Kexi/Настанови/Звіти/Звіти у Kexi для початківців

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kexi/Tutorials/Reports/Kexi Reports for Beginners and the translation is 100% complete.
Other languages:

← Назад до підручників зі звітів
← Назад до підручників

Це настанови базового рівня для початківців з створення звітів у Kexi 2.2 та новіших версіях.

Зауваження

Щоб краще роздивитися наведені нижче знімки вікон, натисніть їх. Для повернення до сторінки настанов скористайтеся кнопкою Назад програми для перегляду інтернету.


Почнемо роботу з таблиці з назвою masterlb показаної у форматі даних. У нашому прикладі у таблиці будуть поля з назвами author, title, keywords тощо. Перш, ніж створювати звіт, ми створимо запит.

Виберіть команду Запит на вкладці Створити головної панелі інструментів.На панелі Дизайн запиту виберіть бажану таблицю зі спадного списку і натисніть кнопку Вставити. Буде показано панель з вибраною таблицею і списком назв полів. Двічі клацніть на кожному з полів, яке ви бажаєте використати у запиті.Стовпчики запиту буде автоматично заповнено даними вибраних полів і назвою таблиці, як це показано далі.Припустімо, що для вашого запиту вам потрібні всі записи з НЕВРОЛОГІЯ у полі keywords. У полі Критерії рядка keywords вкажіть

'НЕВРОЛОГІЯ'

(назву слід вказати у одинарних лапках.)Натисніть кнопку Зберегти, щоб зберегти ваш запит. Програма запитає вас про назву збереженого запиту; вкажіть назву

neurology

. На наведеному нижче знімку пункт з назвою нового запиту показано у категорії Запити на лівій панелі.

Далі, щоб створити звіт, у якому буде показано дані, визначені запитом, виберіть пункт Звіт на вкладці Створити головної панелі інструментів.Натисніть вкладку з піктограмою бази даних, розташовану праворуч від пункт Властивості. Ви зможете вибрати зовнішнє джерело для вашого звіту. Серед варіантів для вибору буде створений нами запит. Виберіть його пункт і натисніть кнопку Встановити дані.На цьому кроці, до введення даних, можливо, вам захочеться натиснути кнопку Редагувати розділи, щоб створити заголовок та скористатися іншими параметрами форматування:Можливо, вам захочеться додати напис у заголовку. Щоб зробити це, натисніть кнопку Мітка га вкладці Дизайн головної панелі інструментів, а потім клацніть у полі Заголовок звіту.

Зауважте, що у Редакторі властивостей ви можете вказати власний Підпис, яким буде замінено слово «Мітка». Ви також зможете отримати доступ до різноманітних параметрів форматування розміру, розташування, шрифту тощо.Щоб додати у тіло вашого звіту поля для заповнення, натисніть кнопку Поле на вкладці Дизайн головної панелі інструментів, а потім перейдіть до розділу Подробиці. На панелі Редактора властивостей у спадному списку Джерело даних буде показано список полів, передбачених у вашому запиті. Для кожного поля, створеного вами у розділі Подробиці, виберіть бажане поле зі списку Джерело даних. Таким чином моля вашого звіту буде прив’язано до ваших даних.Знову ж таки, у програмі передбачено багато варіантів компонування. Зберегти готовий звіт можна натисканням кнопки Зберегти. Перш ніж перемикатися у режим даних, якщо ви встановили прив’язку даних вперше, можливо, вам доведеться закрити і знову відкрити звіт [можливо, це вада, яку буде усунуто у майбутніх версіях програми].

Якщо ви перемкнетеся до режиму даних, програма надасть вам змогу вибрати одну з декількох дій, зокрема дію Надрукувати. Ваш надрукований звіт має виглядати чудово!


Автор невідомий. Текст адаптовано і редаговано jstaniek.