Umbrello/Поширені питання та відповіді на них

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Umbrello/FAQ and the translation is 100% complete.
Other languages:

Якими версіями Umbrello можна користуватися?

Поточну стабільну версію 2.21.3 засновано на технологіях KDE 4.

Ви також можете скористатися версіями з цього сайта для старіших випусків KDE.

Для складання корисних звітів щодо вад у Umbrello варто скористатися свіжою збіркою з KDE Git. Umbrello 2.x засновано на технологіях Qt4 та KDE4.

Чи можна скористатися можливостями Umbrello з командного рядка без запущеного графічного сервера у UNIX-подібній OC?

Ні, на жаль, робота з графічним сервером є глибинною частиною програмних компонентів Umbrello. Щоб обійти цю незручність, можна скористатися xvfb, який є частиною of xorg-x11-server або Xvnc для забезпечення роботи віртуального дисплея без справжнього виведення даних. Докладніший опис можна знайти у коментарях до запису про ваду #283748.

Чи можливе надсилання латок до коду програми?

Ми з задоволенням розглянемо ваші латки. Латати слід поточний код у Git. Для отримання латки виконайте команду

git diff > mypatch.diff

. Код латки розмістіть на якомусь сервері, потім надішліть посилання з поясненням до списку листування umbrello-devel або створіть повідомлення про ваду на bugs.kde.org і долучіть до нього вашу латку.

Umbrello використовує надто багато пам’яті

Перемкніть програму на використання породжувача коду, відмінного від C++ або Java. У свіжих версіях з Git також можна вимкнути скасування дій. У сучасних версіях Umbrello споживання пам’яті великими діаграмами значно зменшено.

Чи можна встановити нестабільну версію програми паралельно до стабільної?

Вам варто встановити програму у окремий каталог (з підкаталогу build у каталозі початкових кодів)

cmake -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/home/me/kdedevelopment ..

потім встановіть значення змінної середовища так, щоб включити цей каталог

export KDEDIRS=`kde-config --prefix`:/home/me/foo

Як перекласти Umbrello вашою рідною мовою?

Звичайно ж. Як і для перекладу будь-якої іншої частини KDE, вам слід увійти до команди перекладачів KDE вашою мовою: https://i18n.kde.org.

У Umbrello використовуються певні специфічні терміни мови UML та програмування. Вам слід вибрати найзрозуміліші варіанти перекладу цих термінів вашою мовою.

Як написати породжувач коду?

Спочатку переконайтеся, що такий породжувач ще не створено і не збережено до сховища Git Umbrello.

Після цього ознайомтеся з настановами з файла codegenerator.h і скористайтеся одним з інших засобів створення я шаблоном. Засоби створення коду мовами C++ і Java є набагато досконалішими за решту, було б добре, якби інші засоби досягли паритету за можливостями з цими засобами створення.

Чому для програми вибрано таку дивну назву?

Повною назвою програми э Засіб моделювання UML Umbrello. Скорочена форма запису — Umbrello. Під час перекладу слід перекласи UML Modeller якомога точніше, якщо перекласти цю частину неможливо, залиште її без перекладу. Umbrello під час перекладу мовами з записом латиницею не варто перекладати.

Раніше програма називалася UML Modeller, засіб моделювання об’єктів UML або просто UML. Пакувальники та інші користувачі вважали цю назву надто загальною. Після певного обговорення та відкритого голосування було визначено несподівану популярність Umbrello, отже тепер використовується назва «засіб моделювання Umbrello». Слово Umbrello, наскільки відомо авторам, нічого не означає.

Як розширити область використання об’єкта у циклограмах?

Перетягніть стрілку повідомлення вниз.

У попередніх версіях програми слід було затиснути ліву кнопку миші і перетягнути вказівник у нижній частині вертикальної лінії об’єкта.

Тип пакунків моєї системи не підтримується, я не можу встановити програму з початкових кодів. Що робити?

Зв’яжіться з розробниками. Якщо запитів набереться доволі багато, ми спробуємо знайти спосіб допомогти вам.

Як мені отримати доступ на запис до Git?

Тепер Umbrello є частиною KDE (зокрема kdesdk). Будь-хто з обліковим записом розробника KDE може надсилати до сховища зміни. Про будь-які значні зміни слід спочатку слід повідомити у списку листування розробників.

Чи можна отримати доступ на запис до bugs.kde.org?

Вам слід спочатку отримати доступ на запис до KDE Git.

Чому деякі можливості UML, які мені потрібні, не реалізовано?

Повідомте розробникам про можливості, які вам потрібні. Можливості, які виявляться потрібними більшій частині користувачів, буде реалізовано раніше.

Який формат файлів використовується у програмі?

У версіях до 1.4 використовувався формат файлів, який доволі мало походив на XMI і був несумісним з іншими програмами UML.

Версія 1.4 здатна читати елементи статичних структур з більшості інших засобів роботи з UML, де використовується XMI 1.x. Umbrello 2.14 може імпортувати частину коду XMI 2.0 (UML 2.x), встановлюючи відповідність із реалізованими можливостями, але не може імпортувати UML-DI (Взаємні зміни діаграм).

Якщо у вас виникають проблеми з обміном даними XMI, будь ласка, додайте докладний опис до запису вада №56184.

Чому на панелі інструментів немає жодних піктограм?

Таке може статися, якщо ви змінюєте розташування виконуваного файла програми за допомогою додавання префікса у команді cmake, коли KDE невідоме вказане розташування.

Щоб допомогти KDE знайти програму, вам слід змінити значення змінної середовища KDEDIRS. Зверніться до документації до вашого дистрибутива, щоб визначити файл, до якого слід внести зміни, втім, ймовірно, слід вносити зміни до .bash_profile у домашньому каталозі користувача, якщо єдиним користувачем програми є ви. Якщо користуватися програмою буде декілька користувачів комп’ютера, слід внести зміни до файла profile у каталозі etc.

Просто додайте такі рядки:

KDEDIRS="$KDEDIRS:<префікс, використаний під час налаштовування>"
export KDEDIRS

Віддайте команду

kbuildsycoca4

перший раз, коли ви це робите.

Якщо програму було зібрано з початкових кодів, ймовірно, її встановлено до /usr/local або /usr/local/kde. У обох випадках вам слід додати цей каталог до змінної $KDEDIRS або змінити -DCMAKE_INSTALL_PREFIX так, щоб програму було встановлено до /usr, або /opt/kde, або відповідно до правил вашого дистрибутива.

Не вдається експортувати діаграми як зображення, програма скаржиться на тип MIME. Що робити?

Перевірте встановлені пакунки KDE і оновіть або повторно зберіть kdelibs, якщо це можливо.

Після цього вилучіть файл /tmp/kde-користувач/ksycoca і перезапустіть Umbrello. Проблему має бути виправлено.

У чому відмінність між $KDEDIR і $KDEDIRS?

Наведені нижче дані було отримано на каналі #kde-devel.

 • перша змінна містить список шляхів, інша ж містить єдиний шлях встановлення KDE, що вказує на каталог з виконуваними файлами і бібліотеками;
 • KDEDIRS використовується для пошуку файлів даних налаштовування;
 • -DCMAKE_INSTALL_PREFIX перевизначає $KDEDIR
 • встановлення можна виконувати до будь-якого каталогу, але слід мати на увазі, що KDEDIR має вказувати на початковий шлях встановлення KDE і що слід додати префікс, каталог, куди ви встановлюєте програму, до KDEDIRS.

Чи можна користуватися Umbrello у Windows ?

Так. Umbrello є частиною комплекту програм KDE для Windows.

Тут немає відповіді на моє питання. Допоможіть!

Якщо проблему пов’язано з користуванням програмою, надішліть повідомлення до списку листування Umbrello. Якщо проблему пов’язано з розробкою програми, спробуйте скористатися списком листування uml-devel. Подробиці щодо списків листування можна знайти на сторінці ресурсів для розробників Umbrello.

Мій user-mode-linux не працюватиме?

Запитайте тут.

Як надрукувати діаграму на декількох сторінках?

Друк на декількох сторінках можна виконати за допомогою виведення даних до pdf та pdfposter, які є частиною багатьох дистрибутивів. Приклад:

Приклад

 • надрукуйте діаграму у pdf з використанням розміру сторінки a0
 • щоб надрукувати частини діаграми на сторінках a3, віддайте команду
  pdfposter -mA3 -pA4 <вхідний файл> <вихідний файл>

Що робити, якщо програма показує повідомлення «Під час спроби зберегти файл виникли проблеми»?

Під час спроби зберегти документ програма показує вікно із заголовком «Помилка збереження: Засіб моделювання UML Umbrello» і повідомленням «Під час спроби зберегти файл xxx виникли проблеми». Що робити?

 • У Windows причиною може бути локальний брандмауер, який може блокувати обмін повідомленнями між umbrello та відповідним фоновим процесом kioslave.exe. kioslave.exe виконує копіювання збереженого файла із тимчасового місця до його остаточного місця зберігання. Щоб усунути проблему, слід додати записи umbrello.exe і kioslave.exe до списку виключення брандмауера.
 • Іншою причиною може бути те, що umbrello намагається зберегти файли до захищеного від запису каталогу.
 • Umbrello може відкривати файли із мережевих ресурсів, зокрема http, https або ftp. Збереження даних за такими адресами може бути неможливим через нестачу прав доступу або помилкові налаштування доступу до сервера.
 • Umbrello/KF5 може показувати це повідомлення, якщо відповідний фоновий процес (kioslave) не вдалося запустити за допомогою klauncher5. Типово, це означає помилку у налаштуваннях системи або нестачу підтримки автоматичного запуску процесів у бібліотеці KF5. Обійти цю проблему можна, запустивши kdeinit5 до запуску umbrello.