Kontact Touch/Harmattan

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kontact Touch/Harmattan and the translation is 100% complete.
Other languages:

Вступ

Користування Kontact Touch у MeeGo 1.2 Harmattan може бути уможливлене встановленням декількох пакунків. MeeGo 1.2 Harmattan є операційною системою смартфонів Nokia N9 (і N950).

Встановлення

Щоб встановити пакунки, вам слід перемкнути ваш телефон у режим розробника, оскільки пакунків ще немає у Магазині програм. Для перемикання скористайтеся пунктом меню Параметри -> Безпека -> Режим розробника. Під час перемикання на телефоні буде встановлено сервер ssh, який полегшить встановлення решти пакунків.

Налаштування SSH

Зауваження

Насправді, цей крок не потрібен, оскільки ви можете віддати всі потрібні команди з термінала вашого пристрою.


Для встановлення з’єднання з вашим сервером ssh вам слід спочатку встановити пароль для облікового запису "user". Щоб зробити це, запустіть програму Термінал і скористайтеся командою devel-su для входження до системи від імені користувача root (типовим паролем root є «rootme») і встановіть пароль для користувача за допомогою команди passwd user. Після цього ви зможете встановлювати з’єднання з вашим телефоном від імені користувача і налаштуєте сервер OpenSSH у звичайному режимі.

Сховища

Для встановлення всіх залежностей до пакунків Kontact Touch потрібен доступ до сховищ пакунків для розробників Nokia та сховища files.kolab.org (у ньому містяться самі пакунки). Щоб увімкнути ці сховища, віддайте такі команди (від імені користувача root):

echo "deb http://harmattan-dev.nokia.com/ harmattan/sdk free non-free
deb https://files.kolab.org/local/maemo/dists/harmattan ./" >> /etc/apt/sources.list.d/community.list

Встановлення за допомогою apt-get

Щоб встановити найсвіжішу версію Kontact Touch, вам слід віддати такі команди:

curl https://ssl.intevation.de/Intevation-Distribution-Key.asc | apt-key add -
apt-get update
apt-get install kdepim-mobile

Note

Якщо ви користуєтеся версією apt, відмінною від англійської, наступне питання потребуватиме відповіді y, для продовження виконання завдання.


Note

Якщо у відповідь на ваші команди буде повідомлено про помилку:
https://downloads.maemo.nokia.com ./ libgmp3c2 2:4.3.2+dfsg-1+maemo5+0m6
The requested URL returned error: 404
ви можете звантажити пакунок звідси і встановити його вручну за допомогою команди dpkg -i. Посилання на цей пакунок у сховищі Nokia є помилковим.


Використання "MyDocs" для кешування

Попередження

Якщо ви виконуєте синхронізацію значного об’єму даних і не впевнені, що ці дані можуть вміститися у вашому домашньому каталозі, вам слід пересунути розділ кешування з вашого домашнього каталогу на носій MyDocs! Розміри, потрібні програмі, можуть втричі перевищувати об’єм вашої поштової скриньки IMAP. Переповнення кореневого розділу може призвести до відмови у завантаженні N9 і потреби у повторному прошиванні пристрою.


Ви можете створити символічне посилання з каталогу akonadi (/home/user/.local/share/akonadi) на якийсь з каталогів носія, на якому є достатньо місця. Зазвичай, такого місця досить на розділі MyDocs. Наведені нижче настанови стосуються перенесення каталогу на цей розділ:

Вимкніть akonadi (akonadictl stop / akonadictl status)

Віддайте такі команди від імені адміністратора (слід перевіряти чи правильно виконано кожен з кроків, а не просто копіювати і вставляти команди):

cp -r /home/user/.local/share/akonadi /home/user/MyDocs/akonadi

Тепер від імені користувача віддайте команди:

rm -rf /home/user/.local/share/akonadi
ln -s /home/user/MyDocs/akonadi /home/user/.local/share/akonadi
echo -e "[Connection]\nSocketDirectory=/home/user" >> /home/user/.config/akonadi/akonadiserverrc

Зміна каталогу сокета у налаштуваннях потрібна, оскільки типово файловою системою MyDocs є FAT, а у цій системі не передбачено можливості створення символічного посилання на сокет для akonadi у каталозі .local.

Якщо ви розпочинаєте роботу з порожньої бази даних akonadi, рекомендуємо вам підняти порогове значення, яке визначає те, чи слід зберігати об’єкт як звичайний файл. Це надасть змогу програмі зберігати менше файлів у /home/user/.local/share/akonadi/file_db_data/. Отже, ризик наштовхнутися на обмеження у 32764 файлів на каталог на розділі Mydocs знизиться. Зробити це можна за допомогою вказаного нижче рядка у розділі «General» файла /home/user/.config/akonadi/akonadiserverrc. Ви можете вибрати будь-яке значення. Типовим значенням є 4096. Перш ніж вносити зміни, зупиніть роботу akonadi.

SizeThreshold=8192

Додаткові зауваження

Не забудьте ознайомитися з вмістом загальної сторінки Kontact Touch, особливо з зауваженням щодо використання KWallet у розділі щодо налаштування облікового запису.

Через проблеми з інтеграцією до деяких платформ ви можете зіткнутися з діалоговими вікнами, елементи яких важко натискати пальцями на сенсорному екрані. Особливо важко буде у такому разі з доступом до деяких параметрів. Спробуйте скористатися режимом VNC, який можна увімкнути у SDK N9. Після цього можна буде використати клавіатуру і мишу звичайного комп’ютера.

Відомі проблеми (у версії 20120522)

Фонова служба Strigi не запускається і постійно повідомляє про помилки, отже автоматичне доповнення адрес і повнотекстовий пошук не працюють.

Замість піктограм може бути показано дивні червоні квадратики, аж доки ви не перезавантажите пристрій.

Користування GnuPG з командного рядка

Вам слід віддати команду

export LD_LIBRARY_PATH=/opt/libgpg-error/lib:/opt/libgcrypt/lib

Перш ніж ви зможете скористатися gnupg (або використовувати gnupg як модуль шифрування у kmail / kleopatra).