Підручники/Примусове визначення прозорості та розмивання
Корисні відомості для тих, кому потрібне розмивання.
Лише обрамлення вікон
Нехай, наприклад, вам потрібен термінал із розмиттям згори до низу. У цьому випадку вам потрібно знайти якісь декорації вікна, які є прозорими. Звичайно ж, вам слід переконатися, що у ефектах стільниці увімкнено ефекти стільниці. Автор цього підручника навіть не використовує декорації вікон, тому не може рекомендувати якусь тему (досягається це за допомогою пункту .*
).
Прозорість вмісту вікон
Kvantum
Встановіть Kvantum з github Kvantum. Змініть стиль віджетів на Kvantum на сторінці → → . Далі ви можете вибрати тему Kvantum в окремій програмі, яка називається Manager Kvantum.
Щоб отримати розмивання, встановіть якусь тему Kvantum із прозорістю, наприклад Materia Blur або Kvglass і виберіть її як вашу поточну тему. Більше того, ви можете змінити теми, наприклад, кольори materia замінити на такі:
sudo sed -i 's/#4285f4/#3daee9/g' MateriaBlur.kvconfig
sudo sed -i 's/#4285f4/#3daee9/g' MateriaBlur.svg
Це замінить звичайний колір на синій колір з Breeze. Зробити це можна відкривши файл у текстовому редакторі і замінивши колір у звичний спосіб.
Збереження стилю Breeze
Потреби у встановленні Kvantum немає.
Створіть правило прозорості у KWin:Alt+F3 → → , потім у спадному меню для класу і ролі вікна виберіть «Неважливо». Також виберіть усі типи вікон, окрім стільниці і вікна вітання. Ці параметри буде застосовано до усіх вікон. Встановіть примусові значення для непрозорості активних і неактивних вікон у бажані значення на останній вкладці . Кінцевий результат виглядатиме подібно до наведеного нижче, його можна імпортувати, зберігши як .kwinrule.
[Transparent all the things] Description=Transparent all the things clientmachine=localhost clientmachinematch=0 opacityactive=90 opacityactiverule=2 opacityinactive=80 opacityinactiverule=2 types=445 wmclass=audacious wmclasscomplete=false wmclassmatch=0
Створіть ще одне правило над першим — правило виключення. Заголовки вікон у списку можна відокремлювати символом |. Отже, у пункті класу вікна можна вказати, наприклад, conky|pqiv|plasmashell|something, і визначити формальний вираз замість запису «Неважливо». Цього разу вкажіть непрозорість 100%. Якщо ви не можете визначитися, що записати до поля класу вікон (хоча, зазвичай, це значення записано у смужці заголовка вікна), ви можете натиснути Alt+F3 → → і отримати відповідне значення класу вікна у полі. Крім того, можна під час створення правила натиснути кнопку, яка надасть вам змогу клацнути на вікні для отримання його властивостей (виявлення властивостей вікна). Кінцевий результат буде подібним до наведеного нижче, ви можете імпортувати його, зберігши дані як .kwinrule.
[Transparency exceptions] Description=Transparency exceptions opacityactive=100 opacityactiverule=2 opacityinactive=100 opacityinactiverule=2 wmclass=conky|pqiv|plasmashell|rpcs3 wmclasscomplete=false wmclassmatch=3
Встановіть скрипт KWin примусове розмивання і додайте його для усіх вікон, де потрібне розмивання. Перед цим слід виконати наведені нижче команди. Після цього у з'явиться піктограма параметрів для примусового розмивання.
mkdir -p ~/.local/share/kservices5/
cp ~/.local/share/kwin/scripts/forceblur/metadata.desktop ~/.local/share/kservices5/forceblur.desktop
Можна додати майже усе у каталогах .local/share/applications і /usr/share/applications. Крім того, ви можете створити скрипт, подібний до наведеного нами, і наказати системі запускати його під час завантаження. Примусове розмивання дає такі самі результати.
if [[ $(ps --no-header -p $PPID -o comm) =~ '^yakuake|dolphin$' ]]; then
for wid in $(xdotool search --pid $PPID); do
xprop -f _KDE_NET_WM_BLUR_BEHIND_REGION 32c -set _KDE_NET_WM_BLUR_BEHIND_REGION 0 -id $wid;
done
fi