Про KDE UserBase

This page is a translated version of the page KDE UserBase Wiki:About and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Lëtzebuergesch • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎português do Brasil • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎한국어

Призначення UserBase

UserBase — сховище призначеної для користувачів інформації щодо всіх частин випусків KDE. Проект працює у форматі вікі, авторами є будь-які охочі користувачі, для редагування достатньо зареєструватися. Через це, хоча ми намагаємося дотримуватися точності, не можна гарантувати точності всіх даних. Ми будемо раді вашій участі, зокрема щодо підказок та настанов, які будуть корисні іншим користувачам. Якщо ви добре знаєте вашу рідну мову, ми будемо раді вашій допомозі: нам потрібен переклад усіма мовами. Якщо ви бажаєте приділити трошки часу покращенню UserBase, будь ласка, завітайте на сторінку завдань та інструментів.

Історична довідка

UserBase було створено влітку 2008 року. Початковим призначенням був показ можливостей програм KDE. Наслідки такого розуміння призначення ви можете помітити і зараз: спосіб, у який згруповано програми допоможе вам знайти програму, яка відповідає вашим потребам у виконанні певних завдань. Невдовзі на вікі почали з’являтися статті з різноманітними порадами та підказками. Це те, чим звичайні користувачі можуть поділитися передусім, оскільки такі записи зазвичай є доволі короткими. Більшість користувачів з часом виявляють у системі якесь зручне клавіатурне скорочення, маловідому можливість, інший спосіб виконання завдань, тобто речі, які можуть бути цінними для інших користувачів. Ми будемо раді, якщо ви поділитеся власними знахідками.

У 2009 році розробник KWord, Томас Цандер (Thomas Zander), запропонував писати підручники до програм за допомогою UserBase. Можливо, тоді ця пропозиція була трохи передчасною, можливо, на нове призначення вплинуло те, що перехід від KDE 3.x до 4.x призвів до значних змін у роботі системи та програм, але зміна призначення все ж сталася. У 2010 році з’явилися перші підручники, розроблені на UserBase.

Мови

UserBase від початку призначалася для перекладу максимально можливою кількістю мов. Але на початку такі переклади було доволі непросто супроводжувати. У 2010 році розпочалася робота з переведення перекладів на нову систему, розроблену Зібрандом Мазеландом (Siebrand Mazeland) та Нікласом Лакстремом (Niklas Laxström) з Translatewiki.net. За допомогою цієї системи професійні перекладачі та аматори з відповідним рівнем знання мов можуть перекладати сторінки рідними мовами без зайвих зусиль. За допомогою відповідної сторінки перекладач може стежити за змінами на сторінках, які він чи вона перекладає. Ми будемо раді, якщо ви долучитеся до зусиль з справжньої інтернаціоналізації, яка відкриє доступ до цього ресурсу всім користувачам.

UserBase і KDE

UserBase працює на сервері KDE і активно підтримується спільнотою KDE. Але ця вікі ніяким чином не є юридичним представником KDE і ніяким юридичним чином з KDE не пов’язана.

Зворотній зв’язок

Зв’язатися з добровільною командою з підтримки UserBase можна у декілька способів, зокрема за допомогою сторінок Обговорення UserBase, каналу IRC irc.freenode.net#kde-www або списку листування [email protected]


This page was last edited on 25 June 2011, at 10:57. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.