KMail/Загальні питання щодо користування KMail

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 16:36, 25 February 2014 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Other languages:

Головне вікно

Головне вікно буде показано одразу після запуску KMail. Типово, у вікні буде показано три панелі:

Список тек (ліворуч)

Панель тек

На цій панелі міститиметься список ваших тек повідомлень (у інших програмах для роботи з електронною поштою такий список може називатися списком поштових скриньок). Щоб позначити теку, просто наведіть на її пункт вказівник миші і клацніть лівою кнопкою. Після цього список повідомлень у теці буде показано на панелі заголовків. Список тек може бути показано у скороченому форматі, коли він займатиме лише малу частину лівої частини вікна, і у розширеному форматі, коли він займатиме усю ліву частину вікна і можна буде бачити більше поштових скриньок. Перемикатися між форматами перегляду можна за допомогою сторінки Вигляд → Компонування діалогового вікна Параметри → Налаштування KMail.... У верхній частині панелі тек містяться посилання пришвидшеного доступу для доступу до улюблених тек. Додати теки до цієї частини можна за допомогою контекстного меню (відкривається клацанням правою кнопкою миші на пункті теки), у якому слід вибрати пункт Додати до улюблених тек. Щоб дізнатися більше про користування теками, скористайтеся інформацією з розділу щодо користування теками.

Список повідомлень (типово, у верхньому правому куті)

Панель перегляду списку повідомлень та вмісту повідомлень

На цій панелі буде показано дані із заголовків повідомлень (прапорці стану, відправник, тема, дата та інші додаткові стовпчики даних, зокрема стовпчики розміру, прапорця долучень тощо) у поточній позначеній теці. Позначення пункту заголовка повідомлення призведе до показу цього повідомлення на панелі показу повідомлень. Позначити декілька повідомлень можна утримуючи натисненою клавішу Ctrl під час клацання лівою кнопкою миші на пунктах повідомлень. Змінити оформлення списку повідомлень можна за допомогою пункту меню Перегляд → Список повідомлень → тема. Передбачено декілька варіантів оформлення.

 • Класична — проста, зворотно сумісна, однорядкова тема з можливістю упорядкування за стовпчиком простим клацанням лівою кнопкою миші на заголовку.
 • Вишукана — вишукана багаторядкова тема з показом піктограм стану, без можливості упорядковування за стовпчиками.
 • Вишукана з можливістю натискання стану — вишукана багаторядкова тема із показом піктограм стану та придатними до натискання піктограмами упорядковування.
 • Налаштувати... — надає вам змогу налаштувати власні параметри теми списку повідомлень, наприклад додати або вилучити стовпчики зі смужки упорядковування.

Якщо було вибрано тему з реалізованою можливістю клацання на заголовках, упорядкувати повідомлення можна буде натисканням заголовка стовпчика, за яким слід впорядкувати список повідомлень, повторні натискання заголовка призводитимуть до зміни порядку повідомлення зі зростаючого на спадний і навпаки, також за допомогою такого натискання можна отримати доступ до інших варіантів критеріїв впорядкування (наприклад впорядкування за станом після натискання заголовка стовпчика теми). Наведення вказівника миші на заголовок списку з наступним клацанням правою кнопкою миші призведе до показу контекстного меню, за допомогою якого ви зможете наказати програмі показати або сховати певні стовпчики списку. Докладніше про налаштовування стовпчиків, показаних на панелі упорядковування, можна дізнатися з розділу щодо налаштовування вигляду списку повідомлень.

Панель попереднього перегляду повідомлень (типово, внизу праворуч)

На цій панелі буде показано вміст поточного позначеного повідомлення. Нижче наведено список параметрів, з допомогою яких ви зможете налаштувати панель читання повідомлень відповідно до ваших уподобань. У верхній частині панелі читання повідомлень буде показано пункти заголовків повідомлення. Вибрати потрібні для вас заголовки можна за допомогою пункту меню Перегляд → Заголовки. Можна скористатися такими варіантами:

 • Бізнес-заголовки — мінімалістичний заголовок із зазначенням назви повідомлення, відправника та адресата з графічним оформленням.
 • Вишукані заголовки — мінімалістичні заголовки зі сповіщеннями щодо стану перевірки на небажану кореспонденцію (спам).
 • Короткі заголовки — назва повідомлення та зазначені у дужках дані щодо відправника та дати.
 • Стандартні заголовки — назва повідомлення, відправник і адресат.
 • Довгі заголовки — назва повідомлення, дата, відправник і адресат.
 • Всі заголовки — показувати всі можливі дані щодо повідомлення, зокрема всі дані щодо серверів, які пройшло повідомлення, пройдені перевірки щодо вірусів і спаму тощо.
 • Нетипові заголовки. Докладний опис можна знайти у розділі Налаштування вікна повідомлень у пункті щодо заголовків. Там наведено настанови щодо нетипових заголовків, які можна вибрати за допомогою цього пункту.
 • Приклад — приклад заголовка із засобу отримання нових тем.
 • Приклад вишуканого — приклад вишуканого заголовка із засобу отримання нових тем.
 • Отримати нові теми — надає вам змогу отримати нові нетипові теми, створені іншими користувачами KMail.

Якщо ви надаєте перевагу перегляду вашої пошти у форматі HTML, а не у типовому форматі звичайного тексту (типовий варіант), клацніть на панелі, розташованій ліворуч. Текстове повідомлення на цій панелі сповіщатиме вас про те, у якому режимі перегляду працює програма. Якщо ви не бачите цієї панелі, увімкніть її показ за допомогою діалогового вікна налаштувань програми (Параметри → Налаштування KMail...): вам слід перейти на вкладку Вигляд → Вікно повідомлення і позначити пункт Показувати смужку стану HTML.

Якщо ви хочете змінити параметри показу долучень до повідомлень, скористайтеся пунктом меню Перегляд → Долучення. Ви можете вибрати один з таких варіантів:

 • Як піктограми — усі долучення буде показано як піктограми у нижній частині повідомлення.
 • Кмітливо — показувати долучення як піктограми, якщо у повідомленні не пропонується показувати долучення вбудованими. Запропонувати отримувачеві переглянути певні долучення у тілі повідомлення для ваших власних повідомлень можна за допомогою пункту Запропонувати автоматичний перегляд у діалоговому вікні властивостей долучення.
 • У тілі повідомлення — показувати вміст долучень у нижній частині повідомлення. Долучення, вміст яких не може бути показано програмою, наприклад файли архівів, буде показано піктограмами.
 • Сховати — не показувати долучень.

Для повідомлень зі складною структурою структуру може бути показано на панелі перегляду структури повідомлення, яку розташовано під панеллю попереднього перегляду. Наказати програмі показувати цю панель можна за допомогою пункту меню Перегляд → Показати структуру повідомлення.

Гортати повідомлення можна фрагментами розміром у сторінку за допомогою клавіш Page Up і Page Down або за рядками за допомогою клавіш і ; крім того, ви можете скористатися клавіатурними скороченнями для пересування між повідомленнями, — вам не потрібно буде користуватися мишею.