Kdenlive/Підручник/Меню «Проєкт»/Стабілізувати

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kdenlive/Manual/Clip Menu/Stabilize and the translation is 100% complete.
Other languages:

Стабілізація

Цим пунктом меню можна скористатися за допомогою контекстного меню пункту кліпу на панелі контейнера проєкту або за допомогою меню «Проєкт», якщо кліп позначено на панелі контейнера проєкту.

За допомогою цієї можливості можна застосувати алгоритми стабілізації зображення, які дещо зменшують тремтіння зображення на знятому матеріалі.

У версіях Kdenlive 0.9.8 та раніших було передбачено два різних способи стабілізації: vstab та transcode. У версії 0.9.10 спосіб vstab було вилучено. Лишився лише спосіб «transcode» (заснований на цій роботі).

У цьому відео показано порівняння між способами стабілізації vstab та transcode.


Стабілізація
Діалогове вікно перекодування у версії 0.9.2

Цей пункт меню мав назву Стабілізувати (transcode) у версіях 0.9.2 і старіших.


Діалогове вікно перекодування у версіях 19.08 та новіших

У версії 0.9.3 графічний інтерфейс було спрощено.

Зважаючи на підказки у цьому вікні та документацію тут, ось що означають усі ці параметри:

optzoom = використовувати оптимальне масштабування (обчислене на основі перетворень). Призводить до масштабування відео аж до рівня, коли 90% перетворень буде приховано. Типово, цей пункт позначено. Підказка: ви можете додатково збільшити масштаб за допомогою параметра «zoom».

accuracy = точність визначення тремтіння. Має бути >= коефіцієнта «shakiness». 1: низький рівень (швидка обробка). 15: високий рівень (повільна обробка). Типове значення —: 4. Рекомендоване значення — 8.

algo = використаний алгоритм. Позначено = малі поля вимірювання. Типове значення = позначено. Зняття позначки означає використання алгоритму простого перебирання. Алгоритм простого перебирання вважається застарілим, цим пунктом не можна скористатися, починаючи з версії 0.9.3.

maxangle = максимальний кут обертання у радіанах. Типове значення = -1, тобто без обмежень.

relative — Не позначено = абсолютне перетворення (не використовуйте). Позначено = відносне перетворення. Типово позначено. Цього пункту немає у версії 0.9.3 — у ній використовується відносне перетворення.

zoom — додаткове масштабування під час перетворення. Значення масштабу у відсотках > 0 = збільшити, < 0 = зменшити. Масштаб, який тут вказано, буде додано до оптимального масштабу, обчислено програмою, якщо позначено пункт optzoom. Типове значення = 0.

shakiness — наскільки високим є тремтіння у відео? І наскільки швидкою є камера? 1: низьке тремтіння (швидка обробка). 10: дуже сильне тремтіння/швидка камера (повільна обробка). Типове значення = 4. Зауваження: великі значення можуть призвести до зниження точності. Причиною є внутрішні алгоритми виявлення руху. Типово, не слід використовувати значення, які є більшими за 7.

invert — інвертувати перетворення. Типове значення = не позначено. Інвертування перетворення не має сенсу — не позначайте цей пункт. Цей пункт було вилучено у версії 0.9.3.

sharpen — збільшити різкість перетвореного зображення. Потужність збільшення різкості: 0: не збільшувати різкість. Використовує матрицю 5x5 для фільтрування областей зменшеної різкості. Типове значення = 0.8.

stepsize — розмір кроку у процесі пошуку. Буде виконано сканування сусідньої області із роздільною здатністю у 1 піксель. Типове значення розміру = 6.

show — 0 = нічого не малювати, 1 або 2 = показувати поля і перетворення. Скористайтеся значенням 1 або 2, щоб попередньо переглянути результати обробки. Приклад. Типове значення = 0. Ненульовими значеннями цього параметра не можна скористатися у Kdenlive — слід завжди лишати нульове значення. Цей параметр вилучено у версії 0.9.3.

mincontrast — якщо контрастність буде нижчою за вказану, поле буде відкинуто. Діапазон значень — 0–1. Типове значення = 0.3. Вам варто використовувати менше значення для малоконтрастних кліпів.

smoothing — керує рівнем згладжування або стабілізації. Чим більшим буде значення згладжування, тим більше рухів камери буде компенсовано. У результаті зміни у швидкості руху камери будуть меншими. З технічної точки зору, кількість кадрів для фільтрування за нижніми частотами = (smoothing * 2) + 1. Наприклад, якщо у кліпі 25 кадрів за секунду, значення 12 для параметра smoothing означатиме, що згладжування відбуватиметься за діапазоном у одну секунду — 12 кадрів до поточного кадру + поточний кадр (1) + 12 кадрів після поточного кадру. Типове значення =10.

Демонстрацію відмінностей наведено тут (вгорі: 3, внизу: 30).

maxshift — максимальна відстань перенесення зображення у пікселях. Типове значення = –1 — без обмежень.

crop — якщо цей пункт не буде позначено, на межі перетворених кадрів лишатимуться пікселі з попередніх кадрів. Якщо пункт буде позначено, лишатиметься чорне тло. Типове значення = не позначено.

Приклад використання стабілізації від автора — Georg Martius.

Обабіч

Усування смикань

Оригінал

Стабілізувати (vstab) — версія <=0.9.8

Цю реалізацію засновано на цьому коді. Нею не можна скористатися у версіях kdenlive >= 0.9.10.

У цьому підручнику показано, як скористатися можливістю стабілізації у версії vstab:

У відео автор каже, що він не знає, для чого призначено параметр «shutter angle» (1:35) ... Кут затвора («Shutter angle») — це максимальний кут, на який можна обертати зображення для стабілізації. Див. тут.