Kopete/Jabber/Корисні поради з налаштування

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kopete/Jabber/Useful configuration hints and the translation is 100% complete.
Other languages:

Всі наведені нижче настанови стосуються налаштувань за допомогою основного вікна налаштування Kopete, яке можна відкрити за допомогою пункту меню Параметри -> Налаштувати.... Не забудьте натиснути кнопку Застосувати або Гаразд, щоб внесені вами зміни було збережено.

Доступ до всіх налаштувань, що стосуються роботи вашого облікового запису або декількох облікових записів у Kopete (Jabber/XMPP, а також ICQ, MSN та багатьох інших протоколів обміну повідомленнями) можна отримати на сторінці Облікові записи. Якщо ви хочете змінити ваші особисті дані або використати у програмі фотографію, натисніть кнопку Змінити особу... і внесіть відповідні зміни. Фото можна вивантажити натисканням невеличкої піктограми, розташованої ліворуч у нижній частині області для зображення.


Налаштування профілю


Наступна сторінка у вертикальному списку, розташованому ліворуч, має назву Список контактів. Призначення пунктів цієї сторінки доволі очевидне. Корисним буде позначити пункт Використовувати фото контактів, якщо вони наявні. На інших сторінках налаштування (Кольори і шрифти, Додатково і Компонування) наведено пункти доволі специфічних налаштувань, зміни у які варто вносити після декількох тижнів користування Kopete, коли ви визначитеся зі своїми уподобаннями.

За допомогою сторінки налаштування Стан ви зможете вказати ваші типові повідомлення про стан, які буде показано при переході до станів «У мережі», «Немає на місці», «Невидимий».

На сторінці Поведінка наведено доволі багато цікавих налаштувань. Серед найцікавіших ті налаштування, які можна знайти на вкладці Загальне: Обробка повідомлень та Початковий стан. За допомогою першого можна визначити, будуть вхідні повідомлення від ваших контактів відкриватися негайно у новому вікні чи їх буде поставлено у чергу до часу, коли ви відкриєте вікно Kopete. За допомогою другого пункту ви можете вказати Kopete, чи слід програмі з’єднуватися з сервером обміну повідомленнями одразу після запуску програми. Якщо ви позначите цей пункт, ви зможете розпочинати спілкування одразу після запуску Kopete. За допомогою вкладки Події можна визначити перелік подій, про настання яких Kopete сповіщатиме вас за допомогою системи сповіщення середовища (наприклад, KNotify). Якщо ви хочете, щоб Kopete автоматично встановлювала стан «Немає на місці», відкрийте вкладку Параметри відсутності і позначте перший пункт. Ви можете вказати час, який має пройти з часу останньої дії (натискання клавіші або пересування миші), щоб Kopete автоматично встановила стан відсутності. Типовим значенням є час у 10 хвилин. Пункти вкладки Балачка очевидні, для них встановлено доволі прийнятні значення.

Наступним пунктом у вертикальному меню є Вікно балачки. За допомогою першої вкладки відповідної сторінки, Стиль, ви можете змінити вигляд балачки. Ви можете встановити власний стиль або звантажити стиль з інтернету натисканням кнопки Звантажити новий.... Типово введення послідовності символів емоційки під час спілкування призводитиме до перетворення у Kopete емоційки на відповідне зображення. Щоб вимкнути таке перетворення або скористатися іншим набором емоційок, відкрийте вкладку Емоційки. За допомогою останньої вкладки, Кольори і шрифти, ви зможете змінити відповідні параметри вікна балачки.

У Kopete передбачено підтримку веб-камер, але на цей момент (листопад 2010 року) існують певні труднощі з проведенням відео-балачок, отже ви маєте самі перевірити працездатність параметрів, визначених на сторінці Відео, оскільки ймовірно, що не все працюватиме як слід. Корисні настанови щодо усування проблем з відеокамерами можна знайти на форумі KDE.

Додатки

Потужності Kopete надає можливість використання додатків. Разом з програмою встановлюється типових набір пакунків (нові пакунки можна встановити, наприклад, за допомогою програми для керування пакунками вашого дистрибутива Linux). Додатки можна увімкнути і налаштувати за допомогою сторінки Додатки. Увімкнути додаток можна позначенням відповідного пункту. Хоча призначення більшості пунктів очевидне, ми все ж зупинимося на деяких з них. Дуже корисним додатком є додаток Журнал. Якщо його буде увімкнено, Kopete вестиме журнал спілкування і записуватиме його на жорсткий диск вашого комп’ютера. Переглянути цей журнал можна за допомогою вікна балачки після натискання піктограми Переглянути журнал або вибору пункту меню Інструменти -> Переглянути журнал.

OTR

Одним з найважливіших додатків з огляду на питання конфіденційності є додаток OTR. За допомогою цього додатка ви можете шифрувати дані обміну повідомленнями, що робить неможливим читання вашого обміну повідомленнями сторонніми особами. Після вмикання цього додатка вам слід відкрити сторінку його параметрів (натисніть піктограму з зображенням гайкового ключа) і Створити ключ.


Створення ключа OTR


Створення ключа може бути доволі тривалою процедурою, вам доведеться зачекати на її завершення. Коли ключ буде створено, закрийте вікно OTR натисканням кнопки Гаразд і підтвердіть внесені зміни натисканням кнопки Застосувати. Нарешті, вам доведеться перезапустити програму Kopete. Після перезапуску відкрийте вікно балачки з тим контактом, з яким ви бажаєте поспілкуватися у захищеному режимі. Скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Параметри OTR -> Розпочати сеанс OTR або натисніть піктограму Шифрування OTR -> Розпочати сеанс OTR. Kopete розпочне сеанс, якщо клієнтська програма вашого контакту підтримує OTR. Якщо такої підтримки не передбачено, буде показано повідомлення про помилку.


Перше використання OTR


Для забезпечення ідентифікації контакту з вашого списку контактів слід виконати одноразове розпізнавання. Скористайтеся для цього пунктом меню Інструменти -> Параметри OTR -> Уповноважити контакт. Вам буде запропоновано три варіанти розпізнавання:

  • Першим варіантом є використання питання, відповідь на яке відома лише вам і вашому контакту.
  • Наступним варіантом є розпізнавання за паролем, який відомий вашому співрозмовнику (повідомити пароль можна іншим захищеним каналом, наприклад, телефоном).
  • Третій варіант пов’язано з перевіркою відбитка OTR вручну. Цей варіант є найбезпечнішим, але не дуже зручним. Якщо ви можете скористатися одним з двох попередніх варіантів, їхнє використання буде зручнішим і швидшим. Для перевірки відбитка вам слід отримати від співрозмовника відбиток OTR за допомогою захищеного з’єднання (наприклад, телефоном або електронною поштою) для наступної перевірки відбитка на місці.

Припустімо, що ви обрали варіант з питанням. Вкажіть питання у відповідному полі і визначте очікувану відповідь, яку має дати ваш співрозмовник для отримання уповноваження на спілкування.


Задаємо секретне питання


Після підтвердження введених даних ваш потенційний співрозмовник побачить питання. Якщо відповідь буде правильно, налаштування балачки OTR буде завершено і ви зможете перейти до спілкування.


Налаштування OTR завершено


Ваш співрозмовник також може ініціювати процедуру уповноваження. У разі, якщо він це зробить, ви побачите вікно з питанням. Дайте правильну відповідь на це питання, і вас буде додано до списку уповноважених контактів вашого співрозмовника.


Уповноваження OTR


Під час кожного сеансу обміну захищеними повідомленнями ви бачитимете піктограму з зеленим замком у верхній частині вікна балачки. Щоб зняти захист зі з’єднання, або закрийте вікно балачки, або скористайтеся кнопкою панелі інструментів Шифрування OTR -> Завершити сеанс OTR.