digiKam/Розпізнавання облич

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Digikam/Face Recognition and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  Розпізнавання облич у digiKam 2.0

  Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 11 квітня 2011 року

  Розпізнавання облич було однією з найбажаніших до реалізації можливостей digiKam. У найсвіжішій версії цієї програми для керування фотографіями цю можливість реалізовано.

  Як можна здогадатися з назви, можливістю розпізнавання облич можна скористатися для пошуку фотографій, що містять зображення облич та додавання міток з іменами людей, зображених на фотографіях. За допомогою таких міток ви зможете швидко знаходити всі фотографії, на яких зображено певну особу на основі можливостей з фільтрування, які передбачено у digiKam.

  Додавання міток облич у digiKam є доволі простою дією. Відкрийте потрібну вам фотографію на панелі попереднього перегляду, натисніть кнопку Додати мітку обличчя, намалюйте прямокутник навколо обличчя на фотографії, вкажіть мітку обличчя (наприклад, ім’я зображеної особи) і натисніть кнопку Підтвердити.  Встановлення міток облич вручну може бути доволі нудною справою, особливо якщо у вашій збірці доволі багато фотографій людей. На щастя, digiKam може виконати всю марудну роботу у автоматичному режимі. Розгорніть бічну панель Люди і натисніть кнопку Шукати обличчя у збірці. У вікні пошуку зображень позначте пункт Виявляти і розпізнавати обличчя. Типово digiKam виконає пошуку у всіх збірках та за всіма мітками, але ви можете обмежити пошуку певними альбомами та мітками. Щоб зробити це, натисніть кнопку Параметри і позначте потрібні вам альбоми і мітки у спадному списку Шукати у у розділі Альбоми. Там же ви можете змінити параметри виявлення облич у розділі Параметри. Натисніть кнопку Шукати, щоб digiKam виконав потрібну роботу. Після завершення пошуку, ви маєте побачити список фотографій з зображеннями облич. Після цього ви можете пройтися списком і виправити мітки облич та вилучити помилково визначені записи облич.