Kdenlive/Підручник/Повний діапазон яскравості

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kdenlive/Manual/Full Luma and the translation is 100% complete.
Other languages:
Повний діапазон яскравості
Додаткова властивість кліпу — Повний діапазон яскравості

Для кліпу можна встановити повний діапазон яскравості за допомогою пункту Кліп -> Додаткові властивості

З допису на цьому форумі від Yellow

Пункт повного діапазону яскравості стосується записаних відеоданих із яскравістю, яка не вкладається у типовий діапазон «трансляції», обмежений значеннями 16 — 235 у 8-бітовому діапазоні.
За допомогою цього пункту можна усунути проблеми із відеофайлами із діапазоном кольорів поза 8-бітовим діапазоном 16 – 235. Типово, якщо ми імпортуємо відео, програма обробляє його і показує у діапазоні 16 – 235. Рівні поза діапазоном, тобто від 0 до 15 і від 235 до 255, стискаються до 0 і 255, тобто темні ділянки перетворюються на чорне, а виблиски насичуються для перегляду у Kdenlive матеріалу з камери, кольори якого належать до повного діапазону.
Далі, після обробки матеріалу ці рівні лишаються у остаточному відео, стиснені затінені ділянки і насичені виблиски, тому існує невідповідність між рівнями у відео, яке було імпортовано, і відео, яке ми експортуємо. Це має значення лише для матеріалу, який використовується у зовнішній програмі.
Для відтворення з DVD, bluray та у інтернеті, зокрема на Vimeo або Youtube рівні кольорів відео у остаточному результаті мають належати діапазону від 16 до 235, інакше ми побачимо так звані «зсуви гами», «вимивання» або надто насичений результат, залежно від обробки матеріалу.
Втім, насправді нам потрібне контроль над коригуванням рівнів у Kdenlive, тобто перетворенням діапазону 0 – 255 у діапазон 16 – 235, отже пункт повного діапазону кольорів змінює параметри обробки файлів та зображень попереднього діапазону на основі альтернативного механізму переобчислення кольорів з YCbCr до RGB.
Вмиканням повного діапазону кольорів, яке слід виконувати лише для камер, матеріал з яких, як відомо, містить кольори у повному діапазоні 0 – 255 або навіть 16 – 255, зокрема FS100, Nex5, HV20, HV30, а також багатьох інших непрофесійних камер. До цих камер належать і цифрові дзеркальні камери Canon і Nikon, хоча вони є дещо складнішими. Ми можемо експортувати відео із імпортованими рівнями, але зі значними обмеженнями, тобто не можна виконувати жодних дій із RGB у Kdenlive: ніяких ефектів, виправлення кольорів тощо. Якщо буде додано якісь ефекти, виведені дані буде обмежено за діапазоном.
Автор цих порад використовує повний діапазон кольорів завжди. Це дає змогу впоратися із редагуванням відео і зберігати рівні для використання у зовнішніх програма, де використовуються 32-бітові дійсні значення для кольорів. Якщо потрібно, можна задовольнитися і діапазонами SOP/SAT Kdenlive.