KMail/Підказки і настанови

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page KMail/FAQs Hints and Tips and the translation is 100% complete.
Other languages:

Можливо, про мою проблему вже відомо розробникам?

Проблема: У вас виникли проблеми з KDE-PIM, і ви хочете знати, чи не повідомляли про цю проблему раніше і чи немає вже готового вирішення. Вам хочеться дізнатися про те, як можна ознайомитися з архівами списку листування kde-pim.

Вирішення: Ви на правильному шляху. Скористайтеся архівом списку листування MARC за адресою https://lists.kde.org/?l=kdepim-users&r=1&w=2


Налаштування

Зберігання надісланих повідомлень у окремій теці

Проблема: Ви бажаєте зберігати надіслані повідомлення у окремій теці. Можливо, ви використовуєте сервер IMAP і бажаєте зберігати ваші повідомлення на стороні сервера, а не клієнта.

Вирішення: У KMail, виберіть пункт меню Параметри -> Налаштувати KMail -> Профілі -> (Виберіть ваш профіль) -> Змінити -> Додатково -> Тека надісланої пошти


Зберігання смітника повідомлень у окремій теці

Проблема: Ви бажаєте зберігати смітник повідомлень у окремій теці. Можливо, ви використовуєте сервер IMAP і бажаєте зберігати ваші повідомлення на стороні сервера, а не клієнта.

Вирішення: У KMail, виберіть пункт меню Параметри -> Налаштувати KMail -> Профілі -> (Виберіть ваш профіль) -> Змінити -> Додатково -> Тека смітника

У деяких версіях вам слід скористатися пунктом Параметри -> Налаштувати KMail -> Облікові записи -> Вкладка «отримання» -> (Виберіть ваш профіль) -> Змінити ->Вкладка параметрів IMAP -> Тека смітника


Зберігання зашифрованих повідомлень у незашифрованому форматі

Проблема: Ви обмінюєтеся шифрованими повідомленнями з вашим приятелем, але бажаєте зберігати ці повідомлення незашифрованими після відкриття повідомлення.

Вирішення: Щоб зберігати нові зашифровані повідомлення у незашифрованому форматі, додайте такі рядки у файл налаштування kmail2rc, розділ [Reader]:

store-displayed-messages-unencrypted=true

Ймовірно, це працюватиме лише для SMIME, але розробники вже працюють над реалізацією для OpenPgP.


Фільтрування спаму на сервері IMAP

Проблема: Ви маєте намір перейти до читання вашої пошти з сервера IMAP і бажаєте дізнатися про те, як можна здійснювати фільтрування і обробку небажаної кореспонденції (спаму)?

Вирішення: комп’ютер, на якому зберігається ваш поштовий архів, може стати вашим сервером IMAP. Вам слід налаштувати серверну програму. Однією з таких програм є Dovecot, на сторінці сервера ви можете знайти настанов, які спростять вам налаштування. Після встановлення сервера проблему фільтрування не буде знято, оскільки фільтрування варто виконувати на стороні сервера (якщо ви вкажете KMail сервер, ви побачите теки, які було створено на сервері). Знову ж таки, тут можливі варіанти, найвідомішим з яких є procmail. Докладну інформацію щодо налаштування цієї програми можна знайти у інтернеті. Там можна знайти набір «рецептів». Ось один з них:

:0
 * (^To|^CC|^List-ID): .*kde-linux
 ${MAILDIR}.INBOX.KDE-Lists.kde-users/

Якщо у вашій системі є теки maildir, кожен з рецептів слід завершувати символом «/». Якщо ваші теки зберігаються у форматі mbox, просто пропустіть «/».

Якщо ви користувалися bogofilter у KMail, у вас вже є список слів. Ним можна скористатися і на рівні сервера, отже вам не доведеться розпочинати на порожньому місці. Вся штука у тому, що слід встановити цей список до рецептів procmail:

:0fw
 | bogofilter -e -p
:0e { EXITCODE=75 HOST }
:0: * ^X-Bogosity: Spam, tests=bogofilter ${MAILDIR}.INBOX.a-Spam/
:0e { EXITCODE=75 HOST }
:0: * ^X-Bogosity: Unsure, tests=bogofilter ${MAILDIR}.INBOX.a-Unsure/
:0e { EXITCODE=75 HOST }

Зауважте, що для спаму буде використано одну поштову скриньку, і ще одну поштову скриньку для повідомлень, щодо яких немає певності. До назви було додано «a-», щоб назви скриньок було краще помітно.

Нарешті, щоб покращити швидкодію програми, час від часу віддавайте таку команду для тек небажаної та непевної кореспонденції:

/usr/share/bogofilter/contrib/trainbogo.sh -c -H /home/user/Maildir /.INBOX.bogotrain_ham/cur/ -S /home/user/Maildir/.INBOX.bogotrain_spam/cur/

(Не забудьте перевірити адресу каталогу.)

Звичайно, це не повні настанови щодо налаштування сервера, а лише нотатки щодо налаштування сервера, який працюватиме належним чином з KMail.


Вивільнення додаткового місця у вікні KMail

Проблема: Ви використовуєте KMail у KDE 4.2 або пізнішій версії на нетбуці. Новий сумарний показ залишає для роботи зовсім небагато місця.

Вирішення: у KDE 4.2 ви побачите новий набір піктограм поряд з панеллю швидкого пошуку. Ви можете скористатися ним для вибору іншої теми та іншого способу обробки. Якщо ви бажаєте змінити вигляд списку так, щоб одне поштове повідомлення використовувало один рядок замість двох рядків. Натисніть — підказка повідомить вам: Виберіть вигляд (тему) — і змініть тему на Класичну. Якщо ви бажаєте вимкнути групування за датою, змініть тип складання на Стандартний список листування. Тепер KMail виглядатиме точно так, як програма виглядала у попередніх версіях.

У KDE 4.4 і 4.5 ці параметри було пересунуто до головного меню, Перегляд -> Список повідомлень -> Тема і Перегляд -> Список повідомлень -> Складання


Вивільнення додаткового місця у вікні KMail: зменшення розміру шрифту

Проблема: місця на екрані все ще не вистачає, вам хочеться отримати більше видимих рядків шляхом зменшення розмірів шрифту, але ваші зусилля спрацьовують лише частково.

Вирішення: на сторінці Параметри -> Налаштувати KMail -> Вигляд -> Шрифти ви можете вибрати Нетиповий шрифт і змінити шрифт для кожного з компонентів списку. Тут і виявиться, що список тек і текст повідомлень використовують потрібні вам шрифти, але у списку повідомлень розмір шрифту буде завеликим.

Тепер вам слід скористатися набором нових піктограм вгорі праворуч, поряд з полем для пошуку, а саме, піктограмою — підказка повідомляє Виберіть вигляд (тему). Виберіть Налаштувати, потім вкладку Вигляд. Ви побачите список Елементи вмісту, і макет заголовків стовпчиків нижче. Вам слід натиснути кожний з заголовків стовпчиків і встановити новий нетиповий шрифт. Зрештою, список повідомлень буде показано тим самим шрифтом, що і решту текстових рядків.

У пізніших версіях програми, де немає піктограм, внести зміни можна клацанням правою кнопкою миші на заголовках списку повідомлень з вибором пункту Тема -> Налаштувати -> вкладка «Вигляд». Знову ж таки, вам слід виконати цю операцію з заголовками усіх стовпчиків.


Вимикання показу підказок до тек KMail

Проблема: ви користуєтеся KMail у KDE 4.2 або пізнішій версії програми на нетбуці. Підказки до тек закривають занадто багато назв тек.

Вирішення: клацання правою кнопкою миші на заголовку вкладки Список тек відкриє панель з додатковими пунктами налаштування. Один з розділів має заголовок Показ підказок. Варіантами є Завжди, Якщо текст приховано, Ніколи. Пункт Якщо текст приховано корисний для тек з довгими назвами, якщо показано лише частину назви. Для тек, повну назву яких видно, підказку показано не буде.


Вимикання підказок у списку повідомлень KMail

У головному вікні KMail скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати KMail -> Вигляд -> Список повідомлень. Зніміть позначку з пункту Загальні -> Показувати підказки для повідомлень і заголовків груп.


Вилучення почергового розфарбування рядків

У Системних параметрах -> Вигляд -> Кольори -> Кольори для кожного набору кольорів, окрім Типових кольорів (у якому такого кольору не передбачено), змініть Альтернативне тло так, щоб колір збігався зі Звичайним тлом.

У Mandriva і Mageia не використовується назва Системні параметри. Так само, як KControl, центр керування KDE 3, програму названо «Налаштувати стільницю», щоб її можна було відрізнити від «Налаштувати комп’ютер» або Центру керування Mandriva/Mageia (MCC). Окрім зміни назви, всі інші дії описаного вище способу є чинними.


Зберігання повідомлень з окремих облікових записів електронної пошти у окремих теках вхідних повідомлень

Для облікових записів POP створіть відповідні теки у ~/.kde/share/apps/kmail/mail/ (скопіюйте і перейменуйте типову теку). Пункти створених тек з’являться у спадному списку Параметри -> Налаштувати KMail -> Облікові записи -> Змінити -> Параметри POP -> Тека призначення.

Створіть інші теки за тією самою адресою для надісланої пошти. Вибрати ці текти можна буде на сторінці Профілі -> Додатково.

Ці настанови можуть не спрацювати у KMail 2 через перехід до зберігання пошти у системі Akonadi. ---

Налаштовування GMail без OAuth

Вирішення: У KMail змініть значення параметра Параметри -> Налаштування KMail -> Облікові записи -> вкладка «Отримання» -> (Виберіть обліковий запис) -> Змінити -> Додатково -> Розпізнавання з Gmail на PLAIN.

З якихось особистих міркувань Google не вважає звичайні способи розпізнавання IMAP «безпечними», тому вам слід дозволити їх у явний спосіб.

Перейдіть до розділу Доступ для менш безпечних додатків вашого облікового запису Google і увімкніть Доступ до менш безпечних додатків. Подробиці: https://support.google.com/accounts/answer/6010255

Міграція

Перенесення поштового архіву та параметрів програми на інший комп’ютер (або інший обліковий запис на цьому ж комп’ютері)

Вирішення: повідомлення типово зберігаються у ~/.kde/share/apps/kmail/. У дуже старих версіях KMail повідомлення можуть також зберігатися у ~/Mail. Зауважте, що KMail використовує приховані підкаталоги у каталозі, отже вам доведеться скопіювати і приховані каталоги.

Щоб перенести параметри, вам слід скопіювати такі файли:

 • ~/.kde/share/config/kmailrc,
 • ~/.kde/share/config/mailtransports, (з часу KDE 4.0)
 • ~/.kde/share/config/emaildefaults і
 • ~/.kde/share/config/emailidentities .

Дані адресної книги, зазвичай, зберігаються у каталозі ~/.kde/share/apps/kabc/. Дані календаря — у каталозі ~/.kde/share/apps/korganizer

Зауважте, що у деяких дистрибутивах для зберігання даних налаштування KDE використовується каталог ~/.kde4, а не ~/.kde/. Якщо непевні, скористайтеся виводом команди kde4-config --localprefix.

Починаючи з версії 4.4, можуть з’явитися записи, які керуються Akonadi. Їх теж слід зберегти. Додайте у наведений вище список такі пункти:

 • Все у ~/.local/share/
 • Все у ~/.config/akonadi/.
 • ~/.kde/share/config/nepomukserverrc
 • Все у ~/.kde/share/apps/nepomuk/ (KAddressBook зберігає групи контактів у Nepomuk.)

Якщо для перенесення даних ви маєте намір скористатися флеш-диском USB, ознайомтеся з вмістом розділу «Не можу скопіювати пошту на носій USB», наведеного нижче.


Проблема: не можу скопіювати пошту на носій USB

Проблема: ви встановлюєте систему на новому комп’ютері і бажаєте перенести туди всю вашу пошту. Ви вирішили скопіювати всі дані на картку пам’яті USB. Копіювання розпочинається, а потім ви отримуєте повідомлення про помилку:

Не вдалося скопіювати ............Некоректний аргумент

Вирішення: форматом зберігання даних вашої флеш-картки USB є (V)FAT, отже вона не може зберігати назви тек maildir (а також права доступу, що може спричинити багато інших проблем). Ви можете скористатися одним з двох варіантів дій. Або змініть формат даних вашої картки USB на ext2 (вам варто знати, що дані на таких дисках буде неможливо прочитати у операційних системах Windows без встановлення додаткового програмного забезпечення), або створіть файл tar з усією вашою поштою, скопіюйте цей файл на картку, а потім розпакуйте його на новому комп’ютері.


Усування вад

Проблема: втрата пошти

Проблема: ви втрачаєте пошту. Одне з повідомлень у вашій теці вхідних повідомлень має порожній рядок теми і дату 1 січня 1970 року. Після натискання пункту цього повідомлення ви побачите, що повідомлення порожнє. Після натискання пункту наступного повідомлення його стан змінюється на стан, подібний до попереднього.

Вирішення: таке трапляється у разі пошкодження ваших файлів покажчика. Перше, що слід зробити, не натискати пункту жодного з повідомлень.

 • У KMail 1.10, що постачається з KDE 4.1 або новішими версіями, клацніть правою кнопкою миші на теці і виберіть пункт Перебудувати покажчик (те саме можна зробити за допомогою меню Тека).
 • У попередніх версіях KMail все трошки складніше. Закрийте вікно KMail. У Dolphin перейдіть до теки, де зберігається ваша пошта (типово, до ~/.kde/share/apps/kmail/), і пошукайте файли покажчика, пов’язані з проблемною поштовою скринькою. Таких файлів буде два або три, їх доволі просто помітити. Вилучіть ці файли. Файли буде повторно створено, коли ви перезапустите KMail. Ви втратите повідомлення які зникли, але решту вашої пошти можна буде знову переглядати.

У вашій поштовій скриньці вхідних повідомлень (або іншій теці) з’явилися порожні «повідомлення-привиди»

Проблема: чомусь частина повідомлень недоступна у KMail. Їх показано у вікні списку повідомлень, але якщо позначити пункт такого повідомлення, програма показує порожнє вікно повідомлення. Вам не вдається відкрити такі повідомлення або відповісти на них тощо.

Вирішення: цю проблему, найімовірніше спричинено пошкодженням файлів покажчика (див. проблему «втрата пошти» вище). Отже, вам слід скористатися відповідними порадами.


Програма повідомляє, що «Невдалося отримати елемент з модуля» під час входу до теки IMAP

Причин може бути декілька. Команда розробників KMail сподівається з часом усунути всі ці причини. Зараз же, можна скористатися одним з таких обхідних шляхів:

Обхідний шлях 1

 • відкрийте для редагування файл ~/.local/share/akonadi/mysql.conf
 • У розділі [mysql] допишіть binlog_format=row

Якщо це не спрацює, скористайтеся обхідним шляхом 2 (наведено нижче).

Обхідний шлях 2

Цей спосіб полягає у простому перезапуску програми, щоб KMail зміг отримати всі потрібні дані. Ось можливі кроки: Скористайтеся комбінацією клавіш Alt + F2 або Konsole для введення команди kquitapp kmail, трохи зачекайте, введіть команду akonadictl stop, ще трохи зачекайте, введіть команду akonadictl start, зачекайте, і, нарешті введіть команду kmail. Таким чином, ви завершите роботу KMail (з закриттям усіх вікон), завершите роботу модуля обробки даних KMail, запустите модуль обробки даних KMail, запустите KMail. Працездатне інтернет-з’єднання значно підвищить ваші шанси на успіх. Іноді ви можете просто віддати команду kquitapp kmail, зачекати трохи і запустити KMail знову. Може виникнути потреба у декількох таких перезапусках. Точна причина не зовсім зрозуміла, але у разі проблем зі з’єднанням зростає ймовірність такого розвитку подій.

Додаткові дані щодо корисності akonadiconsole для усування вад наведено нижче.

Повідомлення не надсилаються без будь-яких повідомлень про помилки

Якщо KMail не надсилає пошти без будь-яких повідомлень, причиною може бути зависання «агента», відповідального за роботу з повідомленнями. Звичайно ж, також слід переконатися, що з’єднання, яким надсилаються дані, може працювати у штатному режимі!

Щоб впоратися з цією проблемою, варто перервати виконання поточної дії і перезапустити її. Спочатку завершіть роботу KMail за допомогою KRunner (Alt + F2) або Konsole та введеної команди kquitapp kmail. Зауважте, що звичайна комбінація клавіш Alt + F4 або використання пункту меню File -> Quit не дасть бажаних результатів! Трохи зачекайте і запустіть KMail знову. Тепер запустіть akonadiconsole за допомогою KRunner (Alt + F2) або Konsole. Натисніть пункт Mail Dispatcher Agent, клацніть на ньому правою кнопкою миші і перервіть виконання поточної дії. У відповідь, ймовірно, буде показано декілька повідомлень про помилки. Поверніться до вікна KMail і скористайтеся пунктом меню Файл -> Надіслати повідомлення з черги. Можливо, тепер все запрацює. Якщо цього не сталося, замість переривання поточної дії спробуйте перемкнути стан (автономний/у мережі) для Mail Dispatcher Agent або перезапустіть все у спосіб, описаний у обхідному шляху 2 попереднього розділу.

Зауваження

akonadiconsole може бути доволі зручним інструментом у багатьох випадках, оскільки програма показує всі агенти, окремі компоненти модуля обробки даних KMail. Ви зможете зупиняти і розпочинати їхню роботу, переводити агенти у автономний режим, переривати виконання дій тощо. Це дуже корисний інструмент у аналізі незрозумілих ситуацій.


Проблема: помилкове автоматичне доповнення адреси

Проблема: вами було надіслано поштове повідомлення з помилковою адресою. Тепер програма весь час пропонує цю помилкову адресу під час автоматичного доповнення правильної адреси. Помилкової адреси немає у вашій адресній книзі.

Вирішення: нещодавні адреси зберігаються у файлі ~/.kde/share/config/kmailrc, але редагувати цей файл вручну не варто через ризик зробити помилку. Краще скористайтеся налаштуваннями KMail: Параметри -> Налаштувати KMail -> Редактор листів. На відповідній сторінці ви побачите кнопку Редагувати недавні адреси


Проблема: не вдається перейти за посиланням у повідомленні

Проблема: ви налаштували програму на використання Firefox, але після натискання адреси URL у вікні KMail завантажується локальна тимчасова версія сторінки з помилками у відносних посиланнях.

Вирішення: вам слід додати "%u" або "%U" до адреси виконуваного файла Firefox у параметрах. Якщо таких рядків не буде у команді, KDE вважатиме, що програма не здатна обробляти віддалені адреси (http) і спочатку створюватиме локальну копію сторінки.


Проблема: програма показує повідомлення про помилку розпізнавання

kio_smtp зібрано без підтримки розпізнавання. Повідомлення залишатиметься у теці «вхідні», доки ви не виправите проблему (наприклад помилкову адресу) або вилучите повідомлення з теки «вхідні».

Вирішення: встановіть пакунок sasl-devel-package і перезберіть пакунок kdepimlibs. Наприклад, у SUSE пакунок називається cyrus-sasl-devel, встановити його можна командою

yast -i cyrus-sasl-devel

Після цього запустіть cmake для приготування збирання kdepimlibs, ви маєте побачити:

-- The following external packages were located on your system.
 -- This installation will have the extra features provided by these packages.
 [...]
 + cyrus-sasl

Зазвичай, від цієї проблеми страждають самозбірні дистрибутиви.


Проблема: ви не можете знайти ваші списки розповсюдження

Вирішення: див. KAddressbook


Ваші отримувачі скаржаться на те, що ви пишете повідомлення під цитованим текстом

Проблема: ваші отримувачі використовують засоби роботи з поштою, у яких повідомлення типово пишуться над цитованим текстом попередніх повідомлень. Вони скаржаться на те, що їм доводиться гортати текст вниз, щоб читати ваші відповіді. Ви, з іншого боку, пишете до списків листування, де відповіді слід писати під цитованим текстом попередніх повідомлень, щоб не порушувати природний порядок читання дискусійної гілки.

Вирішення: позначте частину отриманого повідомлення, на яку ви бажаєте відповісти до натискання піктограми Відповісти або клавіатурного скорочення. У вікні редактора, яке буде відкрито після натискання, буде процитовано лише ту частину, яку ви позначили, отже ваші отримувачі зможуть побачити вашу відповідь без потреби у марудному гортанні довгого повідомлення.


У KMail не працює перевірка правопису

Проблема: ваш типовий словник встановлено у значення «Німецька», але під час введення німецькою інструмент перевірки правопису не підкреслює помилки у словах.

Вирішення: змініть ваш типовий словник на «Німецька (Німеччина)». Варто також пам’ятати, що ви можете пов’язати з кожним з профілів власний словник. Крім того, ви можете за допомогою меню Перегляд вікна створення повідомлення вибрати словник і змінити словник, якщо це потрібно.

Помилка: не вдалося визначити стан ресурсу

Проблема: Під час отримання пошти ви бачите повідомлення про помилку такого змісту:

Помилка при отриманні інформації про теку.
 Неможливо визначити стан ресурсу
 Спроба отримати інформацію про стан ресурсу
 Неможливо отримати інформацію про теку INBOX.customflags.
 Відповідь сервера: Mailbox does not exist, or must be subscribed to.,
 (його назву, тип, розмір тощо) завершилася невдало.
 Технічна причина: Неможливо отримати інформацію про стан ресурсу

Причина: ви використовуєте поштовий сервер Courier IMAP.

Вирішення: якщо ви адміністратор вашого власного поштового сервера, налаштуйте іншу службу обробки пошти, наприклад, cyrus. Тут можна знайти настанови з налаштування.


Проблема: Kmail працює дуже повільно

Проблема: Kmail працює дуже повільно під час отримання вашої пошти.

Вирішення: можливо, причиною уповільнення роботи Kmail є програма для фільтрування небажаної кореспонденції (спаму). Якщо ви скористалися меню інструментів Kmail для додавання для прикладу Spam Assassin з метою фільтрування небажаних повідомлень, спробуйте використати іншу програму для фільтрування. Наприклад, відомо, що програма bogofilter працює набагато швидше. Вам слід вилучити одну програму і замінити її на іншу. Після цього доведеться виконати налаштування доданої програми для фільтрування (bogofilter) (див. інструменти для боротьби зі спамом у KMail).

Проблема: ви скопіювали ваші поштові теки з попередньої версії (див. розділ «Міграція», наведений вище), тепер Kmail працює дуже повільно після запуску: програма реагує принаймні декілька секунд на дію користувача у вікні Kontact, використовується 100% процесора.

Вирішення: пройдіться всіма збереженими теками повідомлень і скористайтеся пунктом Позначити всі повідомлення як прочитані з меню Тека або контекстного меню, яке відкривається після клацання правою кнопкою миші на пункті теки у списку тек на бічній панелі.

Проблема: під час надсилання повідомлень відбуваються дуже довгі затримки. На час очікування інтерфейс KMail стає недоступним.

Вирішення: У тестових версіях KDE SC 4.4 була вада, яка змушувала KMail виконувати довгий пошуку відповідних адрес. Оновлення до версії 4.4 має вирішити проблему.

Проблема: Під час введення даних у вікні редактора літери з’являються зі значним запізненням.

Вирішення: Це відома вада. Декому вдається її позбутися вимиканням з повторним вмиканням ефектів стільниці. Крім того, можна змінити тему стільниці на іншу, що є відмінною від Oxygen.


Проблема: не вдається зберегти пароль до SMTP — kwallet недоступна

Проблема: під час збереження вашого пароля до SMTP за допомогою діалогового вікна налаштування KMail ви отримуєте повідомлення щодо недоступносты kwallet.

Вирішення: вам слід відновити початковий стан налаштування KWallet для KMail.

 • Завершіть роботу KMail.
 • Запустіть Засіб керування торбинками KDE
 • Скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати торбинки
 • Вилучіть записи Kontact і KMail (одного з цих записів може не бути).
 • Збережіть параметри і закрийте вікно Менеджера торбинок KDE.
 • Запустіть KMail.
 • Вкажіть пароль до SMTP у діалоговому вікні Налаштування облікового запису.
 • Збережіть пароль. Дайте відповідь «та» на запитання у діалоговому вікні KWallet.

KMail та інші стільничні середовища та програми

KMail не запускається

Проблема: ви бажаєте скористатися KMail у мінімалістичному стільничному середовищі, наприклад, fvwm2. Програма не запускається.

Причина: у вашій системі не встановлено функціональних можливостей dbus.

Вирішення: запустіть KMail за допомогою dbus-launch такою командою:

dbus-launch kmail

Як наказати Firefox використовувати KMail для адрес mailto:

Firefox 3: у меню Firefox виберіть пункт Налаштування -> Загальне, перейдіть на вкладку Програми і введіть
mailto
у поле для пошуку. Виберіть у спадному меню KMail

Як зробити Firefox типовою програмою для перегляду сторінок інтернету

Проблема: ви бажаєте зробити так, щоб після натискання посилання у KMail сторінку було відкрито у Firefox. Зараз використовується інша програма для перегляду інтернету. Ви бажаєте змінити ситуацію.

Вирішення: цей спосіб вирішення проблеми стосуватиметься всього середовища KDE, а не лише KMail. Перейдіть на сторінку Системні параметри -> Типові програми -> Переглядач інтернету -> Відкривати http і https-адреси у наступному навігаторі -> firefox.

Якщо ви є адміністратором системи і бажаєте виконати відповідні налаштування для всіх ваших користувачів, слід виконати такі дії:

 • у SUSE Linux

у каталозі користувача додайте рядок до файла .kde4/share/config/kdeglobals

BrowserApplication[$e]=!firefox

у категорії [General]

 • для всіх інших дистрибутивів Linux:

у каталозі користувача додайте у файл .kde/share/config/kdeglobals рядок

BrowserApplication[$e]=!firefox

у категорію [General] Якщо категорії General не існує, вам слід створити цю категорію.

Крім того, ви можете скористатися скриптом з Tutorials/Modify_KDE_Software_Defaults


Керування вашим з’єднанням профілю роумінґу

Проблема: ви налаштували профіль роумінґу для доступу до вашого домашнього сервера, коли ви у дорозі, але програма намагається встановити з’єднання, навіть коли ви вдома. Автоматичне з’єднання вимкнено за допомогою вікон налаштування.

Вирішення: Параметри -> Налаштування KMail -> Облікові записи -> Отримування (вкладка) -> (виберіть обліковий запис, який слід виключити) -> Змінити -> Загальне (вкладка), зніміть позначку з пункту Включити до перевірку вручну. Таким чином, профіль буде виключено з перевірок у відповідь на натискання кнопки звантаження пошти, але до профілю можна буде отримати доступ зі спадного списку, що полегшить отримання пошти, коли ви перебуватимете не вдома.

Вади KMail2

KMail2 не надсилає пошту

Деякі з користувачів повідомляють про те, що вихідні повідомлення не надсилаються через нібито не вказані параметри smtp, хоча значення на сторінці «Параметри» вказано належним чином. Повідомляється, що проблему можна усунути відкриттям консолі akonadi з додаванням агента розподілу пошти.

Якщо комп’ютер було раптово вимкнено під час роботи у режимі сну (наприклад через вимикання живлення), іноді поштові повідомлення просто залишаються у теці «Вихідні» і не надсилаються, але програма також і не повідомляє про жодні помилки. Причиною може бути те, що агент розподілу пошти перемкнувся у режим автономної роботи під час присипляння і не повернувся до звичайного режиму через аварійне вимикання живлення. Відкрийте для редагування такий файл:

~/.config/akonadi/agent_config_akonadi_maildispatcher_agent

і замініть

[Agent]
Online=false

на

[Agent]
Online=true

Запуск після невдалого перенесення даних

Якщо вам не вдасться перенести ваші налаштування з KMail 1 до KMail 2 або після такого перенесення виникають дивні проблеми, ви можете спробувати повторно імпортувати ваші дані замість перенесення поточних налаштувань. Зауважте, що для цього доведеться виконати певні дії вручну, отже ви можете скористатися цим способом, якщо точно знаєте параметри ваших облікових записів KMail і не маєте обмежень на об’єм обміну даними з ресурсами IMAP.

1. Завершіть роботу Akonadi і всіх пов’язаних з ним програм — вийдіть з KMail/Kontact/KOrganzier і віддайте команду:

akonadictl stop

Переконайтеся, що не запущено жодних процесів Akonadi або MySQL:

ps ux | grep mysql
ps ux | grep akonadi

У виведених даних не має бути нічого, окрім назви самого процесу grep.


2. Вилучіть стару базу даних і файл налаштувань Akonadi — вилучіть такі теки:

~/.local/share/akonadi
~/.config/akonadi

Вилучіть також файли, назви яких починаються з akonadi з

~/.config

але насправді доволі зручно не робити цього взагалі: тоді під час повторного створення ресурсів (у попередньому порядку) програма автоматично заповнить усі значення параметрів знову.

3. Перезапустіть сервер Akonadi

akonadictl start


4. Повторно створіть облікові записи

Тепер додайте знову ваш обліковий запис. Ви можете скористатися для цього KMail (Kontact) або програмою akonadiconsole.

У KMail: Параметри -> Налаштувати KMail -> Облікові записи, натисніть кнопку Додати.

Якщо ви користуєтеся IMAP, додайте новий сервер електронної пошти IMAPr . Якщо ви бажаєте налаштувати від’єднаний режим (щоб можна було читати повідомлення у автономному режимі), позначте відповідний пункт на вкладці Додатково. Переконайтеся, що ви підписалися на всі важливі для вас теки.

Ймовірно, ви вже помітили пункт ресурсу Локальна тека. Цей пункт вказує на локальну теку поштових повідомлень. Ви можете змінити його так, щоб він вказував на вже створені вами теки поштових повідомлень, або додати новий ресурс для локального зберігання повідомлень.

Під час додавання нового ресурсу поштової теки ви можете вибрати один з варіантів: Поштова тека KMail або Maildir. Якщо у вашій теці не містяться одразу теки maildir та файли mbox, вам слід вибрати варіант Maildir. Якщо ваше сховище пошти є набором окремих файлів mbox, наприклад у /var/spool/mail, ви можете налаштувати нову теку MBox.

Додайте також облікові записи POP3. Якщо у вас налаштовано декілька локальних тек, виберіть на вкладці Додатково теку призначення, в якій слід зберігати нові отримані з сервера повідомлення.

Для всіх облікових записів налаштуйте інтервал перевірки пошти. Для локальних тек вимкніть періодичні перевірки, а також зніміть позначку з пункту Включити до перевірки пошти вручну у Параметрах отримання.

Додайте дані серверів надсилання пошти (SMTP).

5. Виправте ваші фільтри, ідентифікатори і теки улюблених записів.

Якщо у вашій системі налаштовано фільтрування на боці клієнта (типово для поштових скриньок POP3), виберіть пункт меню Параметри -> Налаштувати фільтри і виправте дані теки призначення для фільтрів, оскільки, ймовірно, ці дані є помилковими. Якщо ви цього не зробите, пошта зберігатиметься зовсім не до тих тек, до яких би вам хотілося.

Фільтрування небажаної кореспонденції (принаймні у версії 4.7.3 і попередніх) не працює належним чином: правило, яке створюється майстром не надсилає небажану кореспонденцію до вказаної вами теки.

Уникнути цієї проблеми можна зміною фільтрувань "spam" (небажана кореспонденція) та "spam unsure" (можливо небажана кореспонденція), якщо таке передбачено використаним вами засобом фільтрування, з пошуку у Status-fields у заголовку X-Spam-Status на «Будь-де у заголовках» для X-"ваш_фільтр"-Classification: SPAM або unsure. Погляньте на створені майстром фільтри і скопіюйте частину "contains". Приклад для Spambayes: X-Spambayes-Classification: spam and X-Spambayes-Classification: unsure


Крім того, вам слід перевірити параметри профілю і зробити так, щоб вони визначали належні теки надісланої пошти, чернеток і шаблонів. Для цього скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати KMail -> Профілі, внесіть зміни до профілю, перейдіть на вкладку Додатково і скоригуйте адреси згаданих вище тек.

Також переконайтеся, що ваші теки улюблених записів є тими самими, які ви вибирали раніше.

6. Запустіть отримання пошти

Запустіть отримання пошти з ваших облікових записів. Варто зробити це для кожного облікового запису окремо

Спочатку зробіть це для поштових скриньок IMAP, якщо у вас є такі.

Далі, слід отримати (імпортувати) ваші локальні поштові повідомлення. Одним зі способів такого отримання є повна перевірка за допомогою пункту меню Файл -> Перевірити пошту з вибором локального облікового запису. Іншим способом є натискання пункту однієї з тек, у відповідь на яке буде розпочато перевірку пошти у цій теці (ви також можете клацнути правою кнопкою миші на пункті теки і вибрати у контекстному меню пункт Оновити теку).

Початковий сеанс імпортування може бути доволі тривалим і вибагливим до оперативної пам’яті, особливо якщо у вашій поштовій скриньці дуже багато повідомлень. У такому разі слід надати перевагу отриманню пошти до кожної з тек окремо. Якщо після завершення отримання даних (повністю або для окремої теки) пам’ять не буде звільнено, ви можете перезапустити сервер Akonadi у спосіб наведений вище або просто перезапустити допоміжну програму роботи з поштовим каталогом, якщо ви користуєтеся akonadiconsole. Не переймайтеся: високе споживання пам’яті характерне лише для початкового імпортування даних.

Запустіть отримання пошти для ресурсів POP3.

Сподіваємося, після виконання всіх цих настанов вам стане зручніше працювати у новому KMail.

Кратне додавання локальних тек

Іноді через певні помилки може статися так, що у вас буде певний обліковий запис пошти, дані якого зберігатимуться у певній теці (наприклад $HOME/Mail), але у вікні програми у списку тек все ще буде тека Локальні теки з підтеками Вихідні/Смітник/Чернетки/тощо, і &kmail; продовжуватиме зберігати у цих теках повідомлення, особливо надіслані повідомлення. Проблема полягає у тому, що певні теки позначаються як спеціальні (системні). Якщо у вашій системі немає таких тек, &kmail; не зможе працювати належним чином. Ось чому програма намагається раз за разом створити відповідну теку. У поточній версії програми не передбачено простого способу розв’язання цієї проблеми за допомогою графічного інтерфейсу для всіх типів спеціальних тек. Але проблему все ж можна розв’язати так:

 1. Теку Надіслана пошта, чернетки і шаблони можна налаштувати для кожного з профілів окремо. Скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати KMail -> Профілі, виберіть ваш профіль, натисніть кнопку Змінити і визначте для відповідних тек правильне розташування у системі.
 2. Теку Вхідні можна налаштувати окремо для кожного з облікових записів POP3. Для цього скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати KMail -> Профілі, натисніть кнопку Змінити, перейдіть на вкладку Додатково і встановіть відповідну Теку призначення.
 3. Для облікових записів IMAP ви можете налаштувати теку Смітник. Пункт меню той самий, що і у попередніх випадках. Відповідний параметр має назву Тека смітника.

Найбільш проблемною є тека Вихідні. Для початку, знайдіть файл specialmailcollectionsrc у каталозі налаштувань KDE ($HOME/.kde4/share/config або подібному). У цьому файлі мають бути такі рядки:

[SpecialCollections]
DefaultResourceId=akonadi_maildir_resource_0

Тепер запустіть akonadiconsole, на вкладці Агенти знайдіть ваш локальний обліковий запис, у якому має зберігатися тека Вихідні, натисніть цей пункт і запам’ятайте ідентифікатор, який буде показано у нижній частині вікна з даними (akonadi_maildir_resource_XXX або щось таке). Введіть цей ідентифікатор у відповідне місце файла specialmailcollectionsrc, замінивши поточне значення.

Після цього перезапустіть akonadi. Зробити це можна за допомогою вікна програми akonadiconsole: Сервер -> Перезапустити сервер або за допомогою командного рядка

akonadictl restart

Тепер вилучіть пункти Локальні теки, які вам непотрібні.

Якщо після цього пункт нікуди не зникне, а Агент розподілу пошти продовжуватиме завершувати роботу у аварійному режимі, вам слід зробити ще одну річ за допомогою akonadiconsole. Перейдіть на вкладку Browser (Навігація), знайдіть теку вихідних повідомлень, яку ви хочете використовувати, клацніть на її пункті правою кнопкою миші, виберіть пункт Folder Properties, перейдіть на вкладку Attributes, введіть SpecialCollectionAttribute, потім натисніть кнопку Add, двічі клацніть на пункті Value поряд з написом SpecialCollectionAttribute і введіть outbox. Додайте також інший атрибут з назвою ENTITYDISPLAY і значенням ("outbox" "mail-folder-outbox" "" ()) (просто скопіюйте цей рядок). Перезапустіть akonadi і вилучіть непотрібний обліковий запис локальної теки.

Якщо ви «втратили» свою теку Смітник і ви хочете визначити іншу теку, яка працюватиме як тека Смітник, ви можете скористатися описаним вище підходом, але для значення SpecialCollectionAttribute вкажіть trash.

Настанови і підказки

Додавання мітки для полегшення пошуку

Спочатку вам слід визначити ваші мітки за допомогою сторінки Параметри->Налаштування KMail->Вигляд->Мітки повідомлень. Після цього ви зможете отримати доступ до визначених міток за допомогою контекстного меню (меню клацання правою кнопкою миші) у підменю Позначити повідомлення.

Спостереження за гілками

Якщо ви бажаєте стежити за гілкою обговорення, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Позначити гілку -> Наглядати за гілкою.

З цього часу всі повідомлення гілки, яку започатковано цим повідомленням, буде позначено як такі, за якими слід наглядати.

Спостереження за вашими власними гілками:

Ця дія буде корисною, якщо ви зареєструвалися у списку листування, наприклад, [email protected] і бажаєте спостерігати лише за тими гілками обговорення, у яких ви брали участь.

Створення фільтра для позначення всіх вхідних повідомлень до списку листування як такі, за якими ведеться нагляд

Щоб створити фільтр, скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати фільтри

 • Виберіть Має збігатися з усім з наступного
 • Додайте такі умови:
  • Від -> Містить -> ваша_скринька@домен_пошти [1]
  • ІД списку -> Містить ідентифікатор списку [2]

[1] замініть ваша_скринька@домен_пошти на адресу вашої поштової скриньки, звідки надсилається пошта.

[2] замініть ідентифікатор_списку ідентифікатором певного списку листування, наприклад, (<kdepim-users.kde.org>) або просто «.», щоб включити всю вихідну пошту до всіх списків листування з «.» у ідентифікаторі (майже всі списки).

 • На панелі Дії фільтра виберіть Позначити як -> З наглядом.

На вкладці Додатково

 • Зніміть позначку з пункту За відповідності зупинити фільтрування.

Таким чином, буде виконуватися фільтрування, наприклад, впорядкування вхідних повідомлень зі списку листування за підтеками.

 • Розташуйте фільтр над іншими фільтрами, які можуть зупиняти фільтрування, або просто розташуйте його у списку першим.

(змінити порядок фільтрів можна за допомогою двох стрілок (вгору і вниз) поряд зі списком наявних фільтрів)

Налаштування виявлення повідомлень списків листування

Перейдіть до теки, де зберігаються повідомлення з вашого списку листування, наприклад, (Локальні теки/KDE-PIM-USERS) і натисніть клавішу S або скористайтеся пунктом меню Змінити -> Знайти повідомлення.

 • Виберіть Задовольняє всім наступним[3]
 • Додайте умову: Стан повідомлення -> є -> З наглядом
 • Надайте результатам пошуку інформативну назву (назву теки пошуку), наприклад Нагляд-за-KDE-PIM-USERS.
 • Створіть пошук. Після створення ви можете закрити вікно пошуку.

Тепер, коли ви створюватимете гілку або братимете у ній участь, її буде позначено як гілку «З наглядом».

[3] Не забудьте позначити пункт Включити підтеки.

Переклад повідомлень електронної пошти

Проблема: ви отримуєте пошту декількома мовами і бажаєте мати переклад без додаткових зусиль з копіювання тексту з повідомлень і вставлення тексту у поля веб-форми для перекладу.

Вирішення: скористайтеся зовнішньою програмою для перекладу ваших повідомлень і показу перекладеного тексту.

Покрокова інструкція

Попередження

Наведені настанови було перевірено на дуже обмеженій кількості систем, вам слід використовувати ці настанови з осторогою.


 • Попередньо вам доведеться встановити такі пакунки:
  • libtranslate
  • perl
  • модуль perl Email::MIME
  • kmail
 • Налаштуйте канальне фільтрування:
  • У Kmail скористайтеся пунктом Параметри -> Налаштувати фільтри
   • створіть фільтр і надайте йому назву Translate
   • додайте критерій фільтрування, який справджуватиметься завжди (наприклад, Тема -> не дорівнює -> "321546543")
   • додайте дію фільтра В конвеєр через
    ~/bin/mail_translate.pl
   • відкрийте вкладку Додатково і зніміть позначку з усіх пунктів, окрім Додати фільтр до меню «Застосувати фільтр». Ви також можете встановити клавіатурне скорочення та піктограму.
 • Розташуйте скрипт у відповідному місці і налаштуйте його:
  • збережіть наведений нижче скрип до файла з назвою mail_translate.pl і скопіюйте його до вашого каталогу ~/bin .
#!/usr/bin/perl

use Email::MIME;

my $from_language = 'en';
my $to_language = 'uk';
my $translation_command = "translate ";
my $languages_pair = "-f $from_language -t $to_language";
my $line;
my $message='';

while ($line=<>)
{
  $message.=$line;
}

my $email = Email::MIME->new($message);
my @parts = $email->parts;
my $separator = `echo "translation" | $translation_command -f en -t "$to_language" -`;
chop $separator;
rec_parts ($email,@parts);

sub rec_parts
{
  my $parent = $_[0];
  my @parts = $_[1];
  for $part(@parts)
  {
	my @sub_parts = $part->parts;
	if (@sub_parts > 1)
	{
	  rec_parts ($part,@sub_parts);
	}
	my $type=$part->content_type;
	if (( $part->content_type =~ m[text/plain]gi )||( $part->content_type eq ''))
	{
	  my $body = $part->body;
	  
	  $body=~s/['"`]*//g;
	  my $translation_body=`echo "$body" | $translation_command $languages_pair -`;
	  $translation_body=~s/['"`]*//g;
	  my $msg=$body."\n\n---"."$separator"."---\n\n".$translation_body;
	  `kdialog --title "$separator" --msgbox "$msg"`;
	}
  }
}
print $email->as_string;
 • Зробіть скрипт придатним до виконання командою
  $chmod a+x ~/bin/mail_translate.pl
 • Налаштування скрипту відповідно до ваших потреб.
  • Поточна версія скрипту виконує переклад з англійської (en) українською (uk). Можливо, вам потрібен інший напрямок перекладу. Щоб змінити параметри перекладу знайдіть у скрипті рядок $from_language = 'en' і $to_language = 'uk' і замініть 'en' та 'uk' на потрібну вам комбінацію. Якщо ви непевні щодо кодів, зверніться до списку кодів ISO 639-2.
  • Тестування
   • перш ніж піддавати ні в чому не винні повідомлення електронної пошти машинному перекладу, спробуйте перекласти щось таке, що не жаль втратити, наприклад, вміст смітника або теки спаму. Наведіть вказівник на пункт повідомлення, клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Застосувати фільтр -> Translate Має бути відкрито контекстне вікно з початковим повідомлення, за яким буде показано переклад.
  • Усування вад:
   • Якщо скрипт не спрацює, ви можете спробувати перевірити його працездатність поза межами KMail, щоб виявити компонент, що призводити до помилки. Збережіть повідомлення електронної пошти до файа 1.mbox і віддайте у терміналі команду
    $~/bin/mail_translate.pl < 1.mbox > 2.mbox

Якщо файл вихідних даних 2.mbox за вмістом не збігатиметься з файлом 1.mbox, скрипт працює з помилками, ним не варто користуватися.

Зауваження

За допомогою цього скрипту можна перекласти лише текстові частини повідомлення електронної пошти, а не форматованих частин повідомлення (HTML).


Редагування і збереження повідомлень без зміни параметрів повідомлення

Ви можете позбутися зайвих частин повідомлень у списку. Змініть повідомлення, вилучіть небажані частини: збережіть повідомлення на диск (Зберегти як), внесіть до нього зміни у текстовому редакторі, а потім імпортуйте його знову. Достатньо вилучити початкове повідомлення. Таким чином можна вирізати потрібні вам частини і зберегти їх у окремих повідомленнях.

Архівування всіх повідомлень електронної пошти

Давайте створимо фільтр, якому відповідатимуть всі повідомлення і скопіюємо їх до теки, а потім створимо клавіатурне скорочення для застосування цього фільтра вручну. Зробити це можна за допомогою таких кроків:

 1. У KMail скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати фільтри
 2. Натисніть кнопку ліворуч і вкажіть назву вашого фільтра (її буде використано і для скорочення, можна вибрати просто «Архів»)
 3. На панелі Критерій фільтра виберіть Відповідає всім повідомленням
 4. На панелі Дії фільтра виберіть Пересунути до теки і виберіть теку, де слід зберігати архів.
 5. На вкладці Додатково зніміть позначку з пункту Застосовувати цей фільтр до вхідних повідомлень
 6. Після цього позначте пункти Застосовувати цей фільтр до фільтрування вручну, Додати до меню «Застосувати фільтр» та Додатково додати цей фільтр у пенал.
 7. Натисніть кнопку , щоб вибрати клавіатурне скорочення (можна вибрати q, оскільки це скорочення не конфліктує з іншими)
 8. Виберіть піктограму для меню
 9. Натисніть Застосувати або Гаразд.