Kexi/Настанови/Звіти/Звіти у Kexi для початківців

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Kexi/Tutorials/Reports/Kexi Reports for Beginners and the translation is 100% complete.
  Other languages:

  ← Назад до підручників зі звітів
  ← Назад до підручників

  Це настанови базового рівня для початківців з створення звітів у Kexi 2.2 та новіших версіях.

  Зауваження

  Щоб краще роздивитися наведені нижче знімки вікон, натисніть їх. Для повернення до сторінки настанов скористайтеся кнопкою Назад програми для перегляду інтернету.


  Почнемо роботу з таблиці з назвою masterlb показаної у форматі даних. У нашому прикладі у таблиці будуть поля з назвами author, title, keywords тощо. Перш, ніж створювати звіт, ми створимо запит.

  Виберіть команду Запит на вкладці Створити головної панелі інструментів.  На панелі Дизайн запиту виберіть бажану таблицю зі спадного списку і натисніть кнопку Вставити. Буде показано панель з вибраною таблицею і списком назв полів. Двічі клацніть на кожному з полів, яке ви бажаєте використати у запиті.  Стовпчики запиту буде автоматично заповнено даними вибраних полів і назвою таблиці, як це показано далі.  Припустімо, що для вашого запиту вам потрібні всі записи з НЕВРОЛОГІЯ у полі keywords. У полі Критерії рядка keywords вкажіть

  'НЕВРОЛОГІЯ'

  (назву слід вказати у одинарних лапках.)  Натисніть кнопку Зберегти, щоб зберегти ваш запит. Програма запитає вас про назву збереженого запиту; вкажіть назву

  neurology

  . На наведеному нижче знімку пункт з назвою нового запиту показано у категорії Запити на лівій панелі.

  Далі, щоб створити звіт, у якому буде показано дані, визначені запитом, виберіть пункт Звіт на вкладці Створити головної панелі інструментів.  Натисніть вкладку з піктограмою бази даних, розташовану праворуч від пункт Властивості. Ви зможете вибрати зовнішнє джерело для вашого звіту. Серед варіантів для вибору буде створений нами запит. Виберіть його пункт і натисніть кнопку Встановити дані.  На цьому кроці, до введення даних, можливо, вам захочеться натиснути кнопку Редагувати розділи, щоб створити заголовок та скористатися іншими параметрами форматування:  Можливо, вам захочеться додати напис у заголовку. Щоб зробити це, натисніть кнопку Мітка га вкладці Дизайн головної панелі інструментів, а потім клацніть у полі Заголовок звіту.

  Зауважте, що у Редакторі властивостей ви можете вказати власний Підпис, яким буде замінено слово «Мітка». Ви також зможете отримати доступ до різноманітних параметрів форматування розміру, розташування, шрифту тощо.  Щоб додати у тіло вашого звіту поля для заповнення, натисніть кнопку Поле на вкладці Дизайн головної панелі інструментів, а потім перейдіть до розділу Подробиці. На панелі Редактора властивостей у спадному списку Джерело даних буде показано список полів, передбачених у вашому запиті. Для кожного поля, створеного вами у розділі Подробиці, виберіть бажане поле зі списку Джерело даних. Таким чином моля вашого звіту буде прив’язано до ваших даних.  Знову ж таки, у програмі передбачено багато варіантів компонування. Зберегти готовий звіт можна натисканням кнопки Зберегти. Перш ніж перемикатися у режим даних, якщо ви встановили прив’язку даних вперше, можливо, вам доведеться закрити і знову відкрити звіт [можливо, це вада, яку буде усунуто у майбутніх версіях програми].

  Якщо ви перемкнетеся до режиму даних, програма надасть вам змогу вибрати одну з декількох дій, зокрема дію Надрукувати. Ваш надрукований звіт має виглядати чудово!


  Автор невідомий. Текст адаптовано і редаговано jstaniek.