Nepomuk/Індексування файлів

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Nepomuk/FileIndexer and the translation is 100% complete.
Other languages:

Note

На цій сторінці наведено документацію щодо засобу індексування файлів Nepomuk та способів його налаштовування.


Засіб індексування файлів

Nepomuk є основним засобом індексування файлів у Робочих просторах KDE.

Архітектура

У KDE засіб індексування файлів Nepomuk виконує індексування файлів у два етапи. На першому етапі, який можна назвати базовим, засіб просто отримує назву файла, час внесення змін до нього та його тип MIME. На другому етапі аналізується вміст файла і отримуються дані щодо його вмісту, зокрема дані щодо виконавця, альбому та назви композиції для файлів звукових даних.

Типово, базове індексування виконується завжди. Керувати ним можна призупиненням засобу індексування файлів Nepomuk за допомогою панелі керування Nepomuk. Індексування файлів виконується лише тоді, коли користувач комп’ютера не виконує на ньому жодних завдань.

Внесення змін до типової поведінки

Якщо потрібно, користувач може змінити типову поведінку і надати змогу засобу індексування файлів виконувати індексування неперервно. Типову поведінку можна змінити за допомогою додавання до файла nepomukstrigirc таких записів:

[Indexing]
BasicIQDelay=0
FileIQDelay=0
NormalMode_FileIndexing=suspend


Ви можете внести зміни до таких параметрів:

  • BasicIQDelay — типово у основній черзі індексування немає пауз між обробкою послідовних файлів. За допомогою цього параметра можна встановити потрібну вам затримку.
  • FileIQDelay — індексування файлів є доволі інтенсивним процесом. Можна встановити затримку між файлами, щоб дещо уповільнити індексування.
  • NormalMode_FileIndexing — може мати два значення: "suspend" або "resume". Якщо встановлено значення "resume", засіб індексування завжди запускатиметься під час звичайного індексування.

Початкове сканування

Після запуску засобу індексування файлів виконується сканування всіх файлів, позначених для індексування, і визначається, чи було внесено зміни до цих файлів. Таке сканування на початку роботи може бути доволі тривалим. Типово, змінити параметри його роботи неможливо, але його можна вимкнути додаванням такого рядка до файла nepomukstrigirc.

[General]
disable initial update=true


У такий спосіб можна вимкнути початкове сканування всіх проіндексованих файлів.

Помилки під час індексування файлів

Через вади у засобі індексування та помилки у файлах іноді трапляються файли, які неможливо індексувати. Вести запис журналу помилок індексування можна зміною такого параметра у файлі nepomukstrigirc:

[General]
debug mode=true


Додавання цього параметра призведе до запису всіх повідомлень про помилки до файла $KDEDIR/share/data/nepomuk/file-indexer-error.log. Вам варто ознайомитися з вмістом цього файла і створити звіт з додаванням цього файла на bugs.kde.org

Формати файлів

У KDE 4.10 Strigi більше не використовується для індексування файлів. Тепер використовується власний засіб індексування, бібліотеки якого вже досить інтенсивно використовуються рештою програм KDE.

У версії 4.10 передбачено підтримку більшості форматів зображень, відео та звукових файлів. Втім, підтримка документів не є такою ж широкою. Передбачено підтримку індексування лише файлів PDF. Якщо вам трапляться файли, які, як ви думаєте, не було проіндексовано, ви можете наказати засобу індексувати їх вручну за допомогою такої команди: nepomukindexer адреса файла. Переконайтеся, що ви зможете спостерігати за діагностичними повідомленнями Nepomuk. Якщо файл буде успішно проіндексовано, а Nepomuk не зможе обробити видобуті дані, будь ласка, повідомте про цю помилку із зазначенням відповідних подробиць.