Jump to content

Translations:System Settings/Account Details/4/da: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
Claus chr (talk | contribs)
Created page with 'Hvis du ikke er i stand til at ændre dit billede, så gå til Login manager, og sæt "Kilde til brugerbillede" til "Bruger, system" eller "Br...'
 
Claus chr (talk | contribs)
No edit summary
 
(3 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 1: Line 1:
Hvis du ikke er i stand til at ændre dit billede, så gå til [[System Settings/Login Screen/da|Login manager]], og sæt "Kilde til brugerbillede" til "Bruger, system" eller "Bruger" i fanebladet Brugere.
Hvis du ikke er i stand til at ændre dit billede og du bruger KDM til at logge ind med (dette gælder ikke for LightDM), så gå til [[Special:myLanguage/System Settings/Login Screen|Login manager]], og sæt Kilde til brugerbillede til "Bruger, system" eller "Bruger" i fanebladet <menuchoice>Brugere</menuchoice>.

Latest revision as of 09:36, 25 February 2013

Hvis du ikke er i stand til at ændre dit billede og du bruger KDM til at logge ind med (dette gælder ikke for LightDM), så gå til Login manager, og sæt Kilde til brugerbillede til "Bruger, system" eller "Bruger" i fanebladet Brugere.