![]() |
За допомогою цієї програми ви зможете надати доступ до вашої стільниці віддаленому гостьовому користувачеві/експерту за допомогою протоколу VNC. |
Krfb — одна з пари програм KDE (іншою програмою є Krdc), які надають вам змогу спільно використовувати стільницю з іншим користувачем, ймовірно, кимось технічно обізнаним, тим, хто допоможе вам позбутися труднощів, які могли виникнути під час користування комп’ютером. Ви можете зателефонувати цій особі і підтримувати з нею розмову у той час, коли вона вам допомагає. Ця особа навіть може "керувати" вашим комп’ютером, якщо ви надасте їй відповідних прав доступу.
Krfb — серверна програма. Керувати нею слід за допомогою клієнтської або гостьової програми, наприклад Krdc, запущеної на іншому комп’ютері. У цій статті ми називатимемо клієнтський комп’ютер «гостем», а сервер — «вузлом»:
Ви також можете звернутися до сторінки Krdc, щоб отримати повніше уявлення щодо цих визначень.
Отже, тут ми пояснюватимемо все з точки зору користувача "вузла", того, хто намагається отримати допомогу від експерта або друга, того, хто запрошує їх до віддаленої роботи у форматі "гостя".
Інформація |
---|
Знімки вікон можна натискати з метою перегляду зображення у початкових розмірах. Щоб повернутися до цієї сторінки, скористайтеся кнопкою «Назад» вашої програми для перегляду інтернету. |
Після встановлення з’єднання ви і гість можете продовжити розмову. Діями комп’ютера керуватимете ви або гість. Ви або гість можете запускати програми, згортати або відновлювати вікна, змінювати параметри, виконувати будь-які дії, які ви виконуєте наодинці на вашому комп’ютері. Оскільки гість матиме змогу спостерігати за діями, йому буде легше визначити причину негараздів. Під час виконання дій користуйтеся мишею, а не клавіатурними скороченнями, оскільки гість не може бачити вашої клавіатури і символів, які за її допомогою вводять ваші пальці, але бачитиме рух вказівника миші екраном.
Крім того, у Krfb передбачено можливість надсилання гостеві повідомлення електронної пошти з адресою вашого комп’ютера та паролем. Не забудьте, що за звичайних умов повідомлення електронної пошти не буде зашифровано. Пароль буде переслано незашифрованим мережею. Після отримання гостем повідомлення він зможе скористатися Krdc для встановлення з’єднання з комп’ютером-вузлом. Ваш експерт або друг має бути готовим до отримання запрошення електронною поштою. Подібно до особистого запрошення, строк дії запрошення електронною поштою обмежено однією годиною.
Попередження |
---|
Пам’ятайте, що закриття вікна Krfb за допомогою кнопки | не зупинить роботи Krfb. Програма продовжить працювати у режимі фонового завдання. Ви побачите піктограму програми у системному лотку (правій частині панелі стільниці). Коли ви будете готові до припинення сеансу спільної роботи, клацніть правою кнопкою миші на цій піктограмі і виберіть у контекстному меню пункт . Не намагайтеся перезапустити Krfb за допомогою K-меню. Такий запуск призведе до створення ще однієї копії програми, непов’язаної з вже запущеною. Запуск декількох копій Krfb може значно ускладнити роботу у системі.
Якщо ви повністю завершите роботу Krfb, з’єднання з вашим гостем буде розірвано.
Зауваження: