digiKam/Виконання нечіткого пошуку за допомогою digiKam

Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Digikam/Performing Fuzzy Searches In digiKam and the translation is 100% complete.

Other languages:
català • ‎dansk • ‎English • ‎italiano • ‎українська

Виконання нечіткого пошуку за допомогою digiKam

Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik), 17 березня 2011 року

Одним з корисних інструментів digiKam є інструмент нечіткого пошуку. Користувач може вказати програмі ескіз або кольори, які мають міститися на зображенні. Для виконання нечіткого пошуку вам слід створити базу даних цифрових відбитків зображень з вашої збірки.

Для цього скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Заново створити відбитки. У відповідь програма запропонує вам вибрати один з двох варіантів дій.

Виявити нові
виберіть цей варіант, щоб наказати digiKam виконати створення лише тих відбитків, яких ще немає у базі даних.

Заново створити всі

виберіть цей варіант, щоб наказати digiKam повторно створити всі відбитки у базі даних.

Після встановлення digiKam 2 beta 3 декілька тижнів тому автор цього допису створив нову базу даних для використання з цією версією програми. На процесорі з двома ядрами і частотою 3,2 ГГц ( FSB 800) і 2ГБ оперативної пам’яті DDR3 повторне створення всіх відбитків тривало десь півтори години. Тому вам слід зважати на те, що повторне створення відбитків може тривати доволі довго.

Хоча за використання варіанта Виявити нові дію буде виконано швидше, пошуки у такому випадку обмежуватимуться відбитками, яких немає у базі даних. Якщо відбитки для всіх ваших зображень вже створено, ніяких додаткових дій виконувати не слід. На лівій панелі digiKam знайдіть пункт чарівна паличка і виберіть цей інструмент. Перейдіть на вкладку Ескіз. Виберіть колір, який може міститися на потрібному вам зображенні, змініть товщину пера у діапазоні 1-10 та вкажіть кількість зображень, які має бути показано у результатах нечіткого пошуку (значення у діапазоні 1-50). Малювання у області ескіза призведе до показу відповідних зображень на правій панелі. Якщо після завершення пошуку ви бажаєте зберегти його результати, вкажіть назву результатів і натисніть кнопку Зберегти. Відповідний знімок вікна наведено нижче.

Digikam fuzzy.jpg

This page was last modified on 20 March 2011, at 18:57. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.