Плазма/Поширені питання/5.10/Налаштовування

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Plasma/FAQ/5.10/Configuration and the translation is 100% complete.
Other languages:

Стільниця

Як пересувати, обертати та змінювати розміри віджета на стільниці?

Спочатку наведіть вказівник миші на аплет, над яким ви бажаєте виконати дію. У відповідь має з’явитися панель керування віджетом. За допомогою панелі керування віджетом можна змінити розмір аплету, обернути його або пересунути аплет.

  • Щоб пересунути аплет: наведіть вказівник миші на панель керування, натисніть ліву кнопку миші і перетягніть аплет у потрібне місце, відпустіть кнопку миші.
  • Щоб обернути аплет: натисніть колову стрілку і перетягніть вказівник миші так, щоб аплет повернувся на потрібний вам кут.
  • Щоб змінити розміри аплету: натисніть піктограму з прямокутником і перетягніть вказівник миші так, щоб розміри змінилися належним чином. Щоб під час зміни розмірів зберігалося співвідношення висоти і ширини аплету, утримуйте під час перетягування клавішу Ctrl.

Як вилучити віджет?

Якщо аплет перебуває на панелі, вилучити його можна, перейшовши до режиму параметрів панелі (кнопка у правій частині панелі). Далі, слід навести вказівник на віджет і натиснути кнопку X на панелі підказки віджета. Крім того, можна затиснути ліву кнопку миші на віджеті і дочекатися появи меню, далі, натиснути X у цьому меню. Ви можете також скористатися діалоговим вікном Додати віджет: натисніть піктограму верхній правій частині піктограми віджета, щоб вилучити його.

Як зафіксувати розташування віджета?

  • Спосіб 1: клацніть правою кнопкою миші на вільному місці стільниці і виберіть пункт Заблокувати віджети з контекстного меню. Якщо ви захочете скасувати цю дію, знову клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Розблокувати віджети. Тими самими пунктами можна скористатися у контекстному меню панелі.
  • Спосіб 2: виберіть пункт Заблокувати віджети з підменю Додаткові параметри у правій частині панелі. Далі, ви можете клацнути правою кнопкою миші на панелі і вибрати у контекстному меню пункт Розблокувати віджети.

Як перемкнутися між Засобом запуску програм та іншими типами меню?

Наведіть вказівник миші на піктограму меню, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт Альтернативи… У поточній версії Плазми передбачено 3 варіанти меню програм: повноекранний засіб запуску для пристроїв із сенсорним екраном та нетбуків, Засіб запуску програм (характерний для Плазми) та меню програм (меню у стилі Windows ME/2000 та попередніх версій KDE).

Робота з просторами дій

Як мені додати або вилучити простір дій?

  • Додавання простору дій: мінімізуйте усі вікна, наведіть вказівник миші на порожнє місце на стільниці і клацніть правою кнопкою миші. Виберіть пункт просторів дій, виберіть Створити простір дій. Вкажіть параметри простору дій і натисніть кнопку Гаразд.
  • Вилучення простору дій: відкрийте меню просторів дій і виберіть червоний хрестик на панелі інструментів, яка з'явиться, коли ви наведете вказівник на пункт простору дій, який слід вилучити.

Підказка

Перш ніж вилучати простори дій, вам слід розблокувати віджети (Ctrl + L).


Як перемкнути віртуальні стільниці у режим просторів дій?

Перейдіть на сторінку Системні параметри -> Стільниця -> Віртуальні стільниці, потім позначте пункт Власні простори дій для кожної стільниці. Натисніть кнопку Гаразд, щоб зміни набули чинності.

Панель

Як додати аплети на панель?

Додайте віджети у звичний спосіб — перетягування їх до вибраного розділу на панелі.

Як пересунути аплети на панелі?

Відкрийте меню параметрів панелі. Далі, можна перетягувати віджети на панель та з панелі.

Як змінити висоту і ширину панелі?

Щоб змінити довжину, відкрийте меню параметрів панелі. Стрілки, які вказують праворуч, можна перетягувати з метою змінити максимальний розмір панелі. Стрілки, які вказують ліворуч, змінюють мінімальний розмір панелі. Стрілку, яка вказує вгору, розташовано у центрі панелі. Щоб змінити висоту панелі, натисніть і утримуйте кнопку «Висота» у параметрах панелі, і перетягніть вказівник так, щоб досягти бажаної висоти панелі.

Як зробити так, щоб панель автоматично ховалася?

Параметри панеліДодаткові параметриАвтоматично ховати.

Як вилучити панель?

Відкрийте меню параметрів панелі. Далі, клацніть правою кнопкою на порожньому місці на панелі. Виберіть у контекстному меню пункт Вилучити панель.

Робота за допомогою клавіатурних скорочень

Як пов’язати клавіатурне скорочення з певним віджетом?

Просто відкрийте вікно параметрів віджета (піктограма з гайковим ключем на панелі керування віджетом), а потім натисніть пункт Клавіатурне скорочення. На сторінці, що відкриється, ви зможете вказати клавіатурне скорочення аплету. Зауважте, що якщо для віджета не визначено якогось використання клавіатурного скорочення, натискання вказаного клавіатурного скорочення лише переводитиме фокус на віджет.