Плазма/Годинники

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Plasma/Clocks and the translation is 100% complete.

Віджети годинників

Розробниками створено декілька віджетів Плазми, за допомогою яких ви зможете слідкувати за часом на вашому екрані. Ці віджети може бути безпосередньо додано на стільницю або панель. Звичайно ж, це стосується усіх віджетів.

Віджет аналогового годинника на стільниці та віджет цифрового годинника на панелі.

Настанови щодо додавання віджета на стільницю або панель, його пересування або зміну його розмірів викладено тут.

Усі віджети годинників показуватимуть системний час, якщо ви не накажете їм показувати час у іншому часовому поясі за допомогою сторінки Системні параметри → Локалізація → Дата і час. Якщо ви натиснете віджет, буде показано панель календаря. Виведіть вказівник миші за межі цієї панелі і клацніть лівою кнопкою миші, щоб панель зникла.

Типово, на стільниці передбачено один віджет годинника на панелі керування. У цій документації ми зосередимося на описі цього годинника. Втім, усе написане також стосується і віджетів годинника, які можна додати безпосередньо на стільницю.

Клацання правою кнопкою миші відкриває контекстне меню. За допомогою вибору пункту Показати альтернативи ви можете вибрати інший віджет годинника, а вибір пункту Налаштувати надасть вам змогу налаштувати поточний віджет годинника.

П'ять альтернативних віджетів годинника

Ви можете вибрати між аналоговим годинником, двійковим годинником, календарем і нечітким годинником.

Аналоговий годинник — класичний годинник зі стрілками. За допомогою пункту Налаштувати ви можете додати другу стрілку або наказати показувати часовий пояс.

Двійковий годинник показує час у двійковому форматі. Показ відбувається за допомогою «лампочок». За допомогою пункту Налаштувати ви можете вибрати, чи слід показувати ґратку, чи слід показувати неактивні «лампочки» (іншим кольором), та те, чи слід показувати секунди. Крім того, можна змінити колір «лампочок».

Цифровий годинник показує час у форматі цифрового годинника. Для цього віджета у вікні Налаштувати є більше пунктів, ніж в інших віджетів. Також у вікні Налаштувати передбачено декілька сторінок.

Вигляд: тут ви можете вказати, чи слід показувати дату, секунди і часовий пояс. Годинник може працювати у 12-годинному і 24-годинному режимі, можна також змінити стиль шрифту.

Календар: якщо вам потрібно додати номер тижня року з календаря.

Часові пояси: тут ви можете змінити часовий пояс для показу часу.

Нечіткий годинник показує час у форматі виразу, який ми вимовляємо, наприклад «За двадцять хвилин шоста». За допомогою пункту Налаштувати ви можете змінити шрифт на «напівжирний» або «курсив». Крім того, можна скоригувати нечіткість. За максимальної точності, запис годинника змінюватиметься кожні 5 хвилин. Зі збільшенням нечіткості зростатиме інтервал між змінами записів. На максимальному рівні може бути показано просто запис «Вихідний».

Віджет календар показуватиме не годинник, але календар. За допомогою пункту Налаштувати, ви можете наказати програмі показувати номер тижня.