Trojitá

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Trojitá and the translation is 100% complete.
Other languages:

Trojitá — програма для роботи з електронною поштою («клієнт»), що спеціалізується на наданні швидкого та ефективного доступу до поштових скриньок за допомогою протоколу IMAP. Самі повідомлення електронної пошти зберігаються на поштовому сервері IMAP, клієнтська програма отримує повідомлення на локальному комп’ютері, коли у цьому виникає потреба.

Призначення програми

Метою створення програми було:

 • Уможливити доступ до вашої пошти будь-коли, будь-де.
 • Не уповільнювати вашу роботу. Якщо можна покращити ефективність роботи користувача електронної пошти, це варто робити.
 • Забезпечення сумісності з відкритими стандартами та впровадження сучасних технологій. Розробники зберігають нейтральність щодо виробників програмних продуктів, яку забезпечує IMAP, і працюють над забезпеченням можливості роботи в усіх середовищах.
 • Ефективність — економія можливостей каналу обміну даними, ресурсів пам’яті та процесора.
 • Можливість використання на багатьох платформах. Звичайно ж, інтерфейс не може бути однаковим на усіх платформах, але ядро роботи з IMAP працює на усіх платформах: від стаціонарних комп’ютерів до кишенькових телефонів та великих систем промислового рівня.
 • Інтеграція з рештою екосистеми. Ми не вигадуємо колеса, але якщо наявні компоненти нас не задовольняють, ми не боїмося створювати нові.

Швидкість

Втомилися від того, що інші програми для роботи з поштою дуже довго вовтузяться з «великою поштовою скринькою»? Унікальною особливістю Trojitá є те, що програму від початку створено швидкою: відкриття поштової скриньки з десятками тисяч повідомлень — це те, з чим Trojitá впорається дуже добре. Немає потреби у одночасному завантаженні усіх повідомлень, навіть немає потреби у отриманні повідомлень з сервера.

Сумісність зі стандартами

Розробка Trojitá виконується з огляду на сумісність зі стандартами. Розробники ніколи свідомо не порушать цих стандартів, а усі відхилення від них виправлять якомога швидше. Розробникам не байдуже майбутнє IMAP та інших протоколів, пов’язаних із обробкою електронної пошти. Розробники беруть участь у обговореннях у межах IETF і вже запропонували низку удосконалень. Метою є підтримка усіх корисних розширень IMAP, які роблять користування електронною поштою зручнішим.

Ефективність

Заощадження ресурсів системи вважається розробниками одним із найголовніших завдань, яким би не був цей ресурс: канал зв’язку у мережі, споживання пам’яті чи потужностей процесора та заощадження енергії акумулятора. З-поміж іншого, у Trojitá реалізовано розширення IMAP QRESYNC, CONDSTORE, ESEARCH, CATENATE, BURL, COMPRESS=DEFLATE, CONTEXT=SORT (та багато інших!). Дані, які передаються програмі один раз, вже немає потреби отримувати ще раз.

Підтримка роботи на багатьох платформах

Trojitá добре працює на усіх комп’ютерах завдяки можливостями бібліотек Qt Ви можете встановити програму у Linux, Windows або Mac. Байдуже, яке стільничне середовище ви використовуєте, хоча розробники зосереджують свою увагу на KDE та Gnome. Крім того, Trojitá можна встановити на мобільному телефоні, і користуватися оптимізованим до сенсорного керування інтерфейсом. Те саме ядро обробки даних IMAP також використовується у промисловому продукті CRM.

Для чого не призначено Trojitá?

 • Програма не є повноцінним комплектом для керування особистими даними. Це завдання можна покласти на інші програми, зокрема Kontact. Отже, у програмі немає записника чи календаря, лае ви можете допомогти у інтеграції Trojitá до комплекту програм для керування особистими даними, якщо вам це потрібно.
 • Програма не може працювати з протоколом POP3. Trojitá обмінюється даними з віддаленим поштовим сервером за допомогою протоколу IMAP. POP3 не може працювати у режимі, потрібному програмі, з технічних причин.
 • Програма не має усіх можливостей, які тільки можна собі уявити. Ймовірно, щось з того, що потрібно саме вам, у Trojitá ще не реалізовано. Звичайно ж, розробники працюють над тим, щоб зробити Trojitá найкращою програмою для роботи з електронною поштою, але вони не відмовляться і від вашої допомоги у досягненні цього результату.

Деякі основні можливості Trojitá

 • Програму побудовано лише на бібліотеках Qt4 (та Qt5!), вона не потребує додаткових компонентів.
 • Надійне ядро IMAP, реалізоване на основі бібліотек системи модель-перегляд Qt.
 • Сумісність зі стандартами, яка є однією з основних цілей розробників.
 • Завантаження списку та тексту повідомлень на вимогу («відкладене завантаження»).
 • Підтримка роботи з IMAP у автономному режимі.
 • Підтримка режиму економії потужностей каналу обміну даними. Корисна для користувачів мобільного інтернету з дорогим тарифом.
 • IMAP через SSH — замість пропускання даних через сокет SSL, програма може отримувати доступ до сервера за допомогою SSH.
 • Безпечна і надійна обробка поштових повідомлень у форматі HTML.