Правила KWin

This page is a translated version of the page KWin Rules and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎italiano • ‎українська


Огляд

У KWin передбачено можливість визначення користувачами правил, які визначають поведінку вікон програм.

Наприклад, вікно запущеної програми може бути завжди розташовано на Віртуальній стільниці 2 або ваду у програмі можна обійти примусовим визначенням розташування вікна програми над іншими вікнами.

У цьому довіднику наведено покрокові приклади, а також докладні дані щодо використання редактора правил KWin для визначення відповідності вікон та атрибутів вікон.

Приклади та маскування вад у програмах

Щоб ознайомитися з докладним переліком можливостей, скористайтеся прикладами, які можуть стати основою для створення ваших власних правил.

Окрему сторінку присвячено маскуванню вад у програмах.

Редактор правил KWin

Як запустити редактор правил KWin

Kwin-rules-ordering.png

Передбачено декілька способів запуску редактора правил KWin. Нижче наведено два з цих способів:

  • Клацніть правою кнопкою миші на смужці заголовка вікна і виберіть у контекстному меню пункт Додаткові дії. У підменю виберіть пункт Спеціальні параметри вікна.
  • Системні параметри -> Поведінка вікон -> Правила вікон

Головним вікном налаштування можна скористатися для виконання таких дій:

  • Керування правилами за допомогою кнопок Створити..., Змінити... і Вилучити.
  • Імпортування та оприлюднення правил за допомогою кнопок Імпортувати і Оприлюднити

Визначення пріоритетності правил

Під час запуску програми (або після внесення змін до правил вікон) KWin використовує правила спочатку з верхньої частини списку, а потім з його кінця. Буде використано всі правила, яким відповідає вікно, а потім буде показано саме вікно.

Якщо одним з атрибутів вікна керує декілька правил, буде використано значення, що визначається першим правилом у списку.


Ktip.png
Підказка
Ви можете керувати дочірніми вікнами програми, розташовуючи правила з меншою кількістю обмежень першими. Ознайомтеся з прикладом для вікна Kopete та вікна балачки Kopete.


Редактор правил

Kwin-rule-editor.png

Вікно редактора містить чотири вкладки:

  1. Відповідність вікон
  2. Розмір і розташування
  3. Впорядкування і доступ
  4. Вигляд і виправлення

Як можна зрозуміти з назви, Відповідність вікон використовується для визначення критеріїв відповідності одному або декільком вікнам. Інші три вкладки призначено для внесення змін до атрибутів відповідних правилу вікон.

Ktip.png
Підказка
Правила можуть стосуватися і панелей.


Відповідність вікон

Для кожного з правил вікон користувач визначає критерії відповідності вікон. KWin використовує критерії для визначення, чи можна застосовувати правило до вікна програми.

Атрибути вікон

Окрім критерії відповідності вікон, у кожному правилі є набір атрибутів вікна. Атрибути перевизначають відповідні параметри програми і застосовуються до того, як вікно програми буде показано KWin.


This page was last edited on 23 June 2021, at 17:12. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.