Marble/Закладки

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Marble/Bookmarks and the translation is 100% complete.
Other languages:


Вступ

У цьому розділі ми обговоримо створення закладок та керування закладками у Marble. Закладки використовуються для пришвидшення переходу до певних місць на карті. Вперше закладки з’явилися у версії Marble 1.0, де з ними можна було виконувати основні дії. Розширення переліку дій заплановано на майбутні випуски програми.

Додавання закладок

Заклади можна додати у два способи. Використання обох цих способів призводить до відкриття діалогового вікна, призначеного для зміни назви та опису закладки.

Якщо встановлено з’єднання з інтернетом, програма автоматично запропонує типову назву закладки. Якщо ж з’єднання не встановлено, типовою назвою будуть геодезичні координати центра ділянки карти. Після додавання закладки ви зможете користуватися відповідним пунктом меню Закладки.

Відкрити на карті ділянку з центром у точці, на яку вказує закладка, можна простим натисканням відповідного пункту меню.

Меню

Якщо ви скористаєтеся пунктом меню Закладки -> Додати закладку у згаданому вище діалоговому вікні для точки закладки буде використано позицію центра поточної ділянки карти.

Контекстне меню

Додати певне місце до списку закладок можна наведенням вказівника миші на відповідну точку карти з наступним клацанням правою кнопкою миші і вибором пункту Додати закладку у контекстному меню.

Впорядкування закладок за теками

Для впорядкування закладок можна створювати теки. Зробити це можна або за допомогою натисканян кнопки Додати теку у діалоговому вікні Додавання закладки, про яке ми згадували раніше, або за допомогою пункту Закладки -> Створити теку закладок основного меню програми.

Після створення пункт теки з’явиться у списку діалогового вікна Додавання закладки. Відповідний пункт теки буде показано у меню Закладки.

Вилучення закладок

Ви можете вилучити всі закладки за допомогою пункту основного меню Закладки -> Вилучити всі закладки. Гнучкіші способи керування закладками буде передбачено у майбутніх версіях Marble.

Закладки на N900

У версії Marble для N900 також передбачено підтримку закладок. Натисніть у точці на карті, для якої ви хочете створити закладку, і виберіть пункт Додати закладку у меню, яке буде відкрито. Інтерфейс для додавання та вибору закладок дуже подібний до інтерфейсу у версії для звичайних комп’ютерів.

Спосіб доступу до закладок відрізняється від способу у версії для звичайних комп’ютерів. Замість меню програми натисніть довільну точку карти і виберіть у меню пункт Перейти до.... Серед інших пунктів у списку будуть і всі ваші закладки. Виберіть ту з них, яка вам потрібна.

Користування закладками під час планування маршрутів

Вашими закладками можна скористатися для планування маршрутів. Замість введення назви пункту призначення натисніть кнопку поряд з полем для введення тексту (у версії для звичайних комп’ютерів — ліворуч від поля, у версії для N900 — праворуч від поля) і виберіть потрібну вам закладку.