Kontact Touch

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kontact Touch and the translation is 100% complete.
Other languages:

Kontact Touch клієнтська програма для роботи з електронною поштою та серверами групової роботи для пристроїв з сенсорними екранами, зокрема смартфонів, нетбуків та планшетів. Продукт є спорідненим з Kontact Desktop, використовує ті самі модулі та є повноцінним клієнтом Kolab Groupware з забезпеченням захисту даних. Kontact Touch засновано на платформі KDE, його створено у межах проектів KDE PIM і KDE Mobile. Ви можете ознайомитися зі вмістом діалогового вікна «Про програму» та знімками вікон програми та відео.

Поточною версією Kontact Touch можна користуватися з лютого 2011 року. Придатність до виконання певних завдань цього комплексу програм в основному залежить від якості пакування та інтеграції до платформи пристрою. Розробники будуть раді вашим відгукам та допомозі у тестуванні.

Встановлення і оновлення

Скористайтеся настановами для вашого пристрою:

Перші кроки

Запуск Kontact Touch

Після встановлення ви знайдете п’ять нових піктограм у меню вашого телефону, їх призначено для відкриття програм для роботи з поштою, календарем, адресною книгою, нотатками та завданнями зі складу Kontact Touch.

Натисніть будь-який з пунктів для запуску програми. Зауважте, що перший запуск буде доволі тривалим, оскільки потрібно виконати багато проміжних завдань. Перший запуск може тривати близько хвилини.

Досвідченим користувачам: ви можете запустити все з командного рядка, якщо хочете, але вам слід ознайомитися з нотатками щодо вашої платформи, щоб дізнатися про те, які файли слід запускати.


Налаштування облікових записів

Перш за все вам слід налаштувати новий обліковий запис електронної пошти. Щоб зробити це, запустіть поштову програму, відкрийте список Дії на домашній сторінці, натисніть пункт Облікові записи, Додати обліковий запис і виконайте показані настанови.

Зауваження

Створення облікових записів можливе не у всіх програмах комплексу, але для електронної пошти все має працювати. Якщо ви налаштуєте роботу з сервером Kolab, всі інші програми також отримають доступ до даних на вашому сервері.


Можете змінити наведені нижче параметри. Для цього позначте пункт облікового запису і скористайтеся дією Налаштувати обліковий запис:

  • Вимкнути регулярну синхронізацію під час початкової синхронізації. Ви можете увімкнути синхронізацію пізніше.
  • Увімкнути обробку підписок на боці сервера (якщо ви цього не зробите, ви можете не побачити деяких з тек, які ви хотіли б побачити у списку).
  • Увімкнути режим автономної обробки пошти, якщо кількість повідомлень у вашій скриньці не є дуже великою. Початкова синхронізація триватиме трошки довше, але після її виконання зміни синхронізуватимуться, а повідомлення електронної пошти кешуватимуться повністю на пристрої.

!

Попередження

Для надсилання та отримання даних Kontact Touch використовує декілька процесів. Типово програма намагається шифрувати дані всіх потоків. Якщо з’явиться повідомлення щодо використання KWallet, скористайтеся цією програмою. Програма збереже ваш пароль, і вам не доведеться знову його вводити.


Може бути показано декілька попереджень щодо помилок розпізнавання, причиною цих повідомлень є те, що сертифікати встановлення з’єднання SSL або TLS не встановлено належним чином. Поява пропозиції щодо використання kwallet та попередження щодо розпізнавання свідчать про недостатню інтеграцію комплексу програм з вашою системою.

Зауваження щодо принципів взаємодії з користувачем

Перехід між теками можна здійснювати за допомогою ієрархічного списку тек. Крім того, ви можете позначати одразу декілька тек, для цього натисніть пункт Вибрати на домашній сторінці.

Доступ до Дій можна отримати різким рухом пальця. Вам слід натиснути екран і одночасно посунути палець, щоб система могла відрізнити ваші рухи від звичайного клацання на пунктах облікових записів і тек.

Автори сподіваються, що інші дії прості і зрозумілі без підказок. Якщо у вас виникають питання, будь ласка, надсилайте ваші питання, якщо такі виникають, нам.

Налаштування шифрування

Однією з основних можливостей Kontact Touch є можливість безпечного обміну даними за допомогою S/MIME або OpenPGP. Найкращим шляхом забезпечення подібного захисту є створення особистого сертифіката та ключа захисту на звичайному комп’ютері, наприклад, за допомогою Kleopatra. Після створення, перенесіть ключ на пристрій та імпортуйте його дані за допомогою Kleopatra. Докладніші настанови наведено у розділах, присвячених окремим програмним платформам.

Участь у розробці, питання і відповіді, відгуки…

Якщо ви виявили ваду

Загалом пакунки доволі стабільні. Програмі можна довірити реальні дані, вона пропонує вам безліч корисних можливостей, оскільки модуль обробки даних Kontact Touch запозичено з версії для персональних комп’ютерів. Станом на липень 2012 року у комплекті програм є декілька відомих вад також можливі невеличкі проблеми з інтеграцією до платформи та неоптимальним пакуванням.

Перш ніж повідомляти про ваду, спробуйте оновити програму до найсвіжішої версії для вашої платформи. Доволі висока ймовірність того, що виявлену вами ваду вже усунуто.

Сповіщення про проблеми

Про будь-які проблеми, пов’язані з комплексом програм, слід повідомляти на сторінці системи стеження за вадами.

У створеному вами звіті про ваду варто вказати певні додаткові дані, які допоможуть розробникам у виправленні вади:

  • Дані щодо платформи, на якій ви зіткнулися з вадою (наприклад MeeGo, Mer, OpenSuse)
  • Назву пристрою та його виробника (наприклад N900, N9, Vivaldi, Ideapad)
  • Версію Kontact Touch, якою ви користувалися (дані щодо версії можна знайти у діалоговому вікні «Про програму»)
  • Категорію звіту: kmail-mobile (Пошта), korganizer-mobile (Календар і завдання), kjots-mobile (Нотатки), kaddressbook-mobile (Контакти) або kdepim-mobile для вад, що стосуються всіх програм.
  • Якщо ви вважаєте, що вашу проблему може проілюструвати знімок вікна, зробіть такий знімок і додайте його до звіту (тут наведено настанови щодо створення знімків вікон у N900).
  • Додаткові дані, які допоможуть відтворити ваду.

Бажаєте поділитися вашими враженнями?

Поряд з розробкою триває робота над покращенням зручності. Ми будемо раді вашій участі у цьому процесі. Для повідомлень щодо ваших ідей та для інших нетехнічних відгуків скористайтеся відповідним списком листування.

Бажаєте зробити внесок у розробку?

Якщо ви хочете обговорити якесь технічне питання, скористайтеся цим списком листування.