digiKam/Перейменування фотографій

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Renaming Photos and the translation is 100% complete.
Other languages:

Перейменування фотографій за допомогою digiKam

Оригінальну версію цієї статті можна знайти у блозі Scribbles and Snaps. Статтю відтворено з дозволу Дмітрія Попова.

Надання файлам фотографій змістовних назв значно полегшує керування ними. Звичайно ж, перейменування безлічі окремих фотографій вручну дуже марудна справа, особливо, якщо ви робите десятки або сотні знімків кожного дня. Для пакетного перейменування ви можете скористатися доволі зручною можливістю Перейменування digiKam. Ви можете визначити доволі складні правила перейменування і застосувати їх для перейменування багатьох фотографій натисканням однієї кнопки.


Щоб скористатися інструментом Перейменування позначте пункт фотографій, які ви бажаєте перейменувати, і натисніть кнопку Перейменувати на головній панелі інструментів програми (ви також можете скористатися пунктом меню Зображення -> Перейменувати або натисканням клавіші F2). У діалоговому вікні Перейменування ви знайдете багато параметрів, за допомогою яких можна створити складні правила перейменування. Але почати можна з простого правила, за яким назви обиратимуться на основі даних щодо дати і час створення фотографії. Щоб скористатися таким правилом, натисніть кнопку Дата і час і виберіть Зображення зі спадного списку Джерело. Таким чином, буде використано дані щодо дати і часу з метаданих фотографії.

Далі, ви маєте вказати формат дати і часу вибором відповідного пункту зі спадного списку Формат. Якщо вас не задовольняє жоден з варіантів форматування, виберіть пункт Нетиповий: ви зможете створити форматування вручну. Наприклад, якщо скористатися рядком форматування

yyyyMMdd-hhmmss

буде створено назви у форматі

20100531-173501

і

20100701-110111

Рядок форматування

MMM-dd-yyyy-dddd

дасть назви, подібні до

вер.-05-2010-Неділя

або

чер.-01-2010-Вівторок

Ви зможете одразу побачити зразок застосування рядка перейменування під полем Формат. Повний список можливих параметрів форматів можна знайти у офіційній документації з Qt.

Окрім дати і часу, у вікні Перейменування ви знайдете ще декілька корисних варіантів створення назв. Наприклад, за допомогою кнопки Фотоапарат можна додати до назви файла назву моделі фотоапарата. Ця назва буде корисною, якщо ви знімали декількома фотоапаратами і бажаєте швидко знайти фотографії, зроблені за допомогою одного з них. За допомогою кнопки Метадані ви зможете отримати доступ до метаданих EXIF та інших метаданих, якими можна скористатися для створення правил перейменування.


Поряд з полем для введення правила перейменування розташовано кнопку, за допомогою якої можна вказати так звані модифікатори або дії, які слід застосувати до назв файлів під час перейменування. Наприклад, за допомогою модифікаторів Змінити регістр ви можете змінити регістр всіх літер назв на верхній або нижній або зробити першу літеру назви великою. Ось короткий огляд інших корисних модифікаторів:

  • Обрізана – вилучити початковий, кінцевий та зайві пробіли.
  • Унікальна – додати числові значення для розрізнення однакових назв файлів.
  • Замінити – виконати пошук з заміною. Передбачено підтримку формальних виразів.
  • Діапазон – вказати певний фрагмент назви файла з правилом перейменування. Наприклад, модифікатор {5-} у правилі [file]{5-} вилучає перші чотири літери з назви файла, отже IMAG0113.jpg, IMAG0351.jpg і IMAG0573.jpg буде перейменовано на 0113.jpg, 0351.jpg і 0573.jpg.

Хоча у digiKam передбачено безліч інших можливостей, за допомогою яких ви зможете впорядкувати ваші фотографії, варто не забувати про інструмент Перейменування. За його допомогою ви зможете полегшити собі пошук та виявлення певних фотографій, навіть якщо ви більше не користуватиметеся digiKam.