Kopete/Jabber Muc

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kopete/Jabber Muc and the translation is 100% complete.
Other languages:

Групова балачка Jabber, яку також називають MUC (multi user chat або спілкування декількох користувачів) є еквівалентом каналів IRC у мережі Jabber.


Попередження

Можливо, частина настанов цієї сторінки застаріла. Якщо ви є користувачем Kopete, будь ласка, внесіть зміни до англійського варіанта цієї статті, або оприлюдніть ваші пропозиції за допомогою сторінки обговорення англійського варіанта цієї статті.Підтримка MUC у Kopete є лише частковою. Причиною цього є те, що використана бібліотека XMPP (iris) підтримує роботу лише зі старим протоколом GroupChat. Щоб там не було, але Kopete працює з протоколом доволі добре, роботу програми значно покращено у версії 0.12.

На цій сторінці описано приховані від звичайних користувачів можливості Kopete.

MUC є чудовою альтернативою IRC. У ній передбачено підтримку майже всіх можливостей IRC, а також деяких додаткових можливостей.

Долучення до групової балачки

Першим питанням, яке виникає у користувачів Kopete, є «Як приєднатися до групової балачки?» Зробити це можна за допомогою пункту Приєднатись до групової балачки меню jabber. У відповідь на вибір цього пункту програма відкриє діалогове вікно, у якому ви зможете вказати кімнату, сервер і ваш псевдонім. Нехай ви хочете приєднатися до балачки [email protected]. Тут "kde" — назва кімнати, а "conference.kdetalk.net" — назва сервера.

Стиль

Використання типового стилю для показу групових балачок є дещо незручним через значну витрату місця у вікні. На щастя, зміна стилю може допомогти в усуванні цього недоліку.

У Kopete 0.12 варто скористатися такими стилями:

 • Стилем Gaim у варіанті Contact Color.
 • Стилем Kone у варіанті Contact Color No Icon Compact (можна знайти на kde-look).

Запрошення

Чи відомо вам, що починаючи з версії Kopete 0.12, можна запрошувати співрозмовників до MUC? Просто перетягніть позначку контакту зі списку і скиньте її до вікна балачки MUC.

Закладки

Для показу меню закладок балачки у Kopete використано JEP-0048. Власного інтерфейсу для вилучення або редагування закладок у Kopete немає. Всі записи балачок, до яких ви приєднуєтеся буде додано до ваших закладок.

Ви можете скористатися діалоговим вікном Надіслати RAW XML (з меню облікового запису jabber) для редагування закладки у форматі XML на сервері, як це описано у JEP-0048 і JEP-0049

Наприклад, щоб витерти ваші закладки, введіть команду

 <query xmlns='jabber:iq:private'>
  <storage xmlns='storage:bookmarks'>
 </query>

Потім розірвіть з’єднання і повторно з’єднайтеся з сервером, щоб зміни набули чинності.


Автоматичне долучення

У Kopete реалізовано підтримку автоматичного приєднання до групових балачок після з’єднання з сервером. Реалізація відповідає специфікації закладок JEP-0048.

Наприклад, якщо ви бажаєте автоматично приєднуватися до [email protected] після запуску Kopete, ви можете надіслати серверу такі дані:

 <query xmlns='jabber:iq:private'>
  <storage xmlns='storage:bookmarks'>
   <conference name='Kde channel'>
         autojoin='true'
         jid='[email protected]'>
    <nick>Puck</nick>
   </conference>
  </storage>
 </query>

XML

Якщо розглядати питання у загальному, доступ до більшості можливостей з модерації та адміністрування можна отримати з консолі XML, хоча для перегляду результатів надісланих запитів вам слід зібрати kde з символами зневаджування. Запустіть kdebugdialog і позначте пункт jabber raw (14131).

Повний опис протоколу MUC можна знайти на сторінці JEP-0045


Сповіщення

Типово, повідомлення у груповій балачці позначаються як «неважливі». Якщо хтось введе у балачці повідомлення з вашим псевдонімом, повідомлення буде підсвічено, програма виконає дію зі сповіщення про таке повідомлення.

У груповій балачці дуже корисним для вас буде додаток Підсвічування. Відкрийте вікно Налаштування додатків і позначте пункт Підсвічування. Ви можете додати фільтри для пошуку певного слова або формального виразу у повідомленнях балачки, а також змінити рівень сповіщення про такі повідомлення.

Таким чином, ви можете займатися власними справами: програма сповістить вас про той момент, коли у балачці почнеться обговорення цікавої для вас теми.