General KDE Software FAQs/uk: Difference between revisions
(Updating to match new version of source page) |
(Updating to match new version of source page) |
||
Line 71: | Line 71: | ||
* Підтримка користувачів: якщо ви маєте певний досвід, долучіться до списку листування або [http://forum.kde.org форуму] з метою підтримки недосвідчених користувачів. | * Підтримка користувачів: якщо ви маєте певний досвід, долучіться до списку листування або [http://forum.kde.org форуму] з метою підтримки недосвідчених користувачів. | ||
<span class="mw-translate-fuzzy"> | |||
* Якщо ви хочете допомогти офіційній команді перекладачів з перекладом, зверніться з проханням про вступ до [https://mail.kde.org/mailman/listinfo/kde-i18n-uk відповідного списку листування]. Якщо бажаєте допомогти з перекладом UserBase, скористайтеся відповідним пунктом бічної панелі для отримання облікового запису перекладача, а потім ознайомтеся зі сторінкою [[Tasks_and_Tools|настанов щодо перекладу]]. | * Якщо ви хочете допомогти офіційній команді перекладачів з перекладом, зверніться з проханням про вступ до [https://mail.kde.org/mailman/listinfo/kde-i18n-uk відповідного списку листування]. Якщо бажаєте допомогти з перекладом UserBase, скористайтеся відповідним пунктом бічної панелі для отримання облікового запису перекладача, а потім ознайомтеся зі сторінкою [[Tasks_and_Tools|настанов щодо перекладу]]. | ||
</span> | |||
<span class="mw-translate-fuzzy"> | <span class="mw-translate-fuzzy"> |
Revision as of 12:43, 2 October 2010
Дані цієї сторінки питань та відповідей було зібрано на основі питань, заданих на каналі IRC #kde. Список не є повним, його може бути розширено.
Питання щодо KDE 3
KDE 3 вже ніким не підтримується?
Це не так. Ніякого завершення підтримки KDE 3 не планується. Це середовище продовжуватиме існувати і використовуватися доти, доки у нього існують користувачі. Але ніяких гарантій щодо виправлення вад та супроводу не надаватиметься, окрім передбаченої компанією, у якої ви придбали дистрибутив з KDE 3.5, або підтримки, передбаченої контрактом. Подальшого розвитку середовища не планується.
Оновлення до KDE 4 є обов’язковим?
KDE 3 продовжуватиме існувати і використовуватися і надалі. Потреба у оновленні здебільшого визначається можливостями вашого дистрибутива. Загалом, промислові дистрибутиви (повна стабільність, без нових програм) використовують KDE 3.5. Прикладами таких дистрибутивів є CentOS, White Box і Scientific Linux. Дистрибутиви, призначені для домашнього використання, постачаються з версією 4.4 або навіть 4.5.
Чи можна десь дістати довідкові відомості щодо переходу до KDE 4?
Так, безперечно. UserBase може бути дуже корисною у цьому плані. Ви можете розпочати зі сторінок Пошук вашої програми (опис програм, назва та розташування у меню яких змінилися) і Типові завдання (опис способів виконання простих завдань).
Не забувайте, що ви можете скористатися панеллю Пошук для пошуку інших сторінок, пов’язаних з вашими питаннями. Натискання посилання Категорія|Початок роботи/uk у нижній частині цієї сторінки переведе вас до списку інших корисних сторінок.
Чи зможу я продовжувати користуватися KDE 3 або програмами KDE 3?
Так, ви можете продовжувати користуватися KDE 3 або програмами KDE 3, якщо встановлено необхідні для роботи пакунки. Перехід на програмне забезпечення KDE 4 призведе до поступового витіснення пакунків-залежностей з дистрибутивів. Але, водночас, більшість нових версій програм зможуть працювати з новішими пакунками-залежностями або буде створено нові, подібні до попередніх пакунки.
Спосіб налаштування роботи у KDE 4 і KDE 3 залежить від вашого дистрибутива. Будь ласка, зверніться за додатковою інформацією до документації з вашого дистрибутива. У деяких дистрибутивах у одній системі можна встановити одночасно KDE 3 і KDE 4. Втім, з часу випуску KDE 4.3 знайти такі дистрибутиви все важче.
Загальні методики усування проблем
Існує декілька основних кроків, які можуть допомогти в усуванні проблем з програмним забезпеченням KDE. Вам слід спробувати скористатися ним, перш ніж звертатися по допомогу на канал IRC #kde або у загальний список листування kde, оскільки вам все одно порадять виконати ці кроки .
- Спробуйте створити новий обліковий запис користувача і запустити ваше програмне забезпечення KDE з цього облікового запису. Якщо на новому обліковому записі проблем немає, ймовірно, проблема полягає у пошкодженому файлі з вашого каталогу .kde. Вам слід спробувати:
- Перейменувати проблемний файл. Знайти відповідний файл можна за адресами .kde/share/apps/<назва програми> або .kde/share/config/<назва програми>rc, де <назва програми> — назва програми, у роботі якої виникають проблеми.
- Вийдіть з облікового запису і знову увійдіть до нього. Перейменовані вами файли буде замінено типовими.
- Спорожніть теки /tmp і /var/tmp. KDE зберігає там тимчасові файли, які іноді можуть спричинити проблеми. Для вилучення файлів вам знадобляться права доступу адміністративного користувача. Крім того, ви можете спробувати вилучити файли з наведеного нижче списку. Будь ласка, перед їх вилученням завершіть роботу KDE! (Найпростішим способом це зробити буде вибір безпечного режиму завантаження.):
- ~/.DCOPserver-* (у системах з KDE3 таких файлів зазвичай два: один є символічним посиланням на інший)
- ~/.kde/socket-<назва вузла>
- ~/.kde/tmp-<назва вузла>, є символічним посиланням на наступний файл:
- /tmp/tmp-kde-<користувач>
- ~/.kde/socket-<назва вузла>, є символічним посиланням на наступний файл:
- /tmp/ksocket-<користувач>
- Якщо ви працюєте з застарілим випуском KDE, спробуйте оновити його до найсвіжішої версії: у кожній новій версії виправляється багато вад, можливо, вашу проблему вже виправлено.
- Спробуйте пошукати відповідь у Bugzilla за адресою [1]. Там ви знайдете звіти та обговорення багатьох типових проблем.
- Якщо ваша проблема має загальніший характер, ніж проблема з окремою програмою KDE (наприклад, «не працює звук після запуску стільниці KDE»), спробуйте запустити графічний сервер з іншим інструментом керування вікнами. Навіть якщо ви не встановлювали жодного іншого інструменту, ви можете скористатися «twm», інструментом, який постачається у типовому комплекті графічного сервера.
- Якщо ви запускаєте графічний сервер командою «startx», просто додайте відповідну команду у файл .xinitrc вашої домашньої теки. Якщо такого файла у теці немає, створіть його.
- Якщо ви запускаєте стільницю за допомогою kdm, цей спосіб не спрацює.
Якщо вашу проблему пов’язано зі звуком у програмах KDE, можете спробувати шляхи вирішення, викладені тут.
Деякі загальні питання
Допомога спільноті KDE
Як допомогти у розробці? Чи слід для цього навчатися програмуванню?
Існує багато способів допомогти спільноті KDE, серед цих способів не лише програмування. Ви можете допомогти у багатьох інших сферах, які потребують обдарування іншого роду. Єдиною вимогою є бажання допомогти та трохи відданості. Звичайно, якщо ви навчитеся програмуванню з метою допомогти, ваша допомога теж буде для нас надзвичайно корисною.
Деякі інші способи допомоги:
- Підтримка користувачів: якщо ви маєте певний досвід, долучіться до списку листування або форуму з метою підтримки недосвідчених користувачів.
- Якщо ви хочете допомогти офіційній команді перекладачів з перекладом, зверніться з проханням про вступ до відповідного списку листування. Якщо бажаєте допомогти з перекладом UserBase, скористайтеся відповідним пунктом бічної панелі для отримання облікового запису перекладача, а потім ознайомтеся зі сторінкою настанов щодо перекладу.
- Будуть корисними також ваші навички зі створення документації англійською мовою, саме тут, на UserBase, чудове місце для її створення.