Kontact Touch/Maemo5

This page is a translated version of the page Kontact Touch/Maemo5 and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎català • ‎dansk • ‎українська

Встановлення і оновлення

Maemo 5 (наприклад, Nokia N900)

Встановлення

За допомогою файла встановлення сховища ви можете додати сховища extras-devel і Kontact-Touch-testing. Просто натисніть наведене вище посилання у програмі для перегляду інтернету N900, щоб додати до списку записи цих сховищ.

Warning.png
Попередження
Щоб скористатися сховищем Kontact-Touch, вам слід увімкнути сховище http://wiki.maemo.org/Extras-devel. Наведене вище посилання виконає потрібну роботу. Подібно до іншого тестового програмного забезпечення, яке залежить від пакунків extras-devel, ми не рекомендуємо вам наосліп оновлювати пакунки з -devel. Вам варто вимкнути extras-devel одразу після встановлення або оновленн Kontact Touch


Щоб перевірити звантажені пакунки у цьому сховищі APT, вам слід імпортувати ключ розповсюдження файлів Intevation до APT:

gpg --keyserver hkp://keys.gnupg.net --recv-keys EC70B1B8
gpg --export EC70B1B8 | apt-key add -

Рекомендованим способом встановлення Kontact Touch на N900 є відкриття вікна термінала з відданням команд

root
apt-get update
apt-get install kdepim-mobile

Після цього додайте тестове сховище (не забудьте, що для цього вам потрібне надійне і швидкісне з’єднання з інтернетом).

Настанови щодо отримання адміністративного доступу до системи можна знайти тут.

Додаткові настанови щодо встановлення з інших сховищ Kontact Touch на N900 можна знайти у цьому файлі.

З метою тестування вам слід завжди використовувати розділ TESTING. Не використовуйте інші розділи. Розробники намагаються оновлювати тестовий розділ раз на тиждень.

Оновлення

Для оновлення комплекту скористайтеся командним рядком. (У поточній версії оновлення за допомогою програми для керування пакунками N900 не працюватиме, ймовірно, маємо справу з якимись тонкощами роботи системи.)

Не забудьте, встановити пакунок rootsh, щоб мати змогу отримати права доступу адміністратора. Скористайтеся програмою X Terminal або віддаленим з’єднанням з оболонкою і введіть наведені нижче команди для оновлення

root
apt-get update
apt-get install kdepim-mobile
apt-get upgrade

Технічні подробиці: «apt-get upgrade» не встановить потрібні для роботи kdepim-mobile пакунки. Якщо буде використано лише команду «install kdepim-mobile», можливі помилки з деякими наборами пакунків, оскільки залежності не є достатньо жорсткими. Отже краще скористатися одразу «install kdepim-mobile» і «upgrade».

Зауважте, що вам слід перезавантажити N900 або вручну перезапустити деякі зі служб, зокрема akonadiserver, щоб програми могли скористатися змінами у роботі фонових служб. Якщо ви тестуєте комплект програм, наполегливо рекомендуємо вам перезавантажити пристрій.

Завершення роботи всіх пов’язаних з Kontact Touch процесів

Авторами створено невеличкий скрипт, який зупиняє і завершує роботу всіх процесів, що може коштувати вам ресурсів навіть після завершення всіх мобільних програм KDE. Просто відкрийте вікно консолі і, щоб не запускати зайвих програм, віддайте команду:

kdepim-shutdown

Іншим способом є перезавантаження вашого телефону.

Вилучення

Якщо встановлення виконувалося за допомогою лише програми для керування пакунками hildon, ви зможете вилучити комплект програм за допомогою цієї ж програми.

Якщо ви скористалися apt-get з командного рядка, вам, ймовірно, доведеться вибрати деякі з додаткових пакунків для вилучення їх за допомогою apt-get. Типово, вам доведеться віддати команду

apt-get remove kdepim-mobile

Корисними для вилучення всіх пов’язаних з KDE пакунків будуть такі команди:

apt-get remove libkdecore5 kdelibs5-data kdebase-runtime-data
apt-get autoremove

Перевірте список встановлених пакунків за допомогою команди

dpkg -l | grep kde

. Всі пакунки у списку, записи яких починаються з «ii», все ще встановлено. Іншим способом перегляду вже встановлених пакунків KDE SC 4.x є команда

dpkg -l | grep -e "^.i.*4:4"

.

(Зверніть увагу, що компоненти KDE можуть використовуватися іншими програмами, наприклад, libkok використовується freoffice.)

Відновлення початкових налаштувань

Якщо ви бажаєте почати з початку або вилучити нові налаштування компонентів KDE повністю, вам слід виконати дії з трьома каталогами. Спочатку повністю завершіть роботу Kontact Touch. Ось декілька команд, призначених для пересування застарілих файлів до нового каталогу резервних даних «dot.kde-20100728».

cd
d=dot.kde-20100728
mkdir $d $d/dot.config 
mv .config/akonadi $d/dot.config
mkdir -p $d/dot.local/share
mv .local/share/akonadi $d/dot.local/share
mv .kde $d

Крім того, декілька ресурсів (зокрема ненадіслані повідомлення) зберігаються у каталогах ~/.local/share/local-mail, ~/.local/share/contacts і ~/.local/share/notes.

Ще один крок вам слід виконати після пересування або вилучення каталогу .kde. Деякі з пакунків створюють файл шаблонів kdewallet.kwl користувача, який вам слід створити повторно. Скрипт, який призначено для його створення, можна викликати від імені користувача:

/var/lib/dpkg/info/kdebase-runtime.postinst

Зокрема буде виконано такі команди:

mkdir -p /home/user/.kde/share/apps/kwallet
cp /usr/share/kde4/apps/kwallet/kdewallet.kwl /home/user/.kde/share/apps/kwallet

Відновлення параметрів мови

Якщо ви бажаєте скористатися локалізованою версією, віддайте команду

root
apt-get update
apt-get install kde-l10n-uk
apt-get upgrade

За допомогою наведених вище команд можна встановити український (-uk) переклад. Вилучіть "-uk", щоб встановити англійську або замініть його на код мови, якою ви бажаєте скористатися.

Вмикання шифрування

Існує мобільна версія kleopatra. Якщо пакунок цієї програми не було встановлено як залежність, встановіть його. Ви можете скористатсия програмою для імпортування ваших сертифікатів або просто скористатися Gnupg у спосіб, у який ви користуєтеся цією програмою у командному рядку інших системах GNU.

Ймовірно, вам слід перевірити права доступу та власника теки .gnupg. За певних умов ця тека може належати користувачеві root. Щоб шифруванням можна було скористатися від імені звичайного користувача, звичайний користувач має отримати права доступ на запис до цієї теки.

Інший спосіб: припустімо, що на вашому комп’ютері зберігаються всі ваші ключі, ймовірно ці ключі зберігаються у ~/.gnupg. Будь ласка скопіюйте цю теку на ваш N900: просто з’єднайте пристрій з комп’ютером за допомогою кабеля USB і скопіюйте теку. Зауваження: вам доведеться змінити параметри показу, щоб мати змогу бачити приховані файли. У Dolphin це можна зробити за допомогою натискання комбінації клавіш Alt + .. Після цього від’єднайте N900 від комп’ютера.

Якщо на пристрої вже існує тека .gnupg, створіть її резервну копію або вилучіть її до того, як почнете виконувати дії наступних кроків.

Закрийте всі комнади мобільної версії Kontact. Відкрийте вікно X Terminal у N900. Якщо ви скопіювали .gnupg до кореневої теки на картці пам’яті вашого N900 (Типова назва: «MyDocs») для виконання завдання слід віддати такі команди у вікні X Terminal:

mv MyDocs/.gnupg ~/.gnupg
chmod 700 ~/.gnupg

Після цього ви зможете читати і створювати підписані та зашифровані повідомлення.

Загальні підказки

  • Якщо програма зависне, ви можете натиснути ctl(sym) + backspace (верхня ліва і верхня права кнопки) одночасно, щоб повернутися до сторінки огляду програм.
  • Щоб ввести спеціальні символи, наприклад, < > або |, вам слід натиснути символ стрілки у верхньому лівому куті, а потім кнопку ctl(sym), щоб відкрити таблицю символів.
  • Щоб створити знімок вікна, натисніть Ctrl + Shift + P. Знімки вікон буде збережено до теки /home/user/MyDocs/.images .
  • Якщо ви бажаєте запустити програми з командного рядка, вам слід скористатися скриптами-обгортками. Оскільки використовується qt-experimental, вам доведеться встановити належне значення LD_LIBRARY_PATH. Скрипти kmail-mobile.sh, korganiser-mobile.sh, kaddressbook-mobile.sh виконають потрібні для цього дії.

This page was last edited on 16 July 2011, at 09:06. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.