Karbon/Підручники/Форма «Художній текст»

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Karbon/Tutorials/Artistic Text Shape and the translation is 100% complete.
Other languages:

За допомогою цього підручника ви можете познайомитися із Формою художнього тексту. Хоча підручник створено для програми Karbon, ця форма доступна і у інших програмах Calligra і працює вона у подібний же спосіб.

За допомогою цього уроку ви зможете навчитися

  • створювати текстові форми
  • пов’язати текстову форму з контуром

Підказка

Якщо бічну панель не показано, або скористайтеся пунктом меню Параметри -> Бічні панелі або клацніть правою кнопкою на заголовку бічної панелі, щоб зробити бічну панель видимою.


Перший крок з текстовою формою

Щоб додати форму художнього тексту, скористайтеся панеллю Додати форму. Натисніть піктограму Художній текст і перетягніть піктограму на полотно.

Після додавання форми, можливо, вам захочеться змінити текст на потрібний вам. Для цього вам слід задіяти інструмент форми художнього тексту, або подвійним клацанням на щойно створеній формі, або натисканням кнопки на панелі інструментів. Після цього можна змінити текст потрібним чином.

Оскільки нам потрібен якийсь красивий запис, можемо змінити шрифт. Зробити це можна за допомогою бічної панелі Параметри інструмента, де можна змінити гарнітуру, стиль, а також відступ, за допомогою якого можна керувати розташуванням тексту на формі контуру.

Після зміни шрифту на «Steve», розміру на 30 пт та стилю на напівжирний ви побачите щось таке:

Контур для тексту

Це все ще звичайний текст вздовж прямої. Нам потрібен текст вздовж кривої. Для цього нам слід створити криву, наприклад за допомогою інструмента довільного контуру .

Слід зробити десь так:

Щоб пов’язати текст з кривою, вам слід задіяти інструмент художнього тексту подвійним клацанням на тексті або вибором інструмента .

Далі, якщо ви наведете вказівник миші на верхню частину кривої, форму вказівника буде змінено на долоню. Вам слід двічі клацнути лівою кнопкою миші на кривій, щоб долучити текст до контуру. За допомогою параметра відступу на бічній панелі Параметри інструмента ви можете зробити так, щоб отримати такий результат:

Від’єднати текст від контуру можна натисканням кнопки . Ви можете пересувати, обертати та редагувати текст. Якщо ви зміните криву, текст також буде відповідним чином змінено.