Applications/Internet/ca: Difference between revisions
(Created page with "== Navegació ==") |
(Updating to match new version of source page) |
||
(61 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 9: | Line 9: | ||
<!--T:5--> | <!--T:5--> | ||
:{| | :{| | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Falkon|Falkon]]</h4> | |||
|- | |||
|[[Image:Falkon.png|48px|link=Special:myLanguage/Falkon]]||A fast and secure web browser | |||
|- | |||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Konqueror|Konqueror]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Konqueror|Konqueror]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Konqueror.png|48px|link=Special: | |[[Image:Konqueror.png|48px|link=Special:myLanguage/Konqueror]]||Un gestor de fitxers, navegador web i visor de fitxers universal, i més! | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Rekonq|Rekonq]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Rekonq|Rekonq]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Current_rekonq_icon.png|48px|link=Special:myLanguage/Rekonq]]||A lightweight Web Browser from KDE based on [[Special:myLanguage/Glossary#WebKit|WebKit]]. | |[[Image:Current_rekonq_icon.png|48px|link=Special:myLanguage/Rekonq]]||A lightweight Web Browser from KDE based on [[Special:myLanguage/Glossary#WebKit|WebKit]]. {{KDE4}} | ||
|- | |||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Plasma-browser-integration|Plasma browser integration]]</h4> | |||
|- | |||
|[[Image:Category-user-desktop.png |48px|link=Special:myLanguage/Plasma-browser-integration]]||Integrate Firefox, Google Chrome or Chromium with plasma. | |||
|} | |} | ||
=== | ===Altres pàgines relacionades amb la navegació=== | ||
:[[Special:myLanguage/Browser_Configuration| | :[[Special:myLanguage/Browser_Configuration|La pàgina de configuració del navegador]] us ajuda a configurar-lo per a que s'integri amb el tema de Plasma, utilitzar els gestos del ratolí, i molt més. | ||
== | == Comunicació == | ||
:{| | :{| | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Telepathy|Telepathy]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Telepathy|Telepathy]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image: | |[[Image:TelepathyLogo.png|48px|link=Special:myLanguage/Telepathy]]||Telepathy és una infraestructura per a la comunicació peer-to-peer. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/ChoqoK|ChoqoK]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/ChoqoK|ChoqoK]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:ChoqokIcon.png|48px|link=Special:myLanguage/ChoqoK]]||ChoqoK | |[[Image:ChoqokIcon.png|48px|link=Special:myLanguage/ChoqoK]]||ChoqoK és un client de microblogging per als llocs de xarxes socials com Twitter i Identi.ca. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KMess|KMess]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KMess|KMess]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:KmessIcon.png|48px|link=Special:myLanguage/KMess]]||KMess is an alternative Live/MSN Messenger chat client for Linux. {{Community-app}} | |[[Image:KmessIcon.png|48px|link=Special:myLanguage/KMess]]||KMess is an alternative Live/MSN Messenger chat client for Linux. {{KDE4}} {{Community-app}} | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Kopete|Kopete]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Kopete|Kopete]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:KopeteIcon.png|48px|link=Special:myLanguage/Kopete]]|| | |[[Image:KopeteIcon.png|48px|link=Special:myLanguage/Kopete]]||Un client de missatgeria instantània compatible amb Jabber, Yahoo, MSN, AIM, i altres protocols. | ||
|- | |- | ||
|colspan-"2"|<h4>[[Special:myLanguage/Konversation|Konversation]]</h4> | |colspan-"2"|<h4>[[Special:myLanguage/Konversation|Konversation]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Konversation.png|48px|link=Special:myLanguage/Konversation]]|| | |[[Image:Konversation.png|48px|link=Special:myLanguage/Konversation]]||Un client d'IRC dedicat. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Quassel|Quassel]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Quassel|Quassel]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:QuasselIrc.svg|48px|link=Special:myLanguage/Quassel]]|| | |[[Image:QuasselIrc.svg|48px|link=Special:myLanguage/Quassel]]||Un client d'IRC multiplataforma.{{Community-app/ca}} | ||
|} | |} | ||
== | |||
== Transferència de fitxers == | |||
:{| | :{| | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KGet|KGet]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KGet|KGet]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Kget.png|48px|link=Special:myLanguage/KGet]]|| | |[[Image:Kget.png|48px|link=Special:myLanguage/KGet]]||Un gestor de descàrregues i client de bittorrent senzill. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KTorrent|KTorrent]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KTorrent|KTorrent]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Ktorrent.png|48px|link=Special:myLanguage/KTorrent]]|| | |[[Image:Ktorrent.png|48px|link=Special:myLanguage/KTorrent]]||Un client de bittorrent especialitzat amb una gran quantitat de característiques i extensions de connector. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KFTPgrabber|KFTPgrabber]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KFTPgrabber|KFTPgrabber]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Kftpgrabber.png|48px|link=Special:myLanguage/KFTPGrabber]]||A graphical FTP client from KDE, supporting SSL encryption and multiple FTP sessions. | |[[Image:Kftpgrabber.png|48px|link=Special:myLanguage/KFTPGrabber]]||A graphical FTP client from KDE, supporting SSL encryption and multiple FTP sessions. {{KDE3}} | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KMLDonkey|KMLDonkey]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KMLDonkey|KMLDonkey]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Kmldonkey.png|48px|link=Special:myLanguage/KMLDonkey]]||A Graphical User Interface (GUI) for the MLDonkey P2P file sharing tool. | |[[Image:Kmldonkey.png|48px|link=Special:myLanguage/KMLDonkey]]||A Graphical User Interface (GUI) for the MLDonkey P2P file sharing tool. {{KDE4}} | ||
|} | |} | ||
== | == Correu i notícies == | ||
:{| | :{| | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KMail|KMail]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KMail|KMail]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Internet-mail.png|48px|link=Special:myLanguage/KMail]]|| | |[[Image:Internet-mail.png|48px|link=Special:myLanguage/KMail]]||Un client POP3 i IMAP, capaç d'usar signatures GPG i encriptatge. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Akregator|Akregator]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Akregator|Akregator]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Akregator.png|48px|link=Special:myLanguage/Akregator]]|| | |[[Image:Akregator.png|48px|link=Special:myLanguage/Akregator]]||Un lector de fonts de notícies, que pot usar RSS i Atom. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/ | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Blogilo|Blogilo]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image: | |[[Image:Bilbo.png|48px|link=Special:myLanguage/Blogilo]]||Blogilo és un client de blocs, centrat en la simplicitat i facilitat d'ús. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/ | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Trojitá|Trojitá]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image: | |[[Image:Trojita.png|48px|link=Special:myLanguage/Trojitá]]||Un client de correu IMAP emfatitzant la velocitat i el rendiment. | ||
|} | |} | ||
== | |||
== Xarxes == | |||
<!--T:15--> | <!--T:15--> | ||
:{| | :{| | ||
|colspan-"2"|<h4>[[Special:myLanguage/KDEConnect|KDE Connect]]</h4> | |||
|- | |||
|[[File:KDE Connect.png|48px|link=Special:myLanguage/KDEConnect]]||KDE Connect is a project that enables all your devices to communicate with each other. | |||
|- | |||
|colspan-"2"|<h4>[[Special:myLanguage/Krdc|Krdc]]</h4> | |colspan-"2"|<h4>[[Special:myLanguage/Krdc|Krdc]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[File:Krdc.png|48px|link=Special:myLanguage/Krdc]]||El client de connexió a escriptoris remots, que us permet veure i fins i tot controlar a una altra màquina que estigui executant un servidor compatible, com el [[Special:myLanguage/Krfb|Krfb]]. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Krfb|Krfb]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Krfb|Krfb]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[File:Krfb.png|48px|link=Special:myLanguage/Krfb]]||El servidor per a compartir l'escriptori del KDE, el que us permetrà compartir la vostra sessió amb altres que puguin connectar-se mitjançant un client VNC, com el [[Special:myLanguage/Krdc|Krdc]]. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KVpnc|KVpnc]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KVpnc|KVpnc]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[File:Applications-internet.png|48px|link=Special:myLanguage/KVpnc]]||Una interfície gràfica d'usuari (IGU) per a diversos clients de xarxes privades virtuals (VPN).{{Community-app/ca}} | ||
|} | |} | ||
== | |||
== Gestors de la connexió == | |||
<!--T:17--> | <!--T:17--> | ||
:{| | :{| | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KPPP|KPPP]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KPPP|KPPP]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Kppp.png|48px|link=Special:myLanguage/KPPP]]|| | |[[Image:Kppp.png|48px|link=Special:myLanguage/KPPP]]||Un marcador per a PPP (protocol Point-to-Point). | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KNemo|KNemo]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KNemo|KNemo]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:KNemo.svg|48px|link=Special:myLanguage/KNemo]]|| | |[[Image:KNemo.svg|48px|link=Special:myLanguage/KNemo]]||El monitor de connexió de KDE. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KNetworkManager|KNetworkManager]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/KNetworkManager|KNetworkManager]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Knetworkmanager.png|48px|link=Special:myLanguage/KNertworkManager]]|| | |[[Image:Knetworkmanager.png|48px|link=Special:myLanguage/KNertworkManager]]||Una interfície gràfica d'usuari (IGU) per a NetworkManager que permet l'ús de xarxes amb fil i sense fils. | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Kbluetooth|Kbluetooth]]</h4> | |colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Kbluetooth|Kbluetooth]]</h4> | ||
|- | |- | ||
|[[Image:Preferences-system-bluetooth.png|48px|link=Special:myLanguage/Kbluetooth]]||KBluetooth | |[[Image:Preferences-system-bluetooth.png|48px|link=Special:myLanguage/Kbluetooth]]||KBluetooth és un programa que té com a objectiu proporcionar una completa aplicació per a l'ús de bluetooth amb KDE SC 4. | ||
|- | |||
|colspan="2"|<h4>[[Special:myLanguage/Bluedevil|Bluedevil]]</h4> | |||
|- | |||
|[[Image:Preferences-system-bluetooth.png|48px|link=Special:myLanguage/Bluedevil]]||Bluedevil integra Bluetooth a l'espai de treball de Plasma, el que us permet navegar pels fitxers en un telèfon mòbil des del vostre gestor de fitxers preferit. | |||
|} | |} | ||
== Aplicacions relacionades == | |||
Hi ha altres programes relacionats amb la xarxa que treballen sota el capó per a donar-vos una experiència de xarxa sense problemes. | |||
[[Special:myLanguage/Glossary#KIO|KIO]] us permet accedir a qualsevol fitxer com si fos en el vostre ordinador. | |||
[[Category: | [[Category:Aplicacions/ca]] | ||
{{Community-app-footnote}} | {{Community-app-footnote/ca}} |
Revision as of 12:20, 18 November 2018
Internet, xarxes i comunicacions
KDE fa que l'intercanvi d'informació entre ordinadors sigui fàcil, proporcionant una àmplia varietat d'aplicacions per a Internet, xarxes i comunicacions. Navegar per llocs web, comunicar-vos amb els altres, el control d'un altre ordinador, accedir a fitxers remots com si estiguessin en el vostre propi disc dur, i molt més! El programari KDE que us connecta amb el món.
Falkon
A fast and secure web browser Konqueror
Un gestor de fitxers, navegador web i visor de fitxers universal, i més! Rekonq
A lightweight Web Browser from KDE based on WebKit. Plasma browser integration
Integrate Firefox, Google Chrome or Chromium with plasma.
- La pàgina de configuració del navegador us ajuda a configurar-lo per a que s'integri amb el tema de Plasma, utilitzar els gestos del ratolí, i molt més.
Comunicació
Telepathy
Telepathy és una infraestructura per a la comunicació peer-to-peer. ChoqoK
ChoqoK és un client de microblogging per als llocs de xarxes socials com Twitter i Identi.ca. KMess
KMess is an alternative Live/MSN Messenger chat client for Linux. Kopete
Un client de missatgeria instantània compatible amb Jabber, Yahoo, MSN, AIM, i altres protocols. Konversation
Un client d'IRC dedicat. Quassel
Un client d'IRC multiplataforma. Llegiu la nota
Transferència de fitxers
KGet
Un gestor de descàrregues i client de bittorrent senzill. KTorrent
Un client de bittorrent especialitzat amb una gran quantitat de característiques i extensions de connector. KFTPgrabber
A graphical FTP client from KDE, supporting SSL encryption and multiple FTP sessions. KMLDonkey
A Graphical User Interface (GUI) for the MLDonkey P2P file sharing tool.
Correu i notícies
KMail
Un client POP3 i IMAP, capaç d'usar signatures GPG i encriptatge. Akregator
Un lector de fonts de notícies, que pot usar RSS i Atom. Blogilo
Blogilo és un client de blocs, centrat en la simplicitat i facilitat d'ús. Trojitá
Un client de correu IMAP emfatitzant la velocitat i el rendiment.
Xarxes
KDE Connect
KDE Connect is a project that enables all your devices to communicate with each other. Krdc
El client de connexió a escriptoris remots, que us permet veure i fins i tot controlar a una altra màquina que estigui executant un servidor compatible, com el Krfb. Krfb
El servidor per a compartir l'escriptori del KDE, el que us permetrà compartir la vostra sessió amb altres que puguin connectar-se mitjançant un client VNC, com el Krdc. KVpnc
Una interfície gràfica d'usuari (IGU) per a diversos clients de xarxes privades virtuals (VPN). Llegiu la nota
Gestors de la connexió
KPPP
Un marcador per a PPP (protocol Point-to-Point). KNemo
El monitor de connexió de KDE. KNetworkManager
Una interfície gràfica d'usuari (IGU) per a NetworkManager que permet l'ús de xarxes amb fil i sense fils. Kbluetooth
KBluetooth és un programa que té com a objectiu proporcionar una completa aplicació per a l'ús de bluetooth amb KDE SC 4. Bluedevil
Bluedevil integra Bluetooth a l'espai de treball de Plasma, el que us permet navegar pels fitxers en un telèfon mòbil des del vostre gestor de fitxers preferit.
Aplicacions relacionades
Hi ha altres programes relacionats amb la xarxa que treballen sota el capó per a donar-vos una experiència de xarxa sense problemes.
KIO us permet accedir a qualsevol fitxer com si fos en el vostre ordinador.
L'ajuda per a aquesta aplicació es troba a la pàgina web del projecte.