digiKam/Керування фотографіями, створеними за допомогою декількох встановлених копій digiKam

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Manage Photos from Multiple digiKam Installations and the translation is 100% complete.
Other languages:

Керування фотографіями, створеними за допомогооою декількох встановлених копій digiKam

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 13 березня 2011 року

Зберігаєте ваші фотографії на сервері або на диску у мережі? Бажаєте керувати цією збіркою за допомогою декількох систем Linux, де встановлено digiKam? Тут ви знайдете настанови щодо прийомів роботи у таких середовищах.

Перш за все, вам слід змонтувати у вашій системі каталог на сервері, у якому зберігаються фотографії. Ми будемо припускати, що на сервері працює операційна система Linux, і ви можете встановити з’єднання з сервером за допомогою протоколу SSH, а також можете монтувати віддалені каталоги за допомогою sshfs. Для отримання можливості подібного монтування вам слід спочатку встановити пакунок sshfs. У заснованих на Ubuntu та Debian дистрибутивах Linux зробити це можна командою

apt-get install sshfs

відданою від імені користувача root. Далі, віддайте команду id і запишіть отримані значення uid і gid для вашого облікового запису (наприклад, uid=1000 gid=1000). Скористайтеся наведеною нижче командою для монтування каталогу на сервері до вашої системи:

sshfs користувач@вузол:/шлях/до/каталогу /точка_монтування -o idmap=користувач -o uid=1000 -o gid=1000

Замініть запис «користувач» на назву запису користувача сервера, а запис «вузол» на IP-адресу сервера. Замініть /шлях/до/каталогу н аадресу каталогу на сервері, а запис /точка_монтування на назву каталогу у вашій системі, яку буде використано для монтування. Після монтування каталогу ви зможете користуватися файлами з нього так, наче вони зберігаються на вашому комп’ютері. Щоб демонтувати каталог, скористайтеся командою fusermount ось так:

fusermount -u /точка_монтування

Далі, вам слід налаштувати digiKam на використання бази даних MySQL для зберігання даних. Для цього, звичайно ж, потрібно, щоб на вашому сервері або іншому віддаленому комп’ютері було встановлено і запущено MySQL. На сторінці настанов щодо використання MySQL у digiKam можна знайти докладні настанови щодо того, як змусити digiKam зберігати дані до MySQL.

Решта дій дуже проста. У digiKam скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати digiKam і відкрийте сторінку Збірки. Натисніть кнопку Додати збірку, розташовану поруч з пунктом Локальні збірки, потім додайте теку, що містить фотографії зі змонтованого каталогу на віддаленому комп’ютері, як новий альбом.

Користуючись викладеними настановами ви можете налаштувати digiKam у будь-якій іншій системі, якими ви бажаєте користуватися для керування фотографіями, що зберігаються на сервері.