KDevelop4/Підручник/Запуск програм

This page is a translated version of the page KDevelop4/Manual/Running programs and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎українська

Запуск програм у KDevelop

Після збирання програми її слід запустити. Щоб зробити це, вам слід налаштувати інструменти запуску для ваших проектів. Інструмент запуску складається з назви виконуваного файла, набору параметрів командного рядка та середовища виконання (наприклад, «запустити програму у командній оболонці» або «запустити цю програму за допомогою інструменту для усування вад»).

Налаштування запуску у KDevelop

Kdevelop-2.png

Щоб налаштувати інструменти запуску, скористайтеся пунктом меню Виконання -> Налаштувати запуски, позначте у списку проект, до якого ви хочете додати інструмент запуску і натисніть Icon-list-add.png. Потім введіть назву виконуваного файла і адресу каталогу, з якого має бути запущено програму. Якщо запуск виконуваного файла залежить від результату збирання виконуваного файла і/або інших бібліотек, ви можете додати їх назви до списку, розташованого у нижній частині вікна: виберіть пункт Зібрати зі спадного меню, потім натисніть кнопку Icon-folder.png праворуч від поля для введення тексту і виберіть ціль для збирання. У нашому прикладі вибрано ціль все з проекту 1.deal.II і step-32 з проекту 1.step-32 з метою забезпечити одночасне збирання основної бібліотеки та програми на її основі до запуску програми. За допомогою цього ж діалогового вікна можна налаштувати зневаджування під час запуску: натисніть пункт Зневаджування і додайте назву виконуваного файла зневадника. Якщо цим зневадником є типовий зневадник системи (наприклад, gdb у Linux), вам не доведеться нічого додатково визначати.

Kdevelop-3.png

Тепер можна спробувати запустити програму: скористайтеся пунктом меню головного вікна KDevelop Виконання -> Виконати запуск (або натисніть комбінацію клавіш Shift+F9) і вашу програму буде запущено у окремому підвікні KDevelop. На наведеному вище знімку показано результат: нове підвікно Виконання, у якому можна бачити результати роботи запущеної програми, у нашому прикладі step-32.

Note-box-icon.png
Зауваження
Якщо вами було налаштовано декілька інструментів запуску, ви можете вибрати той з них, який запускатиметься у відповідь на натискання комбінації клавіш Shift+F9: скористайтеся пунктом меню Виконання -> Поточні налаштування запуску. На жаль, типово всі нові пункти запуску мають назву Рідна програма без очевидної можливості зміни назви, що ускладнює вибір під час визначення поточних налаштувань запуску (див. KDevelop, вада 272300). Існує неочевидний спосіб зміни назви налаштувань: у діалоговому вікні, яке можна відкрити за допомогою пункту меню Виконання -> Поточні налаштування запуску двічі клацніть лівою кнопкою миші на пункті назви налаштувань у ієрархії ліворуч. Після цього ви зможете змінити назву налаштувань.


Деякі корисні клавіатурні скорочення

Запуск програми
F8 Зібрати (викликати make)
Shift + F9 Виконати
F9 Виконати програму під керування зневадника. Перед таким запуском варто встановити точки зупину: для цього достатньо клацнути правою кнопкою у відповідному рядку коду і вибрати пункт контекстного меню, пов’язаний зі встановленням точки зупину.

This page was last edited on 12 August 2011, at 16:58. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.