KPhotoAlbum

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 16:05, 28 August 2017 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "* Оприлюдніть інформацію про випуск (сайт KPA, списки листування, системи стеження за вадами дист...")
KPhotoAlbum — програма призначена для полегшення впорядкування зображень. У ній передбачено багато можливостей спрощення впорядкування та перегляду зображень.

Перші версії KPhotoAlbum було випущено під назвою "KimDaBa". Поточною версією KPhotoAlbum є версія 4.7.2 (грудень 2016 року), тестова версія має номер 5.0.1.

Для початку, здійсніть трихвилинну подорож KPhotoAlbum або перегляньте відео на домашній сторінці KPhotoAlbum. Щоб дізнатися більше і переглянути деякі зі знімків екрана, відвідайте сторінку поширених питань і відповідей на них.

У KPhotoAlbum передбачено підтримку всіх звичайних форматів зображень, зокрема нових форматів даних, у яких зберігають зображення цифрові фотоапарати та сканери (програма використовує для декодування даних dcraw). Крім того, ви можете скористатися мініатюрами, вбудованим до зображень цифрових негативів (такі мініатюри зазвичай мають менший розмір та нижчу якість), для пришвидшення попереднього перегляду (не потрібно декодувати зображення цифрового негатива).

Користування KPhotoAlbum

На сайті проекту можна знайти трихвилинний путівник і набір відеонастанов з програми. Крім того, ви можете скористатися підручником з KPhotoAlbum у форматі PDF та у форматі HTML.

Отримання KPhotoAlbum

Пакунки з початковими кодами, бінарні пакунки для різних дистрибутивів та архіви з кодами версії, що перебуває у розробці, можна звантажити зі сторінки звантажень проекту.

KPhotoAlbum у портативних системах

KPhotoAlbum є частиною Neon:

  • У редакції для користувачів (User Edition) міститься пакунок найсвіжішого випуску програми
  • У стабільній гілці редакції для розробників (Developer Edition) міститься пакунок версії 5.x.
    Найімовірніше, пакунок таий самий, як і пакунок нестабільної версії, але іноді, під час реалізації нових можливостей, можливості з’являються у стабільній версії лише після усування найпомітніших вад.
  • У нестабільній версії редакції для розробників (Developer Edition) міститься пакунок на основі гілки master коду kphotoalbum.

Збирання KPhotoAlbum

Покрокові настанови щодо збирання KPhotoAlbum з початкових кодів у Debian або Ubuntu наведено на сторінці Збирання KPhotoAlbum.

Розширення можливостей KPhotoAlbum

  • Image::Kimdaba модуль мовоюs a perl, який зберігається у системі CPAN. Модуль призначено для обробки баз даних index.xml.
  • Ще одним способом розширення можливостей KPhotoAlbum є створення додатків KIPI (ці додатки використовуються і у інших програмах KDE для роботи з фотографіями). Додатки надають програмам додаткові можливості, зокрема можливості з експортування даних на веб-сайти Flickr, Picasa, Facebook тощо, виправлення штампів дат exif або виконання певних дій над зображенням. Сама програма KPhotoAlbum не виконує ніяких дій над файлами, лише читає з них дані.
  • Доступ до інших корисних скриптів можна отримати зі сторінки Wes Hardaker.
  • За допомогою Kimdaba2Mysql можна:
    • додати метадані з вашого файла index.xml до бази даних mysql;
    • створити форму пошуку на вашому веб-сайті на основі ваших ключових слів kimdaba, приклад можна знайти тут
  • Латки та список можливостей, які ще не реалізовано, наведено на сторінках bugs.kde.org.


За допомогою скрипту pse3tokimdaba.pl можна видобути дані з вашої бази даних Photoshop Elements 3 і створити файл index.xml. Обмежень у дії цього скрипту доволі небагато (докладніше про них можна дізнатися зі сторінки, посилання на яку наведено вище).

djKPA — веб-сайт Django, розроблений як веб-інтерфейс до вашого сховища фотографій KPhotoAlbum. djKPA виконує всі дії у повністю автоматичному режимі: мітки, позначки, описи та інші метадані беруться з бази даних KPhotoAlbum. Крім того, у djKPA передбачено повну інтерактивність: ваші відвідувачі можуть голосувати за фотографії, додавати коментарі, переглядати дані exif тощо, або переглядати ваші фотографії на основі категорій, створених за мітками.

Як допомогти у розробці KPhotoAlbum

Якщо ви бажаєте допомогти у розробці KPhotoAlbum або пов’язаних з ним проектів, будь ласка, зверніться до цієї сторінки проекту. Якщо у вас виникла ідея щодо покращення програми, зверніться до розділу «Реалізація нових можливостей», наведеного нижче.

Документація для розробників

Дії з приготування випуску KPA

  • Оновіть CMakeLists.txt, вказавши номер нової версії, гілку для яко щойно було створено (зараз автоматичне визначення версій не працює )
  • Оновіть ChangeLog, додавши дані щодо нового випуску і додайти опис ключових змін до списку змін, якщо про ці зміни ще не згадано у ChangeLog
  • Оновіть doc/index.docbook, змінивши у ньому розділи, пов’язані із новим випуском (якщо документацію було оновлено)
    <releaseinfo>4.5</releaseinfo>
  • Запишіть до локальної копії останні зміни
    git commit -v -a
  • Позначте новий випуск і надішліть зміни до сховища
    git tag -a -m "kpa 4.5 released" v4.5
    git push
    git push --tags
  • Створіть архів із кодом, скориставшись настановами із наступного розділу (kphotoalbum.rb --version 4.5)
  • Вивантажте створений архів до каталогу incoming на upload.kde.org за допомогою клієнтської програми FTP. Поточні настанови щодо інформування адміністраторів щодо вивантаження буде показано під час входу на сервер FTP. Вам слід створити квиток і вказати суми SHA на інші дані щодо вивантаженого.
  • Додайте нову версію у системі керування вадами (bugs.kde.org, для цього вам знадобляться права адміністратора): Edit Products → KPhotoAlbum → Add version
  • Оновіть вебсторінки KPA так, щоб вони вказували на відповідний файл кодів. Посилання на систему дзеркал ви отримаєте під час вивантаження архіву на сервер FTP KDE. Отримати вебсторінку пакунків з кодом можна за допомогою svn за адресою svn+ssh://[email protected]/home/kde/trunk/www/sites/kphotoalbum.
  • Оприлюдніть інформацію про випуск (сайт KPA, списки листування, системи стеження за вадами дистрибутивів, соціальні мережі тощо).
    • Don't forget to post on the kde-distro-packagers mailing list, and make sure to mention any changes in dependencies.
    • Update the latest version on top of this page.
  • Create a video of the cool new features and publish it on Youtube. A nice tool for doing so is recordmydesktop. If you uploaded such a video, don't forget to add it to the Videos page on the homepage (cf. the README_new_video.txt file).
  • Notify people building the binary packages for different distributions

Збирання випуску

Збирання архіву з випуском доволі просте. Встановіть програму для збирання releaseme і віддайте команди для збирання пакунка.

git clone git://anongit.kde.org/releaseme
cd releaseme

Щоб створити пакунок із кодами, віддайте таку команду:

./tarme.rb --origin trunk --version 5.1 kphotoalbum

Гілки GIT

  • master (build status)
    Поточна гілка розробки
  • 4.7
    Стара стабільна гілка (Qt4/Plasma4). Сюди слід записувати виправлення лише серйозних вад.
  • 5.x
    Гілка Neon/stable.
    Якщо master є стабільною, її слід синхронізуватиз 5.x:
    git checkout 5.x ; git merge master
  • Гілки можливостей використовуються за потреби. Якщо ви не є розробником, не створюйте їх.
    Якщо ви розробник, намагайтеся використовувати описові назви, які не заважатимуть створенню нових гілок у майбутньому.

Відомі вади та запити щодо нових можливостей

Список відомих вад у програми можна знайти на сторінці. Там же ви можете знайти можливі шляхи їх вирішення.

Будь ласка, скористайтеся системою bugs.kde.org. Виберіть категорію «Wish» для вашого побажання.

Нові ідеї для наступних версій програми

Якщо у вас виникла нова ідея щодо покращення KPhotoAlbum, і ви вважаєте, що bugs.kde.org не зовсім те місце, де нею можна поділитися, скористайтеся іншими каналами зв’язку з розробниками.