digiKam/Метадані

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Metadata and the translation is 100% complete.
Other languages:

Робота з метаданими фотографій у digiKam

На основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 22 лютого 2011 року

У кожній цифровій фотографії зберігаються метадані у форматі EXIF, IPTC або XMP. У digiKam передбачено інструменти для перегляду і редагування цих важливих даних.

Для початку, у головному вікні digiKam передбачено спеціальну бічну панель метаданих, за допомогою якої ви можете переглядати метадані у форматах EXIF, Makernote, IPTC та XMP. Ви можете перемикати режим перегляду (короткий або докладний), а також друкувати метадані, зберігати їх до файла та копіювати до буфера обміну даними.

Ви можете також скористатися бічною панеллю Підпис/Мітки для редагування основних метаданих, зокрема підпису (тобто заголовка фотографії), імені автора, дати і часу та для призначення оцінки та міток фотографії. За допомогою вкладки Інформація цієї бічної панелі ви можете вказати додаткові дані щодо фотографії, зокрема умови ліцензування, розташування об’єкта зйомки та контактну інформацію автора. Оскільки у digiKam передбачено підтримку шаблонів, вам не доведеться вводити дані вручну. Ви можете застосувати вже створений шаблон до фотографії позначенням його у спадному списку Шаблон. Щоб створити шаблон на льоту, натисніть кнопку Змінити, розташовану поруч зі спадним списком.Крім того, у digiKam передбачено інструменти редагування метаданих. Наприклад, для редагування метаданих EXIF можна скористатися пунктом меню Зображення -> Метадані -> Змінити EXIF. У редакторі метаданих всі метадані зручно впорядковано за розділами. Це спрощує пошук і редагування окремих записів. Наприклад, щоб змінити дані, пов’язані з обладнанням, відкрийте сторінку Пристрій. За допомогою цієї сторінки ви зможете змінити дані щодо виробника пристрою, моделі пристрою, параметри експонування зображення та інші дані.

За допомогою пункту меню Зображення -> Метадані -> Імпортувати EXIF ви можете скопіювати метадані EXIF з однієї фотографії до іншої. Ця можливість стане у пригоді, якщо ви використовуєте редактор зображень, який вилучає всі метадані з редагованих фотографій. Якщо у вас збереглася початкова фотографія, ви можете просто скопіювати метадані EXIF з неї до зміненої фотографії.

Хочеться прибрати всі метадані EXIF з фотографії? У digiKam передбачено і таку можливість: скористайтеся пунктом меню Зображення -> Метадані -> Вилучити EXIF, і digiKam прибере відповідні метадані з файла фотографії.

Окрім EXIF, у digiKam передбачено підтримку форматів даних IPTC і XMP, отже ви можете виконувати описані вище дії і з метаданими у цих форматах.

Підказка

Коментар користувача: автор цього допису схильний не редагувати створені фотоапаратом записи метаданих, він просто додає дані щодо автора, умов ліцензування тощо за допомогою системи шаблонів digiKam. Достатньо позначити декілька фотографій і скористатися бічною панеллю метаданих, щоб одночасно внести зміни до метаданих всіх цих фотографій. Те саме стосується встановлення міток та додавання коментарів.