Marble/Maemo/Автономна побудова маршрутів

This page is a translated version of the page Marble/Maemo/OfflineRouting and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎українська


Dialog-information.png
Інформація
Якщо ви надаєте перевагу перегляду демонстраційних відео перед читанням настанов, будь ласка, ознайомтеся з нашими відеонастановами. У другій частині цих настанов описано побудову маршрутів у автономному режимі (звуковий супровід німецькою).


Перші кроки

У цьому підручнику ми припускатимемо, що ви користуєтеся Nokia N900 зі встановленим Marble та Monav. Настанови щодо встановлення цих програм ви можете знайти у нашому підручнику зі встановлення. Про обладнання ви маєте подбати самі.

Під час налаштування побудови маршрутів у автономному режимі вам також знадобиться інтернет-з’єднання. Після отримання всіх даних потрібного вам регіону потреби у постійному з’єднання з інтернетом вже не буде: ви зможете визначати маршрути за допомогою Marble без даних з інтернету.

Запустіть Marble на N900. Початкове вікно програми має бути подібним до наведеного, іншим буде лише місце на карті.

MarbleMaemoOfflineRouting-InitialView.png

У нашому прикладі ми будемо подорожувати Швейцарією. Припустімо, що ми перебуваємо у Берні, столиці Швейцарії, і бажаємо скористатися Marble для побудови маршрутів у автономному режимі.

Встановлення карт для автономної побудови маршрутів

Щоб скористатися можливістю побудови маршрутів у автономному режимі, нам спочатку слід отримати дані відповідної карти. Marble може звантажувати карти для побудови маршрутів у автономному режимі для автомобільного транспорту. Отримати можна карти будь-якої з країн світу. Для деяких країн можна обмежитися певними адміністративними одиницями.

Звантажимо карту Швейцарії. Для цього відкриємо меню програми Marble: натиснемо напис Віртуальний глобус Marble у верхній частині вікна. Далі натиснемо кнопку Маршрут у нижній лівій частині вікна.

MarbleMaemoOfflineRouting-RoutingMenu.png

У відповідь буде відкрито діалогове вікно маршруту. Це вікно є лише проміжним пунктом. У ньому ми натиснемо напис Налаштувати.

MarbleMaemoOfflineRouting-Dialog.png

Натискання напису Налаштувати відкриє діалогове вікно для налаштування поточного профілю побудови маршрутів.

MarbleMaemoOfflineRouting-RoutingProfile.png

У нашому прикладі ми вимкнемо всі Активні служби визначення маршрутів (служби і програми, які Marble використовує для визначення маршрутів), окрім Monav, програми визначення маршрутів у автономному режимі, якою ми будемо користуватися. Коли позначеним у списку залишиться лише пункт Monav, як це показано на наведеному вище знімку вікна, натисніть кнопку Налаштувати. У діалоговому вікні, яке буде відкрито, перемкнемося на вкладку Встановлення і виберемо Швейцарію.

MarbleMaemoOfflineRouting-DownloadSelection.png
Note-box-icon.png
Зауваження
Для показу списку доступних карт Marble потрібне інтернет-з’єднання. Якщо поля діалогового вікна залишаються порожніми, перевірте працездатність поточного інтернет-з’єднання.


Натисніть Встановити, щоб наказати Marble звантажити дані карти. Під час отримання даних карти програма показуватиме смужку поступу звантаження.

MarbleMaemoOfflineRouting-DownloadProgress.png

Зачекайте на завершення отримання та встановлення даних. Пункт нової карти буде показано на вкладках Налаштувати та Керування картами.

MarbleMaemoOfflineRouting-InstalledMap.png
Ktip.png
Підказка
Ви можете час від часу відкривати це діалогове вікно з метою оновлення встановлених карт.


Після встановлення карти Швейцарії ми можемо перевести програму у режим автономної побудови маршрутів. Натисніть кнопку Готово у всіх відкритих діалогових вікнах, щоб їх закрити.

Отримання даних карт

Тепер Marble може визначати маршрути у будь-якому куточку Швейцарії, але програмі не вистачає самого зображення карти, — якщо розірвати зараз інтернет-з’єднання і відкрити на карті будь-яку частину Швейцарії, карту якої ви ще не переглядали, Marble не зможе показати вам зображення карти. Тут нам у пригоді стане можливість Звантажити ділянку. Її використання надає змогу отримати зображення частин карти (елементів) для прямокутної області — частини карти, яку ви бачите на екрані — або зображень вздовж поточного маршруту.

Погляньмо на те, яким чином працює можливість Звантажити ділянку. Ми визначимо маршрут і звантажимо елементи карти вздовж цього маршруту. Відкрийте на карті ділянку поблизу бажаного початкового пункту маршруту, натисніть екран у початковій точці і виберіть у контекстному меню пункт Почати звідси.

MarbleMaemoOfflineRouting-GetDirections.png

Далі, у подібний же спосіб позначимо пункт призначення за допомогою пункту меню Дістатися сюди. Marble виконає визначення маршруту і покаже його вам.

MarbleMaemoOfflineRouting-OfflineRoute.png

Для звантаження ділянок карти вздовж маршруту виведіть Marble з автономного режиму, якщо програма працювала у цьому режимі. Якщо головне меню виглядає так, як на наведеному нижче знімку у ньому позначено пункт Працювати автономно, натисніть цей пункт, щоб вивести програму з автономного режиму.

MarbleMaemoOfflineRouting-RoutingMenu.png

Тепер виберемо пункт Звантажити ділянку... з головного меню програми, щоб відкрити діалогове вікно Звантаження ділянки. Виберемо у цьому вікні пункт Звантажити маршрут. Програма Marble визначить, які частини карти містять маршрут і звантажить дані відповідних елементів карти. Крім того, ви можете визначити ширину бічних областей вздовж маршруту, дані яких теж варто звантажити. Збільшення полів надасть вам змогу бачити сусідні частини карти, а отже відхилятися від маршруту без втрати можливості перегляду карти, але призведе до збільшення обсягу потрібних даних.

MarbleMaemoOfflineRouting-DownloadRegionRoute.png

За допомогою нижньої частини цього ж діалогового вікна ви можете вибрати масштаби (рівні елементів), дані яких слід звантажити. Ми збільшимо максимальний рівень масштабу до 18, щоб отримати якнайдокладнішу карту для нашого короткого маршруту. Зауважте, що збільшення масштабу призводить до збільшення кількості потрібних елементів, отже значно збільшує об’єм даних для звантаження.

MarbleMaemoOfflineRouting-DownloadRegionZoom.png

Натисніть кнопку Готово, щоб наказати Marble звантажити дані елементів карти. У відповідь діалогове вікно буде закрито, замість нього буде показано невеличку кругову діаграму поступу у правій частині карти.

MarbleMaemoOfflineRouting-DownloadRegionProgress.png
Note-box-icon.png
Зауваження
Програма Marble здатна отримувати дані лише у разі доступності інтернет-з’єднання, і якщо не увімкнено режим автономної роботи Marble.


Щойно дані буде повністю отримано, ви зможете перевести програму у автономний режим. Натисніть кнопку Режим путівника (ліву кнопку наборі з чотирьох великих кнопок у нижній частині екрана), щоб наказати Marble показувати настанови щодо вашого маршруту, поворотів та повторно обчислювати маршрут, якщо ви відхилитеся від початкового. Докладніші настанови з цього питання наведено на сторінці Режим путівника.


This page was last edited on 13 May 2011, at 09:27. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.