digiKam/Вирівнювання горизонту

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Straighten and the translation is 100% complete.
Other languages:

Вирівнювання горизонту на ваших знімках за допомогою digiKam

Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik), 16 лютого 2011 року

У вас є фотографії з «заваленим» горизонтом? У автора цього допису таких фотографій доволі багато. Ви можете виправити ці фотографії за допомогою digiKam. Нижче наведено відповідні настанови.

Погляньте на цю фотографію... Її очевидно слід виправити...


Знімок з «заваленим» горизонтом


Позначте зображення на панелі перегляду і натисніть клавішу F4 або наведіть вказівник миші на зображення, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Змінити, щоб відкрити вікно редагування.

У вікні редактора скористайтеся пунктом меню Перетворення -> Довільний поворот.У відповідь буде відкрито вікно, подібне до наведеного вище. Подивіться на праву панель цього вікна...На правій панелі розташовано два повзунки: Головний кут і Додатковий кут. Ви зможете спостерігати за наслідками зміни цих параметрів у режимі реального часу. Змініть значення так, щоб лінії на вашому знімку стали вертикальними і горизонтальними. Ось що вийшло у мене:


Тепер зображення виглядає набагато краще!

Зауваження

Автор допису користується digiKam 2.0 beta 2. У поточній стабільній версії програми не передбачено можливостей створення версій зображення, тобто не можна зберегти файл у редакторі не зруйнувавши початкового зображення. Ця можливість з’явилася лише у версії 2.0 beta, але її немає у поточних стабільних версіях 1.X. Отже вам варто створити резервні копії зображень, перш ніж редактор перезапише ваші знімки.