Робота з GMail

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Working with GMail and the translation is 100% complete.
Other languages:

Попередження

Ці настанови є чинними лише для версій kdepim і Korganizer, пізніших за 4.3.7. Ці версії мають значні відмінності від попередніх, тому деякі з настанов можуть бути незастосовними до ранніх версій програм.


Зауваження

З метою демонстрації ми використаємо у цьому підручнику обліковий запис Google з назвою [email protected]


Вступ

За допомогою цього підручника ви зможете налаштувати переспрямування пошти за допомогою IMAP з вашого облікового запису Gmail до програми KMail, доступ до якої можна отримати за допомогою оболонки Kontact.

Переспрямовування вхідної пошти (з’єднання IMAP)

Спочатку вам слід відкрити вікно Kontact. Ви можете просто ввести назву цієї програми у поле для пошуку. Після запуску Kontact натисніть пункт Пошта на лівій вертикальній панелі навігації. У відповідь буде відкрито модуль KMail Kontact. Для відкриття вікна налаштовування параметрів переспрямовування скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштування KMail.

На першому кроці слід створити основний профіль, щоб відокремити різні облікові записи пошти, якщо ви створите такі у майбутньому.

Створення профілю KMail.
Налаштовування нового профілю.


Далі, перейдіть на вкладку Облікові записи на лівій панелі навігації. Там ви зможете налаштувати облікові записи вхідних і вихідних даних пошти.

Вікно облікових записів вхідної і вихідної пошти.


Налаштовування роботи з вхідною поштою

Натисніть кнопку Додати, потім виберіть Сервер пошти IMAP і натисніть кнопку Гаразд. Після цього буде відкрито два вікна з пропозиціями щодо інтеграції до служби Торбинка паролів KDE. Для зручності виберіть варіант Дозволяти завжди.


Додавання нового облікового запису IMAP.
Налаштовування торбинки паролів KDE.

Тепер можна налаштувати вхідне з’єднання. Вкажіть будь-яку зручну для вас назву облікового запису. У полі Сервер IMAP вкажіть imap.gmail.com. У полі користувача має бути вказано адресу електронної пошти вашого облікового запису, у нашому прикладі — [email protected]. У полі Пароль слід вказати пароль до вашого облікового запису Gmail.


Далі, відкрийте вкладку Додатково і переконайтеся, що з’єднання встановлюватиметься на порту 993 і позначено варіант захисту даних SSL/TLS. Щодо розпізнавання, відповідно до документації до KMail, рекомендується використовувати шифрування DIGEST-MD5, втім, на поточних серверах IMAP підтримки такого шифрування не передбачено, тому слід вибрати варіант без шифрування.

Натисніть кнопку Гаразд. У відповідь знову буде показано запрошення служби Торбинка паролів KDE і знову для зручності ви можете вибрати варіант Дозволяти завжди.

Щоб отримати нові повідомлення, позначте пункт теки «Вхідні» новоствореного облікового запису, у нашому прикладі Вхідні Gmail, і натисніть клавішу F5, щоб наказати програмі отримати нові повідомлення з сервера.

Налаштування вихідної пошти (з’єднання SMTP)

Для налаштовування вихідного з’єднання слід виконати подібні ж кроки з додавання нового з’єднання, яке буде оброблятися KMail як новий обліковий запис. Відкрийте вікно налаштовування KMail і перейдіть на сторінку Облікові записи за допомогою лівої панелі навігації. Замість вкладки Отримування, якою ми користувалися для налаштовування вхідного з’єднання (IMAP), перейдіть на вкладку Надсилання.

Натисніть кнопку Додати... і виберіть варіант SMTP, потім натисніть кнопку Гаразд. Буде відкрито діалогове вікно Налаштування облікового запису. Слід вказати наведені нижче параметри.

Сервер вихідної пошти smtp.gmail.com (Позначте пункт Сервер вимагає автентифікації button)
Ім’я користувача Назва вашого облікового запису Gmail. У нашому прикладі "[email protected]"
Пароль Ваш пароль до Gmail.

Для зручності позначте пункт Зберігати SMTP-пароль. Далі, перейдіть на вкладку Додатково і вкажіть наведені нижче значення параметрів.

Шифрування SSL
Порт: 465
Розпізнавання PLAIN

Після натискання кнопки «Гаразд» у діалоговому вікні. Натисніть кнопку «Зробити типовим», щоб зробити щойно додане з’єднання типовим.

Під час надсилання першого повідомлення за допомогою Kontact, вам слід зберегти реєстраційні дані у Торбинці паролів KDE, щоб не повторювати їхнє введення надалі.

GIF-анімація

Зауваження

Нижче наведено GIF-анімацію знімків процесу налаштовування.Вітаємо, тепер ви зможете надсилати і отримувати поштові повідомлення за допомогою Kontact!