digiKam/Виконання нечіткого пошуку за допомогою digiKam

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Performing Fuzzy Searches In digiKam and the translation is 100% complete.
Other languages:

Виконання нечіткого пошуку за допомогою digiKam

Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik), 17 березня 2011 року. Востаннє оновлено у 2019 році

Одним з корисних інструментів digiKam є інструмент нечіткого пошуку. Користувач може вказати програмі ескіз або кольори, які мають міститися на зображенні. Для виконання нечіткого пошуку вам слід створити базу даних цифрових відбитків зображень з вашої збірки.

Для цього скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Заново створити відбитки. У відповідь програма запропонує вам вибрати один з двох варіантів дій.

Після встановлення digiKam 2 beta 3 декілька тижнів тому автор цього допису створив нову базу даних для використання з цією версією програми. На процесорі з двома ядрами і частотою 3,2 ГГц ( FSB 800) і 2ГБ оперативної пам’яті DDR3 повторне створення всіх відбитків тривало десь півтори години. Тому вам слід зважати на те, що повторне створення відбитків може тривати доволі довго.

Втім, вибір варіанта Швидше робить пошук швидшим, оскільки програма шукає лише відбитки, яких не вистачає. Якщо ви вже сканували ваші зображження, вам слід пропустити цей крок.

На лівій панелі digiKam знайдіть пункт чарівна паличка і виберіть цей інструмент. Перейдіть на вкладку Ескіз. Виберіть колір, який може міститися на потрібному вам зображенні, змініть товщину пера у діапазоні 1-10 та вкажіть кількість зображень, які має бути показано у результатах нечіткого пошуку (значення у діапазоні 1-50). Малювання у області ескіза призведе до показу відповідних зображень на правій панелі. Якщо після завершення пошуку ви бажаєте зберегти його результати, вкажіть назву результатів і натисніть кнопку Зберегти. Відповідний знімок вікна наведено нижче.