digiKam/Калібрування і профілювання монітора

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Calibrate and Profile Monitor and the translation is 100% complete.
Other languages:

Калібрування та профілювання монітора для користування ним у digiKam

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 22 січня 2013 року

Для калібрування монітора і створення профілю кольорів для нього у Linux вам знадобляться дві речі: колориметр і програмне забезпечення для профілювання. Високоякісні професійні колориметри є доволі коштовними, але ви можете скористатися чудовим відкритим пристроєм ColorHUG. Для виконання завдання з калібрування та профілювання чудово пасує програма displaycalGUI. Вона надає графічний інтерфейс до інструментів калібрування та профілювання дисплеїв системи керування кольорами з відкритим кодом Argyll CMS. Доступ до пакунків з цією системою можна отримати за допомогою сховищ програмного забезпечення більшості поширених дистрибутивів Linux, отже для встановлення ви можете скористатися програмою для керування пакунками вашого дистрибутива. У дистрибутивах на основі Debian і Ubuntu слід віддати команду apt-get install argyll від імені адміністратора системи. Після цього достатньо взяти запаковану версію dispcalGUI з сайта проекту і встановити її у вашій системі. З’єднайте ColorHUG (або інший підтримуваний колориметр) з вашим комп’ютером і запустіть dispcalGUI.Натисніть кнопку Refresh (Оновити), щоб наказати dispcalGUI виявити з’єднаний колориметр (пункт пристрою має з’явитися у розділі Instrument/Port (Інструмент/Порт)). Якщо ви користуєтеся системою з декількома дисплеями, переконайтеся що у розділі Display device (Пристрій для показу). Після цього виберіть пункт Photo (Фото) у спадному списку Settings (Параметри). Після цього натисніть кнопку Calibrate & Profile (Калібрувати і профілювати) і виконайте настанови для калібрування монітора і створення профілю кольорів. Щойно профіль кольорів буде створено, dispcalGUI запитає вас про те, чи слід зберігати профіль і вмикати його під час завантаження системи.

Запустіть digiKam, виберіть Параметри -> Налаштувати digiKam і перейдіть до розділу <menucohice>Керування кольорами</menuchoice>. Перейдіть на вкладку Профілі, виберіть створений профіль зі спадного списку Монітор і натисніть кнопку Гаразд, щоб зберегти параметри.