KPhotoAlbum/uk: Difference between revisions
No edit summary |
(Created page with "==Збирання випуску==") |
||
Line 47: | Line 47: | ||
Якщо ви бажаєте допомогти у розробці KPhotoAlbum або пов’язаних з ним проектів, будь ласка, зверніться до [http://www.kphotoalbum.org/index.php?page=getting-involved цієї сторінки проекту]. Якщо у вас виникла ідея щодо покращення програми, зверніться до розділу «Реалізація нових можливостей», наведеного нижче. | Якщо ви бажаєте допомогти у розробці KPhotoAlbum або пов’язаних з ним проектів, будь ласка, зверніться до [http://www.kphotoalbum.org/index.php?page=getting-involved цієї сторінки проекту]. Якщо у вас виникла ідея щодо покращення програми, зверніться до розділу «Реалізація нових можливостей», наведеного нижче. | ||
== | ==Збирання випуску== | ||
Building a snapshot tar ball is rather straight forward. Install | Building a snapshot tar ball is rather straight forward. Install |
Revision as of 08:42, 10 March 2012
KPhotoAlbum — програма призначена для полегшення впорядкування зображень. У ній передбачено багато можливостей спрощення впорядкування та перегляду зображень. |
Перші версії KPhotoAlbum було випущено під назвою "KimDaBa". Поточною версією KPhotoAlbum є версія 4.1.1 (травень 2011 року).
Для початку, здійсніть трихвилинну подорож KPhotoAlbum або перегляньте відео на домашній сторінці KPhotoAlbum. Щоб дізнатися більше і переглянути деякі зі знімків екрана, відвідайте сторінку поширених питань і відповідей на них.
У KPhotoAlbum передбачено підтримку всіх звичайних форматів зображень, зокрема нових форматів даних, у яких зберігають зображення цифрові фотоапарати та сканери (програма використовує для декодування даних dcraw). Крім того, ви можете скористатися мініатюрами, вбудованим до зображень цифрових негативів (такі мініатюри зазвичай мають менший розмір та нижчу якість), для пришвидшення попереднього перегляду (не потрібно декодувати зображення цифрового негатива).
Документація
На сайті проекту можна знайти трихвилинний путівник і набір відеонастанов з програми. Крім того, ви можете скористатися підручником з KPhotoAlbum у форматі PDF та у форматі HTML.
Звантаження KPhotoAlbum
Пакунки з початковими кодами, бінарні пакунки для різних дистрибутивів та архіви з кодами версії, що перебуває у розробці, можна звантажити зі сторінки звантажень проекту.
KPhotoAlbum у портативних системах, подібних до Knoppix
Ви можете скористатися файлом образу системи (або створити власний файл), у якому KPhotoAlbum вбудовано до компакт-диска або DVD Knoppix, якщо там його немає KPhotoAlbum. Докладну інструкцію можна знайти на сторінці |KPhotoAlbum у Knoppix.
Розширення можливостей KPhotoAlbum
- Image::Kimdaba модуль мовоюs a perl, який зберігається у системі CPAN. Модуль призначено для обробки баз даних index.xml.
- Створіть власні розширення до KPhotoAlbum
- Ще одним способом розширення можливостей KPhotoAlbum є створення додатків KIPI (ці додатки використовуються і у інших програмах KDE для роботи з фотографіями). Додатки надають програмам додаткові можливості, зокрема можливості з експортування даних на веб-сайти Flickr, Picasa, Facebook тощо, виправлення штампів дат exif або виконання певних дій над зображенням. Сама програма KPhotoAlbum не виконує ніяких дій над файлами, лише читає з них дані.
- Ознайомтеся з вмістом сторінки Image::Kimdaba, щоб дізнатися, як звантажити модуль та переглянути список доступних скриптів.
- Доступ до інших корисних скриптів можна отримати зі сторінки Wes Hardaker.
- За допомогою Kimdaba2Mysql можна:
- додати метадані з вашого файла index.xml до бази даних mysql;
- створити форму пошуку на вашому веб-сайті на основі ваших ключових слів kimdaba, приклад можна знайти тут
- Латки та список можливостей, які ще не реалізовано, наведено на сторінках bugs.kde.org.
За допомогою скрипту pse3tokimdaba.pl можна видобути дані з вашої бази даних Photoshop Elements 3 і створити файл index.xml. Обмежень у дії цього скрипту доволі небагато (докладніше про них можна дізнатися зі сторінки, посилання на яку наведено вище).
djKPA — веб-сайт Django, розроблений як веб-інтерфейс до вашого сховища фотографій KPhotoAlbum. djKPA виконує всі дії у повністю автоматичному режимі: мітки, позначки, описи та інші метадані беруться з бази даних KPhotoAlbum. Крім того, у djKPA передбачено повну інтерактивність: ваші відвідувачі можуть голосувати за фотографії, додавати коментарі, переглядати дані exif тощо, або переглядати ваші фотографії на основі категорій, створених за мітками.
Як допомогти у розробці KPhotoAlbum
Якщо ви бажаєте допомогти у розробці KPhotoAlbum або пов’язаних з ним проектів, будь ласка, зверніться до цієї сторінки проекту. Якщо у вас виникла ідея щодо покращення програми, зверніться до розділу «Реалізація нових можливостей», наведеного нижче.
Збирання випуску
Building a snapshot tar ball is rather straight forward. Install releaseme building tool and run a command to generate the source package.
- git clone git://anongit.kde.org/releaseme
- cd releaseme
- ./kphotoalbum.rb --version `date +%Y%m%d`
This requires one to have proper kphotoalbum.rb and kphotoalbumrc files available on the releaseme sources.
Відомі вади
Список відомих вад у програми можна знайти на сторінці. Там же ви можете знайти можливі шляхи їх вирішення.
Реалізація нових можливостей
Будь ласка, скористайтеся системою bugs.kde.org. Виберіть категорію «Wish» для вашого побажання.
Підтримка відео
Підтримку відтворення відео передбачено у KPhotoAlbum з версії 3. Щоб мати змогу нею скористатися, потрібне певне налаштування решти програмного забезпечення KDE. На сторінці Підтримка відео у KPhotoAlbum наведено настанови щодо способів налаштування підтримки.
Нові ідеї для наступних версій програми
Якщо у вас виникла нова ідея щодо покращення KPhotoAlbum, і ви вважаєте, що bugs.kde.org не зовсім те місце, де нею можна поділитися, скористайтеся іншими каналами зв’язку з розробниками.