RKWard

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 15:27, 21 July 2011 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Наприклад, графіки багатьох типів можна побудувати за допомогою вищезгаданих пунктів меню. У кож...")
Other languages:


Огляд

RKWard — комплексне середовище розробки (IDE), побудоване на основі платформи для розробки KDE для програмування мовою R, основним призначенням якої є обробка статистичних даних,

Можливості

  • Середовище розробки з підсвічуванням синтаксичних конструкцій, доповненням коду, панеллю перегляду об’єктів та редагування даних.
  • Прозорий інтерфейс до R.
  • Графічні інструменти для доступу до статистичних та графічних функцій R.
  • Вбудована функціональна можливість запитів R для створення циклу читання-обчислення-друк (read-eval-print-loop або REPL).
  • Можливість керування пакунками R.
  • Завантаження та збереження станів робочих аркушів R.
  • Можливість розширення за допомогою додатків мовою ECMAscript (Javascript).


Режими роботи

RKWard можна використовувати у два різних способи: як звичайне IDE, тобто писати код, який буде вбудовано до програм або скриптів або у режимі інтерактивного сеансу, коли код виконується негайно (основний спосіб роботи програмістів мовою R). Можна також поєднувати використання обох способів.

Інтерактивний інтерпретатор

У RKward передбачено функціональна можливість запитів R для створення циклу читання-обчислення-друк (read-eval-print-loop або REPL).

Інтерактивна команда оболонка

Оболонка командного рядка за всіма параметрами тотожна до консольної оболонки R з деякими додатковими можливостями. Наприклад, передбачено доповнення назв функцій та підтримку підказок щодо виклику (контекстних панелей з підказками щодо параметрів функцій), а також різноманітні можливості копіювання та вставлення коду.

У цьому режимі середовище працює подібно до звичайного сеансу R: ви можете вводити команди, отримувати результати обробки та створювати об’єкти. Результати може бути показано або збережено на диску за допомогою функціональних можливостей самої мови R.

Програмування у RKward

Редактор коду

Програмування у RKWard нічим не відрізняється від програмування у будь-якому іншому IDE: у редакторі передбачено автоматично доповнення коду, підсвічування синтаксичних конструкцій та підказки щодо параметрів. Крім того, у редакторі коду передбачено додаткові можливості, якими можна скористатися у інтерактивному сеансі. Можна скористатися окремими командами для виконання всього завантаженого коду або його позначеного фрагмента: ця можливість є корисною для написання функцій, які буде прототиповано у інтерактивному сеансі.

Перегляд даних об’єктів R

Оськільки робота у R часто пов’язана з завантаженням «бібліотек» (додаткових пакунків) та створенням багатьох об’єктів, у RKward передбачено інтерфейс для перегляду та визначення властивостей об’єктів, які завантажено у пам’ять R.


Панель перегляду об’єктів


На панелі перегляду об’єктів передбачено можливість доступу до загального середовища R та власного середовища пакунків. Додаткові дані можна переглянути або у форматі підказок, або після подвійного клацання на об’єктах. У відповідь буде відкрито нову вкладку у інтерфейсі RKWard, на якій буде показано дані щодо відповідного об’єкта.

Обробка даних

Окрім допомоги у програмуванні, у RKward передбачено способи обробки даних безпосередньо з самої програми. Зокрема, можна переглядати матриці і діапазони даних (власне визначення R таблиць з даними) у графічному інтерфейсі або створювати таблиці власноруч.

Можна імпортувати вже створені набори даних: у RKWard передбачено підтримку текстових файлів (TSV/CSV), а також даних з поширених статистичних програм, зокрема STATA і SPSS.


Діалогове вікно імпортування TSV


У інтерфейсі може бути показано назви стовпчиків, типи даних у стовпчиках (числа, рядки тощо) і самі дані у форматі електронної таблиці.


Панель перегляду даних


Передбачено безпосередню підтримку редагування і обробки даних, зокрема додавання рядків і стовпчиків, зміна заголовків рядків, а також типів даних у стовпчиках, у спосіб, подібний до прийомів роботи у звичайній електронній таблиці.

Інтерактивна статистика та креслення графіків

У RKWard передбачено спрощені оболонки до багатьох статистичних функцій R та функцій побудови графіків. Доступ до відповідних пунктів інтерфейсу можна отримати за допомогою меню Analysis, Plots та Distributions.


Один з багатьох інструментів аналізу


Наприклад, графіки багатьох типів можна побудувати за допомогою вищезгаданих пунктів меню. У кожної функції (як у наведеному вище прикладі) є власне діалогове вікно налаштування, у якому можна використовувати всі сумісні об’єкти з загального простору назв R. Крім того, передбачено клавіатурні скорочення для відкриття кожного з діалогових вікон побудови графіків або аналізу. Результати може бути виведено у форматі HTML до головного вікна RKWard, звідки їх можна експортувати або зберегти.