K3b/Запис звукових компакт-дисків за допомогою K3b

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page K3b/Burn an Audio Cd with K3b and the translation is 100% complete.

У цьому короткому підручнику описано запис звукового компакт-диска за допомогою K3b, програми для запису оптичних носіїв даних у KDE.

Створення проекту звукового компакт-диска

  • Запустіть програму K3b (знайти пункт програми у меню можна введенням у поле пошуку рядка k3b).
  • У нижній частині вікна K3b натисніть пункт Новий проект аудіо-КД.

Копіювання ваших файлів музичних даних на компакт-диск

Якщо все гаразд

Програма K3b здатна перетворювати дані у декількох форматах зберігання. Достатньо навести вказівник на пункт файла у верхній частині вікна (на панелі навігації) і клацнути лівою кнопкою миші, — файл буде додано до вашого компакт-диска.

Зауваження

У більшості дистрибутивів за типових умов відповідні пакунки не буде встановлено. Вам слід пошукати за допомогою програми для встановлення пакунків у сховищах пакунок з назвою k3b-codecs або подібною. У деяких дистрибутивах доведеться додати нове сховище (packman у openSUSE).


Якщо виникають проблеми

Перш ніж обробляти за допомогою K3b файли, вам доведеться перетворити дані у формат WAV. У Linux є безліч програм, які виконають це завдання (іноді навіть може здатися, що таких програм забагато). У нашому прикладі буде використано Perl Audio Converter. Ця програма чудово інтегрується з Dolphin.

  • Встановіть пакунок kde4-papcl або пакунок з подібною назвою за допомогою програми для керування пакунками вашого дистрибутива.
  • Перейдіть до теки з файлами музичних даних за допомогою Dolphin.
  • Наведіть вказівник на позначений файл, який слід перетворити, і клацніть правою кнопкою миші.
  • Скористайтеся пунктом меню Дії -> PAPCL-Convert -> To WAV.
  • Зачекайте на завершення перетворення.
  • Поверніться до вікна K3b і додайте нові файли WAV.
  • Додавання можна виконати клацанням лівою кнопкою миші на позначці файла, який ви бажаєте додати.

Редагування даних щодо записів

Назви та інші дані щодо записів можна вказати самому або імпортувати з CDDB (мережевої служби даних щодо музичних композицій). Щоб змінити назву, наведіть вказівник на пункт композиції у нижній частині вікна і двічі клацніть лівою кнопкою миші.

Запис компакт-диска

Вставте порожній CD-R або CD-RW у лоток пристрою для запису і натисніть кнопку Записати. У діалоговому вікні, яке буде відкрито, виберіть налаштування запису і натисніть кнопку Записати. Після цього буде розпочато запис.