Kopete/Налаштування транспорту Jabber

This page is a translated version of the page Kopete/Jabber Transport and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎italiano • ‎українська
Warning.png
Попередження
Можливо, частина настанов цієї сторінки застаріла. Якщо ви є користувачем Kopete, будь ласка, внесіть зміни до англійського варіанта цієї статті, або оприлюдніть ваші пропозиції за допомогою сторінки обговорення англійського варіанта цієї статті.
Відомо, що GoogleTalk працює з Jabber без додаткових налаштувань.Jabber-transport.png


Як використовувати передавання даних (транспорт) у додатку Jabber Kopete

Навіщо створено цей документ?

18 травня 2005 року у результаті оновлення сервера Microsoft було заблоковано підтримку MSN у Kopete. Хоча розробниками було швидко створено латку до коду, для її використання слід було оновити Kopete, що є прийнятним не для всіх користувачів. Таке траплялося і з іншими закритими протоколами.

Ті користувачі, які не можуть оновити програму і змушені користуватися MSN за допомогою Kopete, можуть встановлювати з’єднання за допомогою транспортів Jabber.

Що таке транспорти Jabber?

Jabber є протоколом миттєвого обміну повідомленнями, подібним до MSN чи ICQ. Якщо ви ще не знайомі з можливостями цього протоколу, ознайомтеся зі сторінкою Jabber у Вікіпедії.

За допомогою транспорту Jabber користувачі мережі Jabber можуть спілкуватися з користувачами інших мереж (зокрема MSN і ICQ).

У Kopete передбачено окрему підтримку різних протоколів. Така структура програми дозволяє повніше скористатися можливостями кожного з протоколів. За допомогою транспортів не завжди можна скористатися такими можливостями, як передавання файлів або встановлення аватарів. Діапазон підтримки можливостей залежить від типу транспорту (використання певної мережі) та версії транспорту, яка використовується на сервері.

У Kopete передбачено дещо обмежену, але дієву підтримку транспортів.

Створення облікового запису Jabber

Якщо у вас ще немає облікового запису Jabber, вам слід створити такий обліковий запис.

Якщо ви не можете або не бажаєте самі підтримувати роботу сервера Jabber, знайдіть відкритий сервер. Список відкритих серверів можна знайти на сторінці xmpp.net. Якщо можете, виберіть той сервер, на якому передбачено підтримку потрібного вам шлюзу.

У Kopete скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати, відкрийте сторінку облікових записів і натисніть кнопку створення нового облікового запису. Виберіть протокол Jabber. Натисніть кнопку реєстрації нового облікового запису. Вкажіть ваш сервер, реєстраційне ім’я користувача та пароль. Після введення даних натисніть кнопку «Далі» і надайте програмі змогу встановити з’єднання.

Ласкаво просимо до мережі jabber.


Оформлення підписки на шлюз

  • Натисніть піктограму облікового запису (маленьку лампочку у правій частині смужки стану у нижній частині вікна).
  • Виберіть пункт <menucoice>Служби...</menuchoice> і отримайте список служб сервера. Виберіть потрібний вам шлюз і натисніть кнопку підписатися.

Якщо на вашому сервері немає потрібного вам шлюзу, ви можете скористатися шлюзом іншого сервера. Можливо, вам доведеться вибрати тестову версію (версію з міткою "DEVELOPMENT") транспорту, щоб мати змогу спілкуватися у MSN.

Сервери, які підтримують можливість:

  • jabber.org.uk
  • myjabber.net
  • bloodyxml.com
  • borderlinenormal.com
  • (та багато інших)


Введіть ваші реєстраційні дані MSN (ім’я користувача і пароль) (або дані для ICQ тощо)

Тепер всі ваші контакти MSN буде додано до списку контактів Jabber.

Як додати контакти MSN

Тут наведено настанови щодо додавання запису контакту [email protected] для шлюзу MSN з назвою msn.bar.com.

У Kopete натисніть пункт додати новий контакт. Виберіть ваш обліковий запис Jabber і заповніть ідентифікаційні дані контакту (у нашому прикладі friend%[email protected] , тобто слід замінити @ на % і додати назву шлюзу).


This page was last edited on 30 October 2010, at 13:16. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.
-->