Konqueror/Вебскорочення

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Konqueror/Web Shortcuts and the translation is 100% complete.
Other languages:

Вебскорочення

У Konqueror передбачено декілька корисних вебскорочень, які можна налаштувати за допомогою пункту меню Параметри -> Налаштувати Konqueror -> Навігація інтернетом -> Вебскорочення. За їхньою допомогою (наприклад) можна ввести «wp:KDE» у полі адреси для автоматичного завантаження вебсторінки Вікіпедії, присвяченої KDE.

Скороченнями можна скористатися і у Rekonq.

Типово у програмі передбачено багато скорочень, ви також можете визначити власні скорочення натисканням кнопки Створити... у правій частині панелі параметрів. У відповідь буде відкрито діалогове вікно, у якому програма попросить вас вказати назву служби пошуку (ви можете вказати будь-яку назву, її призначено лише для полегшення визначення пункту, назву можна пізніше змінити), адресу для пошуку та скорочення. Адресу для пошуку слід визначити на основі синтаксичної конструкції для пошуку служби, до якої має бути надіслано запит. Скорочення це набір символів, яким ви бажаєте користуватися у полі адреси, наприклад, «wp» для Вікіпедії, як у наведеному вище прикладі.

Нижче наведено декілька адреси пошукових рушіїв, якими ви можете скористатися для полегшення ваших пошуків.

Корисні адреси для скорочень

DuckDuckGo «Мені пощастить»

DuckDuckGo — служба інтернет-пошуку, подібна до Google, але яка не зберігає ваші пошукові запити. Основною службою пошуку DuckDuckGo можна скористатися у типовому наборі вебскорочень Konqueror (ви, наприклад, можете скористатися скороченням «dd:kde», щоб наказати DuckDuckGo виконати пошук сторінок, пов’язаних з KDE). Крім того, у DuckDuckGo реалізовано режим пошуку "I'm feeling Ducky", подібний до режиму Google "Мені пощастить", у якому ви одразу потраплятимете до першого результату пошуку без показу списку знайдених сайтів. У разі використання служби Google ви можете перейти одразу до сторінки kde.org за допомогою рядка «ggl:kde», введеного у полі адреси. Для переведення DuckDuckGo у подібний режим створіть нове вебскорочення і скористайтеся такою адресою:

http://duckduckgo.com/?q=! \{@}&v=

Ви можете вибрати будь-яку назву служби пошуку і вказати власне скорочення (ddl — скорочення, подібне до Google, або "ducky").

Маєте власні вебскорочення, які полегшують вам завдання і зберігають час? Ви можете додати їх тут, щоб ними скористалися інші користувачі.