Kdenlive/Підручник/Проблеми у Windows

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Archive:Kdenlive/Manual/Windows Issues and the translation is 100% complete.

Проблеми у Windows

У поточній версії Kdenlive для Windows® (липень 2020, версія 20.04.0) є декілька вад, яких можна уникнути. Призначенням цієї сторінки вікі є документування цих вад і способів їх обійти.

Проблеми із обробкою

Після обробки виходить розсинхронізований звук або помилкові ефекти чи чорні кадри наприкінці останнього кліпу: встановіть версію 20.08.1 або новішу зі сторінки пакунків. Якщо проблеми не зникнуть, див.Неможливо відкрити проєкти.


Звук тріщить при відтворенні

Натисніть Ctrl + Shift + , (кома), виберіть Відтворення -> модуль звуку і виберіть один з варіантів, той який даватиме кращі результати: WinMM (Win7), Wasapi (Win10), DirectSound.

Не можна запустити програму, оскільки не вдалося ініціалізувати додаток платформи Qt

Натисніть комбінацію клавіш CTRL + SHIFT + , (кома) → середовище → переконайтеся, що шлях вказує на ту саму теку, що і у полі «Тека профілів MLT».

Отримайте файл qt.conf. Запишіть qt.conf до каталогу «bin» (каталогу, у якому зберігається kdenlive.exe).

Перший запуск Kdenlive

Цю ваду має бути усунуто у версії для Windows 19.04.2-6. Щоб належним чином заповнити kdenliverc, будь ласка, запустіть Kdenlive двічі (запуск -> закриття -> запуск). Після виконання цієї процедури програма має запрацювати.

Драйвер до графічних карток Intel

Нові версії графічного драйвера Intel призводять до некоректного показу графічного інтерфейсу Kdenlive.
Спосіб 1: Відкрийте вікно Kdenlive. Наведіть вказівник миші на верхню частину вікна. Має бути показано меню. Спробуйте добутися до пункту Параметри -> Модуль openGL -> увімкніть OpenGLES/DirectX. Перезапустіть Kdenlive. Це має усунути проблеми із драйвером Intel.
Можливо, вам допоможуть ці поради: https://forum.kde.org/viewtopic.php?f=265&t=161309#p425882.

Спосіб 2: Натисніть Win + R (клавіші Windows і R одночасно) і введіть appdata. Перейдіть до local і у цій теці відкрийте файл kdenliverc у текстовому редакторі. Знайдіть [misc] і вилучте [misc] та наступний за ним запис.
Приклад:
[misc]
opengl_backend=15

Збережіть і закрийте kdenliverc. Перезапустіть Kdenlive.

Монтажний стіл: контекстне меню закривається одразу після відпускання кнопки миші

Не використовуйте стиль Fusion.

Перейдіть до пункту ПараметриСтиль і виберіть Типовий або Windows.

У вікні програми не показано піктограми

Відкрийте меню Параметри і зніміть позначку з пункту Примусово тема піктограм Breeze. Перезапустіть Kdenlive і піктограми мають з'явитися.

Неможливо відкрити проєкти, які створено за допомогою попередньої версії, монтажний стіл стискається, неможливо імпортувати кліп

Скористайтеся пунктом меню Довідка -> Скинути налаштування.

Натисніть Win + R (клавіші Windows та R одночасно) і введіть рядок appdata. Перейдіть до теки local і у ній перейменуйте kdenliverc на kdenliverc.old. Запустіть Kdenlive -> нічого не робіть -> закрийте Kdenlive -> знову запустіть Kdenlive.

Якщо у вас виникають проблеми, вилучіть проміжні кліпи та інші кешовані дані: відкрийте меню Проєкт, виберіть пункт Параметри проєкту, перейдіть на вкладку Дані кешу і вилучіть кешовані дані.

Якщо проблему не вдасться усунути, спробуйте поради з розділу Будь-яка критична вада.

Windows 10: монтажний стіл працює ривками або Kdenlive зависає

Найімовірніше, було виконано значне оновлення Win10 (тобто оновлення до 1809). Якщо це так, вам слід оновити усі драйвери для звукових та відеопристроїв.

Драйвер Intel може бути оновлено за допомогою цього пакунка оновлення: https://downloadcenter.intel.com/en/download/28425/Intel-Driver-Support-Assistant.

«Кліп є некоректним, його буде вилучено»

Ця вада може проявитися, якщо ви виконали повторне встановлення Kdenlive із попереднім повним вилученням (див. вище). Просто закрийте вікно Kdenlive і запустіть програму ще раз — проблема має зникнути.

Крім того, проблему може бути пов'язано із файлом kdenliverc (див. тут Cannot open projects) або невідповідностями у теці "local" (див. будь-яка критична вада).

Будь-яка критична вада

Тут описано процедуру встановлення програми у Windows® без використання попередніх параметрів роботи.

Спочатку витріть звичайну теку Kdenlive (теку, у якій зберігаються файли програми)

Перейдіть до теки Appdata (Win + R, а потім ввести APPDATA великими літерами). Перейдіть до теки local і знайдіть теку kdenlive.

Зауваження

Якщо у вашій бібліотеці зберігаються ефекти або кліпи, створіть резервну копію теки library.


Далі, коли у вас буде резервна копія теки library, вилучіть теку kdenlive.

Повторно встановіть найсвіжішу версію Kdenlive зі сторінки отримання пакунків

Після обробки відео замість файлів JPG бачимо білі прямокутники

Цю проблему усунено у версії для Windows 19.04.0. Якщо маєте цю проблему, перетворіть JPG на PNG і скористайтеся у вашому відео перетвореним файлом.

Проблеми із кнопкою Пуск/Пауза

Цю проблему усунено у версії для Windows 18.08.2 (30 жовтня 2018 року). Отримайте поточну версію зі сторінки пакунків.

Аварійне завершення під час обробки зображення у Qt

Натисніть Ctrl + Shift + , (кома) → Середовище → переконайтеся, що у змінній PATH вказано той самий шлях, що і для теки профілів MLT.

При переході з Kdenlive для Windows 17.12 на версію 18.04/18.08 трапляється аварійне завершення роботи програми, пов'язане із обробкою даних у Qt. Щоб усунути цю проблему, вам слід внести зміни до файла kdenliverc у теці appdata/local. Щоб отримати доступ до теки appdata, натисніть комбінацію клавіш Win + R (одночасно натисніть клавіші Windows та R) і введіть рядок appdata. Перейдіть до теки local і у ній перейменуйте файл kdenliverc на kdenliverc.old.

Kdenlive неможливо вилучити. Програма продовжує працювати після виходу

Цю проблему усунено у версії для Windows 18.12.1. Отримайте поточну версію зі сторінки пакунків.

Якщо у вас виникне потреба перевстановити або перезапустити Kdenlive, система може повідомити вам про те, що «Файл або теку відкрито у іншій програмі». Windows® не дозволить вам вилучити або перезапустити Kdenlive.

Щоб усунути проблему вам слід завершити роботу запущеного процесу: натисніть і утримуйте комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Esc, розгорніть вікно менеджера задач натисканням пункту Усі подробиці. Далі, знайдіть пункти програм kdenlive.exe та dbus-daemon.exe і натисніть кнопку Завершити завдання для обох цих пунктів.

Або скористайтеся File:Kdenlive-kill.zip. Розпакуйте архів і двічі клацніть на пункті пакетного файла, щоб завершити роботу усіх процесів Kdenlive.

Kdenlive не можна вилучити

Якщо програма для вилучення пакунка не працює, ви можете вилучити цю теку: C:\Program Files\kdenlive. Вам також доведеться вручну вилучити теку Kdenlive з меню «Пуск».

Аварійне завершення роботи Kdenlive або зелений монітор

Встановіть усі оновлення Windows®. Після цього, оновіть драйвери до відеокартки та звукової карти, а також драйвер до принтера. Деякі аварійні завершення роботи може бути пов'язано із несумісністю драйверів до відеокартки та звукової карти із найновішими оновленнями Windows®10 (оновленням 18.09). Після оновлення драйверів перезавантажте систему і спробуйте знову запустити kdenlive.exe.

Якщо проблему не вдається усунути, перемкніть стандартний принтер на «Microsoft XPS Document Writer» і спробуйте знову запустити Kdenlive.

Вилучіть файл kdenliverc, як це описано у розділі щодо аварійного завершення, пов'язаного із обробкою у Qt.

Переконайтеся, що встановлено кількість потоків обробки 1: Ctrl+Shift+, (кома)СередовищеПотоки обробки → встановіть значення «1».

Загальні проблеми

У поточному випуску Kdenlive (листопад 2018 року, версія 18.08.3) є декілька вад, які можна обійти.

В обробленому файлі звук клацає і тріщить

Якщо виникає ця проблема, вам слід переконатися, що файл звукових даних належить до типу 16-бітовий PCM WAV.