Концепції/Допоможіть у поширенні OpenPGP

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Concepts/OpenPGP Help Spread and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  Допоможіть у поширенні OpenPGP

  Поточний стан речей

  Доволі мало людей використовують криптографію у приватному обміні повідомленнями. Нічого не змінюється уже вродовж десятків років, і навіть викриття Едварда Сноудена щодо втручання NSA і GCHQ не змогли змінити ситуацію. Проблема полягає не у доступності інформації, а у зацікавленості користувачів та тиску суспільства.

  Щоб потрібно?

  Використання криптографії у приватному спілкуванні, ймовірно, значно зросте, якщо буде створено і підтримувано певний рівень суспільної уваги до цієї проблеми протягом тривалого часу (тобто років). Якщо користувачі бачитимуть повідомлення, подібні до «Ми підтримуємо шифрування електронної пошти» або «Тут ви знайдете відомості щодо того, як користуватися шифруванням електронної пошти» в усе більшій кількості місць, багато з них більше не вважатимуть шифрування якоюсь дивацькою технологією, яка не стосується їхнього життя, і почнуть вважати його чимось «звичайним», чимось, про що принаймні мають знати усі люди.

  Нам потрібна ваша допомога

  Найбільш зацікавленою у поширенні криптографії групою є поточні користувачі криптографії. Засоби масової інформації та економіка матимуть більше вигоди від поширення відомостей про криптографію, але важко очікувати відповідних дій з цього боку найближчим часом. Таким чином, нам потрібна допомога усіх, хто вже користується засобами криптографії. Звичайно ж, будемо раді допомозі з боку тих, хто ще ними не користується, але має намір робити це. Будь ласка, ознайомтеся із викладеними нижче пропозиціями і подумайте над тим, до яких з запропонованих дій ви могли б долучитися.

  Приготування

  Для того, щоб досягти максимального ефекту від поширення повідомлень, їх слід супроводжувати посиланнями. Отже, вам спочатку слід вирішити, які з інформаційних сторінок ви будете просувати. Існують різні групи сторінок, присвячених темі криптографії:

  • сторінки з відомостями для початківців (поняття, програмне забезпечення для шифрування, способи його встановлення, способи створення і оприлюднення відкритих ключів тощо)
  • сторінки, які присвячено навчальним подіям (наприклад, зустрічам для обміну криптографічними ключами)
  • сторінки осіб або організацій, які підтримують поширення криптографії (розробляючи вільні програмні засоби з відкритим кодом або просуваючи її у інший спосіб)

  Усі ці групи заслуговують на увагу. Сторінками, які ми можемо одразу вам рекомендувати, є інформаційні сторінки з цього сайта (OpenPGP для початківців, Основні принципи роботи з OpenPGP) та офіційний сайтl CryptoParty (якщо ви захочете пошукати зустрічі CryptoParty поблизу від вас).


  Пропозиції

  Сайти

  Ваш власний сайт

  Якщо у вас є один або декілька сайтів (наприклад, блог), запропонуйте відвідувачам отримати ваш сертифікат зі сторінки контактів і наведіть на ній згадані вище посилання.

  Сторінка профілю

  Якщо у вас є один або декілька профілів на сторонніх сайтах (наприклад у Вікіпедії), де використано ваше справжнє ім'я (або ім'я з вашого сертифіката), вкажіть у профілі, що ви користуєтеся криптографією. Непоганим побіжним ефектом буде те, що зловмисникам буде важче спаплюжити ваше ім'я. Ваша сторінка профілю може виглядати ось так:

  -----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
  Hash: SHA256
  
  
  
  http://mysite.example.org/
  
  https://example.wikipedia.org/wiki/User:Joe_User
  7D82 FB9F D25A 2CE4 5241 6C37 BF4B 8EEF 1A57 1DF5
  
  Crypto for everyone:
  http://userbase.kde.org/Concepts/OpenPGP_For_Beginners
  
  
  
  -----BEGIN PGP SIGNATURE-----
  Version: GnuPG v2.0.19 (GNU/Linux)
  
  iQEcBAEBCAAGBQJSZzXRAAoJEEhrF6s/lq2OkvMH/3oW9zFLEtDweqbLNXlCWKvV
  vIlTrrdpJcltrBT2KXZTs4YAzEEaBLZP0Fl2lvayZ/Qqqrxrh9hzGzOtuEqYKFDl
  H1LSA/xw+tyuAhatZElrVLWcUc12l8+sntKePq3nIj7zTHEoknPmy1iRM0iUjFdt
  BbAzxPtd8kkrYDogcreCwXSldgAqM9AoSps8mLAph3ZaFWxxdAUTq8rdcNM4u+sV
  jS2Aop3t+23KEFiOQIH5NqmLPKudczEtBKc0iiuhXcSMEnBYb+cZCjYs08/wU6+B
  yFQcke6LdZ3YtKoHeAeCR48z3By5i7GNNkYnRPJTB6dc1QrcU04iX/OQ/mVSCRY=
  =kNkS
  -----END PGP SIGNATURE-----
  


  Електронна пошта

  Як користувач криптографії, ви маєте підписувати усі ваші повідомлення електронної пошти. Це добре, якщо інші бачитимуть більше підписаних повідомлень. Більше того, вам варто додавати текстовий підпис до усіх ваших повідомлень електронної пошти (якщо ви ще не додали такий підпис) і розміщувати у ньому відповідне посилання.

  Соціальні мережі

  Стежте за групами щодо криптографії (найкращий варіант для початківців), щоб вони отримували вищі оцінки у мережі (і щоб мати додаткове джерело інформації).

  Фінансові пожертви

  Можете підтримати (регулярною) фінансовою пожертвою якогось із розробників криптографічних інструментів. Якщо ви вирішите пожертвувати ваші кошти, не забудьте повідомити про це усіх, щоб інші люди змогли наслідувати ваш приклад.

  Станьте інструктором

  Надсилайте повідомлення електронної пошти усім вашим друзям (раз на рік), у якому пропонуйте їм допомогу у вивченні криптографії. Якщо ви недостатньо знайомі з технологією, щоб навчати неї інших, попросіть їх скласти вам компанію на CryptoParty або подібній події.

  Допоможіть організаторам CryptoParty або навіть організуйте зустріч самі. Для організації вам не обов'язково бути експертом з криптографії, достатньо приміщення і учасників. Вам буде доволі просто знайти експерта, який допоможе із інформаційною частиною. Див. офіційний сайт CryptoParty.

  Напишіть статтю

  Якщо у вас є сайт чи блок, напишіть у ньому статтю щодо криптографії. Вам не обов'язково писати про складні технічні речі (щодо цього є вже достатньо добрих статей), ви можете написати про ваші враження щодо технології та ваші зусилля щодо допомоги у її поширенні.

  Поліпшіть статті інших осіб

  Якщо ви досягли рівня експерта у криптографії, ви можете помітити, що існує багато статей для початківців, у яких містяться помилки або немає важливої інформації. Якщо помітите подібні помилки у чужих статтях, допоможіть у виправленні цих помилок. Напишіть коментар, якщо це можливо (і не забудьте додати до нього посилання на ваші улюблені криптографічні ресурси для початківців), або надішліть ваші пропозиції електронною поштою авторові статтті (і попросіть його чи її додати посилання).

  Засоби масової інформації

  Якщо ви бачите статті на сайтах засобів масової інформації з коментарями, подібними до такого: «Поширення криптографії серед звичайних користувачів, компаній, державних установ ніколи не трапиться», напишіть свій коментар з цього приводу. Не забудьте надати посилання на ваші улюблені криптографічні ресурси для початківців.