KNode/Використання KNode для роботи зі списками листування

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page KNode/KNode for mailing lists and the translation is 100% complete.
Other languages:

Попередження

У KNode не має супровідників. Ви можете також скористатися KMail безпосередньо і виконати фільтрування повідомлень списку листування до спеціальної теки.


Списки листування широко використовуються для обговорення проектів з розробки вільного програмного забезпечення та обміну думками з приводу різноманітних захоплень. Якщо надіслати повідомлення на певну адресу електронної пошти, у обговоренні цього повідомлення зможуть взяти участи десятки, сотні або тисячі зацікавлених людей. Повідомлення з таких списків листування варто відокремити від звичайної пошти, яку призначено особисто вам. Таким чином, ви зможете час від часу знайомитися з повідомленнями вашого списку листування, не ризикуючи потонути у безлічі повідомлень, які можуть бути вам зовсім не цікавими.

Підказка

Щоб збільшити зображення на цій сторінці, наведіть на потрібне зображення вказівник миші і клацніть лівою кнопкою. Скористатися кнопкою «Назад» програми для перегляду інтернету для повернення до цієї сторінки.


Серед програм комплексу Kontact є програма Knode, якою можна скористатися для читання списків листування, повністю відокремивши їх від вашої звичайної кореспонденції.

Читання пошти за допомогою KNode

Знайти пункт меню KNode можна пошуком у вашій програмі для запуску програм (звичайному меню середовища). Ймовірно, вам доведеться встановити програму з пакунків вашого дистрибутива, якщо її ще не встановлено. Якщо вами було встановлено Kontact, пункт KNode буде розташовано у навігаційному меню цієї програми, розташованому ліворуч.


Після запуску KNode відкрийте вікно налаштування програми і перейдіть на сторінку Облікові запис. Натисніть кнопку Додати, щоб додати новий запис сервера груп новин.Насправді, KNode є програмою для читання новин usenet. Новини Usenet є однією з найперших форм спілкування у інтернеті. Gmane — веб-сайт, який надає послуги з оформлення підписки на сотні відкритих списків листування, цей сайт надає доступ до цих списків листування всім охочим. Поєднуючи використання KNode з Gmane, ви зможете чиати і надсилати відповіді до будь-якого зі списків листування у мережі Gmane. Налаштуйте KNode на використання сервера news.gmane.org і порт 119. Крім того, важливо вказати ваше ім’я та адресу електронної пошти на сторінці «Профіль». Якщо ви введете вашу адресу електронної пошти, Gmane надасть вам доступ до надсилання пошти за допомогою серверів системи Gmane.Далі, виберіть новий пункт Gmane у KNode і виберіть пункт Підписатися на групи новин. Надайте змогу програмі отримати список груп з Gmane. Групи є еквівалентом списків листування у системі Usenet.Тепер ви можете шукати і підписуватися на будь-які з сотень списків листування Gmane, зокрема списки листування, пов’язані з програмами KDE, GNOME, численними дистрибутивами, а також на нетехнічні списки, наприклад, туристичні або списки листування велосипедистів.Створення відповідей на листи за допомогою KNode

Попереднє налаштування надасть вам змогу читати списки листування за допомогою KNode. Щоб відповідати на повідомлення і створювати власні гілки обговорення, слід налаштувати роботу з вихідною поштою.

Поверність до сторінки Облікові записи. Цього разу виберіть вкладку Сервер пошти (SMTP) і натисніть кнопку Додати. Введіть дані вашого сервера вихідної пошти. Якщо ви вже налаштовували KMail на надсилання пошти, вам слід вказати ті самі дані. Багато хто використовує окрему адресу електронної пошти для обміну листами у списках листування, щоб уникнути небажаної кореспонденції (спаму) у основній поштовій скриньці.


Оформлення підписки на списки листування

Перш ніж надсилати повідомлення до списку листування, вам потрібно оформити підписку на цей список. У багатьох списках листування передбачено блокування повідомлень, які надходять з адрес, яких немає у списку отримувачів списку листування. Наприклад, щоб підписатися на список листування kde-users ([email protected]), перейдіть на сторінку інформації щодо списку користувачів програмного забезпечення KDE. Після того, як ви вкажете дані власної поштової скриньки і відповісте на повідомлення з проханням про підтвердження підписки, ви зможете надсилати власні повідомлення до списку листування. Перейдіть на сторінку параметрів списку листування і вимкніть надсилання пошти (знайдіть посилання у повідомленнях зі списку зі словом "mailman", назвою типового сервера списку. Вам слід знайти у нижній частині сторінки списку пункт "Unsubscribe or edit options".). Оскільки ви читатимете повідомлення списку листування за допомогою KNode+Gmane, у вас не буде потреби у додаткових повідомленнях, що надходитимуть до вашої поштової скриньки.

Після надсилання першого повідомлення до списку листування за допомогою KNode ви отримаєте запит щодо підтвердження від Gmane. Вам слід відповісти на цей запит лише одного разу. Всі наступні повідомлення, надіслані за допомогою KNode, буде надіслано безпосередньо до списку. Якщо після надсилання першого повідомлення до списку ви не отримаєте запиту від Gmane, переконайтеся, що ви правильно вказали адресу електронної пошти на сторінці «Профіль» і належно налаштували KNode на використання Gmane.Інші підказки

Якщо ви бажаєте скористатися KNode для спілкування у списках, які не обробляються Gmane, ви можете попросити Gmane підписатися на ваш список за допомогою цієї сторінки.

Якщо ви є користувачем конфіденційних списків листування і бажаєте використовувати KNode для читання і надсилання повідомлень до цих списків, ви можете налаштувати з цією метою локальний сервер leafnode.

Зауваження для розробників

Якщо ви є розробником, що цікавиться новинами Qt, ви можете виявити, що Gmane не обробляє списки листування qt, зокрема qt-interest. Замість цього сервера можна скористатися окремим сервером nntp.trolltech.com і портом 119.

Для того, щоб мати змогу надсилати повідомлення до списку за допомогою сервера nntp, слід виконати активацію. Докладніше про це можна дізнатися за цією адресою.