Digikam/Watermark/uk

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Watermark and the translation is 100% complete.

Додавання водяних знаків за допомогою digiKam

Оригінал цієї статті можна знайти у блозі Scribbles and Snaps. Статтю відтворено з дозволу Дмітрія Попова.

Хоча існує багато способів захисту фотографій від несанкціонованого використання, позначення водяними знаками, як і раніше, залишається найпростішим і, ймовірно, найефективнішим методом, який може допомогти вам позначити ваше авторство і ускладнити використання вашої роботи без дозволу.

Хоча у digiKam і передбачено підтримку додавання водяних знаків, доступ до цієї можливості є не дуже простим: ви можете навіть не знати, що програма має цю можливість. Причиною цього є те, що можливість позначення водяними знаками у digiKam заховано у інструменті Керування чергою обробки. Ви можете скористатися цим інструментом для одночасного позначення водяним знаком декількох фотографій. Ось як це працює на практиці. Скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Керування чергою обробки (або просто натисніть клавішу B), щоб відкрити вікно інструменту Керування чергою обробки. Перетягніть фотографії, які слід позначити водяним знаком з альбому digiKam на панель Черги, щоб додати знімки до поточної черги. Натисніть пункт вкладки Базові інструменти на панелі Можливі інструменти обробки і двічі клацніть на пункті інструменту Додати «водяний знак», щоб додати відповідний пункт на панель Призначені інструменти.

Для створення водяного знаку digiKam може використовувати текст або зображення. Ви можете вказати бажаний тип водяного знаку за допомогою панелі Параметри інструментів. Якщо ви бажаєте скористатися типом Зображення, не забудьте попередньо підготувати файл зображення. Після визначення файла змініть відповідні параметри водяного знаку, зокрема Розташування, Розмір і Відступи. Далі, виберіть теку призначення у розділі Змінене зображення панелі Параметри черги. У розділі Поведінка ви можете вказати спосіб дії системи у разі виявлення файла з назвою, що збігається з назвою обробленого файла у теці призначення. Ви можете або наказати програмі перезаписати файл або перейменувати оброблений файл перед його збереженням. Крім того, ви можете скористатися параметрами з розділу Перейменування файлів, щоб визначити правила автоматичного перейменування оброблених файлів.

Після визначення бажаних значень параметрів натисніть кнопку Виконати. Після завершення обробки фотографії з водяними знаками буде збережено у теці призначення.