Translations:IRC Channels/10/da: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
(6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|[irc://irc.debian.org/debian-kde #debian-kde] - KDE-software i Debian. Bemærk det anderledes netværk: irc.debian.org kendes også som oftc. | |[irc://irc.debian.org/debian-kde #debian-kde] - KDE-software i Debian. Bemærk det anderledes netværk: irc.debian.org kendes også som oftc. | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/exherbo-kde #exherbo-kde] - KDE software i Exherbo | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/fedora-kde #fedora-kde] - KDE-software i Fedora | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/gentoo-kde #gentoo-kde] - KDE-software i Gentoo | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/kde-freebsd #kde-freebsd] - KDE-software i FreeBSD | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/kubuntu #kubuntu] - KDE-software i Kubuntu/Ubuntu | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/kubuntu-es #kubuntu-es] - KDE-software på spansk i Kubuntu/Ubuntu | ||
|- | |- | ||
|[irc:// | |[irc://irc.libera.chat/mandriva-kde #mandriva-kde] - KDE-software på Mandriva Linux | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat. | |[irc://irc.libera.chat/mageia-kde #mageia-kde] - KDE-software på Mageia Linux | ||
|- | |||
|[irc://irc.libera.chat/kde-neon #kde-neon] - KDE-software på KDE neon (Linux-distribution) | |||
|- | |||
|[irc://irc.libera.chat/opensuse-kde #opensuse-kde] - KDE-software i openSUSE | |||
|- | |||
|[irc://irc.libera.chat/kde-windows #kde-windows] - KDE-software i MS Windows | |||
|} | |} |
Latest revision as of 08:45, 1 March 2023
Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |
---|
#debian-kde - KDE-software i Debian. Bemærk det anderledes netværk: irc.debian.org kendes også som oftc. |
#exherbo-kde - KDE software i Exherbo |
#fedora-kde - KDE-software i Fedora |
#gentoo-kde - KDE-software i Gentoo |
#kde-freebsd - KDE-software i FreeBSD |
#kubuntu - KDE-software i Kubuntu/Ubuntu |
#kubuntu-es - KDE-software på spansk i Kubuntu/Ubuntu |
#mandriva-kde - KDE-software på Mandriva Linux |
#mageia-kde - KDE-software på Mageia Linux |
#kde-neon - KDE-software på KDE neon (Linux-distribution) |
#opensuse-kde - KDE-software i openSUSE |
#kde-windows - KDE-software i MS Windows |