Kexi/Tutorials/Reports/Kexi Reports for Beginners/uk: Difference between revisions
Created page with "Щоб додати у тіло вашого звіту поля для заповнення, натисніть кнопку <menuchoice>Поле</menuchoice> на вкладц..." |
Created page with "Знову ж таки, у програмі передбачено багато варіантів компонування. Зберегти готовий звіт можна ..." |
||
Line 67: | Line 67: | ||
Знову ж таки, у програмі передбачено багато варіантів компонування. Зберегти готовий звіт можна натисканням кнопки <menuchoice>Зберегти</menuchoice>. Перш ніж перемикатися у режим даних, якщо ви встановили прив’язку даних вперше, можливо, вам доведеться закрити і знову відкрити звіт ''[можливо, це вада, яку буде усунуто у майбутніх версіях програми]''. | |||
Якщо ви перемкнетеся до режиму даних, програма надасть вам змогу вибрати одну з декількох дій, зокрема дію <menuchoice>Надрукувати</menuchoice>. Ваш надрукований звіт має виглядати чудово! | Якщо ви перемкнетеся до режиму даних, програма надасть вам змогу вибрати одну з декількох дій, зокрема дію <menuchoice>Надрукувати</menuchoice>. Ваш надрукований звіт має виглядати чудово! |
Latest revision as of 10:29, 20 July 2011
← Назад до підручників зі звітів
← Назад до підручників
Це настанови базового рівня для початківців з створення звітів у Kexi 2.2 та новіших версіях.
Почнемо роботу з таблиці з назвою masterlb показаної у форматі даних. У нашому прикладі у таблиці будуть поля з назвами author, title, keywords тощо. Перш, ніж створювати звіт, ми створимо запит.
Виберіть команду
на вкладці головної панелі інструментів.
На панелі виберіть бажану таблицю зі спадного списку і натисніть кнопку . Буде показано панель з вибраною таблицею і списком назв полів. Двічі клацніть на кожному з полів, яке ви бажаєте використати у запиті.
Стовпчики запиту буде автоматично заповнено даними вибраних полів і назвою таблиці, як це показано далі.
Припустімо, що для вашого запиту вам потрібні всі записи з НЕВРОЛОГІЯ у полі keywords. У полі
рядка вкажіть'НЕВРОЛОГІЯ'
(назву слід вказати у одинарних лапках.)
Натисніть кнопку
, щоб зберегти ваш запит. Програма запитає вас про назву збереженого запиту; вкажіть назвуneurology
. На наведеному нижче знімку пункт з назвою нового запиту показано у категорії
на лівій панелі.Далі, щоб створити звіт, у якому буде показано дані, визначені запитом, виберіть пункт
на вкладці головної панелі інструментів.
Натисніть вкладку з піктограмою бази даних, розташовану праворуч від пункт . Ви зможете вибрати зовнішнє джерело для вашого звіту. Серед варіантів для вибору буде створений нами запит. Виберіть його пункт і натисніть кнопку .
На цьому кроці, до введення даних, можливо, вам захочеться натиснути кнопку , щоб створити заголовок та скористатися іншими параметрами форматування:
Можливо, вам захочеться додати напис у заголовку. Щоб зробити це, натисніть кнопку га вкладці головної панелі інструментів, а потім клацніть у полі .
Зауважте, що у
ви можете вказати власний , яким буде замінено слово «Мітка». Ви також зможете отримати доступ до різноманітних параметрів форматування розміру, розташування, шрифту тощо.
Щоб додати у тіло вашого звіту поля для заповнення, натисніть кнопку на вкладці головної панелі інструментів, а потім перейдіть до розділу . На панелі у спадному списку буде показано список полів, передбачених у вашому запиті. Для кожного поля, створеного вами у розділі , виберіть бажане поле зі списку . Таким чином моля вашого звіту буде прив’язано до ваших даних.
Знову ж таки, у програмі передбачено багато варіантів компонування. Зберегти готовий звіт можна натисканням кнопки . Перш ніж перемикатися у режим даних, якщо ви встановили прив’язку даних вперше, можливо, вам доведеться закрити і знову відкрити звіт [можливо, це вада, яку буде усунуто у майбутніх версіях програми].
Якщо ви перемкнетеся до режиму даних, програма надасть вам змогу вибрати одну з декількох дій, зокрема дію
. Ваш надрукований звіт має виглядати чудово!Автор невідомий. Текст адаптовано і редаговано jstaniek.