KrossWordPuzzle/Crossword Types/uk

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page KrossWordPuzzle/Crossword Types and the translation is 100% complete.
Other languages:

Дані щодо типів кросвордів

Англо-американські кросворди

У ґратках кросвордів, які можна побачити у більшості північно-американських газет і журналів, містяться суцільні блоки порожніх клітинок. Всі ці клітинки слід заповнити літерами, причому відповідь зазвичай має складатися принаймні з трьох літер. Кількість пропущених клітинок (їх зафарбовують чорним) типово не повинна перевищувати однієї шостої площі кросворда. Ґратки кросвордів, які використовують у інших країнах, зокрема Великобританії або Австралії, схожі на візерунки. Частка пропущених клітинок у таких кросвордах є вищою (до половини площі кросворда). Приклад: якщо відповідь на питання у верхньому рядку займає всю ширину кросворда, наступний рядок не повинен містити відповіді, що займатиме всю ширину.

Ще однією традиційною вимогою до компонування ґратки (зокрема у Великобританії та Північній Америці) є дзеркальна симетрія ґратки: ґратка має залишатися незмінною після повороту кросворда на 180 градусів. Крім того, у більшості форматів кросвордів передбачено неперервність блоку клітинок (всі клітинки відповідей можна з’єднати у суцільний блок, якщо переходити з однієї клітинки до іншої лише через бічні сторони клітинок).

Сканворди

У ґратці шведського кросворда немає нумерації питань: питання містяться у окремих клітинках кросворда, які у інших типах кросвордів просто зафарбовуються чорним. Напрям запису відповідей на питання позначається стрілочкою, вертикальною або горизонтальною. Подібний тип ґратки використовується і у інших країнах, зазвичай, у ілюстрованих журналах з форматом сторінки A4. У ґратці, зазвичай, наведено знімки відомих виконавців або кінозірок. Ці знімки замінюють блок клітинок і є питаннями, відповіді на які слід вписати до клітинок кросворда.

Кросворди, у яких клітинки питань розташовано у самій ґратці кросворда також називаються «Arrowwords», «Pointers» або «Tipwords» у англійській, «Autodefinidos» у іспанській, «Mots Fléchés» у французькій тощо. Часто використовується також термін «сканворд».

Числові кросворди

Числовий кросворд є числовим аналогом звичайного кросворда, у якому відповідями на питання є не слова, а числа. Питаннями є деякі арифметичні вирази, але можна використовувати і питання з інших галузей знання, зокрема питання щодо року, коли сталася певна подія. Існують також числові кросворди, які заповнюються згідно з певними правилами.

У журналі Дейлі Мейл Вікенд числові кросворди названо «числовордами» (Number Word). Подібний тип кросвордів не слід плутати з іншими типом головоломок, які у Дейлі Мейл називаються «перехрещеннями чисел» (Cross Number).

Числові головоломки

Числові головоломки є варіантом кросвордів, у якому у кожній клітинці записано ціле число від 1 до 26. Вам слід встановити відповідність між літерами абетки і числами.

Довільні кросворди

Це особливий тип з найменшими обмеженнями. Ви можете використовувати клітинки всіх можливих типів (клітинки з питаннями, клітинки з парами питань, клітинки з зображеннями, клітинки слова-розв’язку). Можна використовувати відповіді з клітинками питань, і можна використовувати окремий список питань поза ґраткою. Відповіді можуть складатися з літер і цифр.

Кросворди з правилами, визначеними користувачем

Надає вам змогу визначити власні правила. ЗАВДАННЯ: Опис правил.

Вкладка основних параметрів діалогового вікна визначення типу кросворда


Вкладка правил діалогового вікна визначення типу кросворда