KDevelop4/FAQ/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Updating to match new version of source page)
No edit summary
 
(12 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 23: Line 23:
=== Як імпортувати вже створений проект? ===
=== Як імпортувати вже створений проект? ===


Скористайтеся пунктом меню <menuchoice>Проект -> Відкрити/Імпортувати проект</menuchoice> і виберіть теку вашого проекту. Крім того, ви можете вказати основий файл makefile або <tt>CMakeLists.txt</tt>. Виконайте настанови майстра.
Скористайтеся пунктом меню <menuchoice>Проект -> Відкрити/Імпортувати проект</menuchoice> і виберіть теку вашого проекту. Крім того, ви можете вказати основний файл makefile або <tt>CMakeLists.txt</tt>. Виконайте настанови майстра.


=== Як налаштувати KDevelop на запуск моєї програми? ===
=== Як налаштувати KDevelop на запуск моєї програми? ===


Скористайтеся пунктом <menuchoice>Виконання -> Налаштувати запуски</menuchoice>, виберіть пункт вашого проекту у списку ліворуч, натисніть кнопку з плюсом. Не забудьте, що типом <menuchoice>нового налаштування запуску</menuchoice> (вкажіть належну назву цьопго пункту!) має бути <menuchoice>Рідна програма</menuchoice>. Тепер перейдіть до поля <menuchoice>Ціль проекту</menuchoice> на панелі ліворуч і вкажіть тип шляху до вашої цілі. Почніть вводити назву вашого проекту, програма автоматично доповнить її.
Скористайтеся пунктом <menuchoice>Виконання -> Налаштувати запуски</menuchoice>, виберіть пункт вашого проекту у списку ліворуч, натисніть кнопку з плюсом. Не забудьте, що типом <menuchoice>нового налаштування запуску</menuchoice> (вкажіть належну назву цього пункту!) має бути <menuchoice>Рідна програма</menuchoice>. Тепер перейдіть до поля <menuchoice>Ціль проекту</menuchoice> на панелі ліворуч і вкажіть тип шляху до вашої цілі. Почніть вводити назву вашого проекту, програма автоматично доповнить її.


{{Note_(uk)|1=Так, ми знаємо, що все це доволі заплутано і можна зробити набагато краще...}}
{{Note_(uk)|1=Так, ми знаємо, що все це доволі заплутано і можна зробити набагато краще...}}
Line 72: Line 72:
Починаючи з версії 4.2, у '''KDevelop''' передбачено типовий додаток пошуку і заміни рядків у файлах. Доступ до цього додатка можна здійснити за допомогою контекстного меню, наприклад, панелі проекту або позначеного фрагмента тексту на панелі редактора.
Починаючи з версії 4.2, у '''KDevelop''' передбачено типовий додаток пошуку і заміни рядків у файлах. Доступ до цього додатка можна здійснити за допомогою контекстного меню, наприклад, панелі проекту або позначеного фрагмента тексту на панелі редактора.


=== Що таке робочі набори і як ними користуватися? ===
=== Як підготувати код C/C++ спеціально для KDevelop? ===
 
Інструменти підтримки C/C++ у '''KDevelop''' визначають макроси <tt>IN_KDEVELOP_PARSER</tt> та <tt>IN_IDE_PARSER</tt>, якими ви можете скористатися у вашому коді, щоб обійти обмеження або визначити нетипові макроси тощо.
 
=== Для чого призначено робочі набори і як ними користуватися? ===


Ще не написано.
Ще не написано.
=== Як додати включення або каталог бібліотек до параметрів компіляції? ===
Це залежить від вашої системи збирання (CMake, QMake, autotools, ...), тому варто звернутися до документації з цієї системи. Наприклад, можна скористатися [http://www.cmake.org/cmake/help/cmake_tutorial.html настановами з CMake].
У разі, якщо '''KDevelop''' все ж не здатен належним чином визначити шлях до файлів, які слід включити до збирання, після налаштування системи збирання, ви можете додати шляхи включення вручну, кожен каталог окремо, до файла <tt>.kdev_include_paths</tt>. Зробити це можна у самому середовищі '''KDevelop''' за допомогою майстра вирішення проблем, пов’язаного з помилкою «не вдалося знайти включений файл». Для запуску майстра достатньо навести вказівник миші на проблемний рядок <code>#include</code>.


[[Category:Розробка/uk]]
[[Category:Розробка/uk]]

Latest revision as of 18:39, 16 January 2012

Other languages:

Поширені питання щодо KDevelop4

Відеодемонстрації

http://blip.tv/file/4437001

За допомогою цієї відеодемонстрації ви зможете познайомитися з прийомами створення проекту, збирання та виконання проекту та виконання базових завдань з зневаджування (діагностики).

Як створити консольну програму?

Скористайтеся пунктом меню Проект -> Створити за шаблоном. Виберіть пункт C++ -> No GUI (Cmake) -> Проста заснована на CMake програма C++, змініть назву у нижній частині вікна і натисніть кнопку Далі.

У відповідь буде відкрито вікно Системи керування версіями. Виберіть Немає і натисніть кнопку Завершити.

Майстер надішле запит щодо налаштування збирання. Натисніть кнопку Гаразд. Тепер ваш новий проект з’явиться у списку Проекти. Ви можете зібрати його натисканням клавіші F8 або за допомогою пункту меню Проект -> Зібрати позначене.

Для виконання зневаджування програми вам слід додати налаштування запуску. Зробити це можна за допомогою пункту меню Виконання ->Налаштувати запуски.

Додайте новий пункт запуску натисканням кнопки +. Змініть дані у полі Ціль проекту так, щоб вони вказували на виконуваний файл проекту. Зазвичай цей файл має назву, яка збігається з назвою проекту. Ви також можете просто вказати виконуваний файл у візуальному режимі. Крім того, ви можете змінити назву пункту запуску на щось інформативніше за Нові налаштування, Рідна програма позначенням відповідного пункту у розташованому ліворуч списку Налаштування запуску з наступним натисканням клавіші F2. Застосуйте внесені зміни натисканням кнопки Гаразд. Після цього ви можете додавати точки зупину у початковий код за допомогою клацання правою кнопкою миші і вибору пункту Встановити/зняти точку зупину. Сеанс зневаджування можна розпочати за допомогою пункту меню Виконання -> Зневаджувальний запуск. У нижній частині вікна ви можете відкрити вкладку консолі gdb. Цією вкладкою можна скористатися для введення команд gdb.

Як імпортувати вже створений проект?

Скористайтеся пунктом меню Проект -> Відкрити/Імпортувати проект і виберіть теку вашого проекту. Крім того, ви можете вказати основний файл makefile або CMakeLists.txt. Виконайте настанови майстра.

Як налаштувати KDevelop на запуск моєї програми?

Скористайтеся пунктом Виконання -> Налаштувати запуски, виберіть пункт вашого проекту у списку ліворуч, натисніть кнопку з плюсом. Не забудьте, що типом нового налаштування запуску (вкажіть належну назву цього пункту!) має бути Рідна програма. Тепер перейдіть до поля Ціль проекту на панелі ліворуч і вкажіть тип шляху до вашої цілі. Почніть вводити назву вашого проекту, програма автоматично доповнить її.

Зауваження

Так, ми знаємо, що все це доволі заплутано і можна зробити набагато краще...


Як виконати зневаджування програми у KDevelop?

Якщо ви налаштували запуск програми (див. вище), у вас має з’явитися можливість запускати програму у режимі зневаджування.

Зауваження

Не забудьте зібрати програму з увімкненими символами для зневаджування. Типовим типом збирання нових проектів CMake є Зневаджування, отже все має працювати без вашого втручання.


Як налаштувати середовища на форматований показ вмісту змінних під час зневаджування?

Додайте до вашого ~/.gdbinit щось таке:

python
import sys
sys.path.insert(0, '/home/milian/projects/compiled/kde4/share/apps/kdevgdb/printers')

from qt4 import register_qt4_printers
register_qt4_printers (None)

from kde4 import register_kde4_printers
register_kde4_printers (None)

from libstdcxx import register_libstdcxx_printers
register_libstdcxx_printers (None)

end

Звичайно ж, вам слід змінити шлях так, щоб він вказував на ваші засоби форматування.

Підтримку яких типів середовищ збирання передбачено у KDevelop 4?

cmake, будь-які інші засновані на make-файлах проекти на основі пункту нетиповий makefile, базові системи збирання...

Чи можна скористатися Subversion безпосередньо з середовища KDevelop 4?

Щоб скористатися subversion, вам слід увімкнути підтримку цієї системи керування версіями під час збирання. Якщо таку підтримку було налаштовано, вам достатньо навести вказівники миші на пункт файла проекту, клацнути правою кнопкою миші і скористатися пунктом subversion контекстного меню. Серед підпунктів ви знайдете підпункти типових дій з керування сховищем, зокрема Оновити і Надіслати.

Як виконати пошук або заміну рядків у файлах?

Починаючи з версії 4.2, у KDevelop передбачено типовий додаток пошуку і заміни рядків у файлах. Доступ до цього додатка можна здійснити за допомогою контекстного меню, наприклад, панелі проекту або позначеного фрагмента тексту на панелі редактора.

Як підготувати код C/C++ спеціально для KDevelop?

Інструменти підтримки C/C++ у KDevelop визначають макроси IN_KDEVELOP_PARSER та IN_IDE_PARSER, якими ви можете скористатися у вашому коді, щоб обійти обмеження або визначити нетипові макроси тощо.

Для чого призначено робочі набори і як ними користуватися?

Ще не написано.


Як додати включення або каталог бібліотек до параметрів компіляції?

Це залежить від вашої системи збирання (CMake, QMake, autotools, ...), тому варто звернутися до документації з цієї системи. Наприклад, можна скористатися настановами з CMake.

У разі, якщо KDevelop все ж не здатен належним чином визначити шлях до файлів, які слід включити до збирання, після налаштування системи збирання, ви можете додати шляхи включення вручну, кожен каталог окремо, до файла .kdev_include_paths. Зробити це можна у самому середовищі KDevelop за допомогою майстра вирішення проблем, пов’язаного з помилкою «не вдалося знайти включений файл». Для запуску майстра достатньо навести вказівник миші на проблемний рядок #include.