Kdenlive/Підручник/Поширені проблеми та шляхи усування цих проблем

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Troubleshooting and Common Problems and the translation is 100% complete.

  Information

  • How to file a bug report, and where? How to do debugging if necessary (link gdb tutorials) when using a dev version?
  Other languages:

  Усування типових проблем

  Kdenlive попереджає про те, що не вистачає кодека, — неможливим є створення відео у певних форматах.
  Причин може бути декілька:
  1. Кодеки встановлено після встановлення Kdenlive. Щоб наказати Kdenlive знайти доступні кодеки у вашій системі, скористайтеся пунктом меню Параметри -> Запустити майстер налаштування. Виконайте настанови майстра і перезапустіть Kdenlive, щоб переконатися, що кодеки було виявлено.
  2. Кодеків у вашій системі немає. Kdenlive використовує кодеки з бібліотек FFmpeg абоLibav. Через проблеми із ліцензуванням у деяких дистрибутивах типово встановлюються не усі кодеки — ймовірно, вам слід встановити додатковий пакунок. Наприклад, в Ubuntu/Mint вам слід встановити пакунок із назвою libavcodec-extra-xx. Після цього виконайте пошук кодеків, як це описано для першого кроку.
  3. Останнім варіантом є можливі вади у вашій версії FFmpeg або Libav, які призводять до того, що програма не може отримати список усіх підтримуваних кодеків. У випусках Kdenlive після 0.9.2 передбачено можливість використання кодеків, навіть якщо вони є непідтримуваними: Параметри -> Налаштувати Kdenlive і позначте пункт Пропустити перевірку кодеків.
  Вікно Kdenlive є занадто великим. Не можу зробити його меншим.
  Таке трапляється, що відкрито занадто багато віджетів. Кожний напис на віджеті може набути ширини, не меншої за мінімальну. Закрийте непотрібні панелі віджетів (наприклад, за допомогою кнопки Перегляд) або скористайтеся компонуваннями (Перегляд -> Зберегти компонування як).
  Хочу обрізати відео без перекодування. Як це зробити?
  Не варто користуватися для цього Kdenlive. Будь ласка, скористайтеся для виконання цього завдання Avidemux. Причиною неможливості використання програми з цією метою є те, що для розрізання файли обробляються зовсім у інший спосіб (потрібне редагування самого файла, а Kdenlive працює з кадрами, які зберігає у новому файлі).
  Додаткова інформація: [1].
  Хочу застосувати ефект, наприклад накладання зображення, до цілого проєкту. Як зробити це найкращим чином?
  Створіть новий проєкт з тим самим профілем і імпортуйте проєкт, до якого слід застосувати ефект як кліп (Проєкт -> Додати кліп).
  Додаткова інформація: Настанови: додавання водяного знаку у kdenlive на Vimeo.
  На моніторі проекту зображення викривляється або містить артефакти.
  Скористайтеся сторінкою налаштування Параметри -> Налаштувати Kdenlive -> Відтворення. Спробуйте вимкнути OpenGL, якщо його увімкнено, або скористайтеся іншим драйвером. Можливо, Kdenlive доведеться перезапустити, щоб зміни набули чинності.
  Хочу повернутися до попереднього випуску.
  Див. нотатки до встановлення з PPA Sunab-а.