Translations:IRC Channels/12/da: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 60: | Line 60: | ||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/okular #okular] - Brugere og udviklere af [[Okular]] | |[irc://chat.freenode.net/okular #okular] - Brugere og udviklere af [[Okular]] | ||
|- | |||
|[irc://chat.freenode.net/plasma #plasma] - Users and developers of Plasma | |||
|- | |- | ||
|[irc://chat.freenode.net/quanta #quanta] - Brugere og udviklere af Quanta+ | |[irc://chat.freenode.net/quanta #quanta] - Brugere og udviklere af Quanta+ |
Revision as of 04:54, 2 May 2014
Kanaler (Klik på ikonen for at ordne listen alfabetisk) |
---|
#akonadi - Brugere og udviklere af Akonadi |
#akregator - Brugere og udviklere af aKregator |
#amarok - Brugere og udviklere af Amarok |
#amarok.de - Tyske brugere og udviklere af Amarok |
#amarok.es - Spanske brugere og udviklere af Amarok |
#amarok.fr - Franske brugere og udviklere af Amarok |
#rokymotion - Reklame-ting om Amarok |
#apollon - Brugere og udviklere af Apollon |
#Calligra - Brugere og udviklere af Calligra |
#gluon - Brugere og udviklere af Gluon |
#kaxul - Brugere og udviklere af KJSEmbed |
#kate - Brugere og udviklere af Kate |
#kde-accessibility - Brugere og udviklere af tilgængelighedsprogrammer, herunder KDE Text-to-Speech (KTTS) |
#kde-edu - Brugere og udviklere af KDE's undervisningsprogrammer |
#kdevelop - Brugere og udviklere af KDevelop |
#kde-games - Brugere og udviklere af KDE's spil |
#kde-telepathy - Brugere og udviklere af KDE-Telepathy |
#kimdaba - Brugere og udviklere af KimDaBa |
#koffice - Brugere og udviklere af KOffice |
#konqueror - Brugere og udviklere af Konqueror |
#kontact - Brugere og udviklere af Kontact |
#konversation - Brugere og udviklere af Konversation |
#kopete - Brugere og udviklere af Kopete |
#kplayer - Brugere og udviklere af KPlayer |
#krita - Brugere og udviklere af Krita |
#kvirc - Brugere og udviklere af KVirc |
#kwin - Brugere og udviklere af KWin |
#marble - Brugere og udviklere af Marble |
#okular - Brugere og udviklere af Okular |
#plasma - Users and developers of Plasma |
#quanta - Brugere og udviklere af Quanta+ |
#showimg - Brugere og udviklere af ShowImg |
#choqok - Brugere og udviklere af Choqok |
#blogilo - Brugere og udviklere af Blogilo |
#yakuake - Brugere og udviklere af Yakuake |